Справа № 291/1423/23
Провадження №2/291/121/24
У Х В А Л А
іменем України
10 жовтня 2024 року селище Ружин
Ружинський районний суд Житомирської області
в складі головуючої: Митюк О.В.,
за участю секретаря Герасимчук Н.П.,
розлянувши клопотання представника позивача ОСОБА_1 про проведення судового засідання по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа ОСОБА_4 про визнання заповіту недійсним в режимі відеоконференції,-
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Ружинського районного суду Житомирської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа ОСОБА_4 про визнання заповіту недійсним.
07.10.2024 року до суду надійшло клопотання представника позивача ОСОБА_1 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції з Господарським судом Сумської області в зв`язку зі значною віддаленістю її місця проживання від місця знаходження суду.
Розглянувши дане клопотання, суд вважає необхідне його задовольнити, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ч. 5 та ч. 7 ст. 212 ЦПК України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.
Згідно вимог ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій та статус суддів", учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Таким чином, відеоконференція покликана захистити сторони від надмірного затягування судового процесу, оскільки основною причиною затягування справи є неявка учасників процесу до зали судового засідання.
Аналізуючи вищевикладене, враховуючи, що в Україні воєнний стан та територіальну віддаленість Ружинського районного суду Житомирської області від м.Суми, а також з метою забезпечення оперативності розгляду справи у розумний строк і забезпечення процесуальних прав сторін на участь у розгляді справи, вважаю необхідним провести судове засідання призначене на 15.10.2024 року об 14 годині 00 хвилин у режимі відеоконференції з Господарським судом Сумської області.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 212 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції - задовольнити.
Господарському суду Сумської області забезпечити на 15.10.2024 року на 14 годину 00 хвилин справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа ОСОБА_4 про визнання заповіту недійсним в режимі відеоконференції.
В судовому засіданні в режимі відео конференції буде брати участь: представник позивача ОСОБА_1 .
Зобов`язати судового розпорядника або секретаря судового засідання перевірити явку та встановити особу представника позивача ОСОБА_1 та перебувати поряд з ним до закінчення судового засідання ( заброньований зал судових засідань №7).
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису.
Копію ухвали для виконання надіслати Господарському суду Сумської області, місцезнаходження якого за адресою: 40011, пр.Шевченка, 18/1, м.Суми та до відома учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ружинського районного суду
Житомирської області О. В. Митюк
Суд | Ружинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2024 |
Оприлюднено | 11.10.2024 |
Номер документу | 122201142 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Ружинський районний суд Житомирської області
Митюк О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні