Справа № 541/3557/24
Провадження № 2/541/1303/2024
У Х В А Л А
09 жовтня 2024 року м.Миргород
Суддя Миргородського міськрайонного суду Полтавської області Морозовська О.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про визнання права власності на будинковолодіння за договором міни, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору Товарна біржа «Полтавська регіональна біржа нерухомості», Комунальне підприємство «Лубенське міжрайонне бюро технічної інвентаризації Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області»,
в с т а н о в и в:
До Миргородського міськрайонного суду Полтавської області надійшла вказана позовна заява, яка оформлена з порушеннями вимог ст. 175 та 177 ЦПК України.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 184 ЦПК України позов пред`являється шляхом подання позовної заяви до суду.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В порушення вимог п. 9 ч. 3 ст. 175 ЦПК України подана позовна заява не містить попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
В порушення вимог п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України подана позовна заява не містить зазначення ціни позову, хоча із позовної заяви вбачається, що позивачами заявлено чотири вимоги майнового характеру про визнання за кожним позивачем права власності на 1/4 частину будинковолодіння за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України у позовах про визнання права власності на майно або його витребування ціна позову визначається вартістю майна.
Позивач не вказав ціну позову і з позовної заяви та додатків до неї не вбачається даних щодо вартості майна право власності на яке просять визнати позивачі чи проведення будь-якої оцінки цього майна.
Згідно п. 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності» №20 від 22 грудня 1995 року, вартість спірного майна визначається за погодженням сторін, а за його відсутності - за дійсною вартістю майна на час розгляду спору. Під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості. Тягар доказування вартості майна несе позивач.
Окрім того, вартість майна визначається відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».
За статтею 3 зазначеного Закону незалежною оцінкою майна вважається оцінка майна, що проведена суб`єктом оціночної діяльності суб`єктом господарювання.
Документом, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору є звіт про оцінку майна (стаття 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»). Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється печаткою та підписом керівника суб`єкта оціночної діяльності.
За порядком проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов`язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, затвердженому постановою КМУ від 4 березня 2013 року № 231 зазначено, що термін дії звіту про оцінку нерухомого майна становить не більш як шість місяців з моменту оцінки, адже ціна позову має бути визначена у наведені строки.
Отже, позивачами для визначення правильної ціни позову необхідно надати докази на підтвердження вартості спірного майна на момент звернення з позовом до суду, на підставі яких можливо буде визначити ціну позову.
Згідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Із позовної заяви вбачається, що позивачами заявлено 5 (п`ять) позовних вимог, а саме:
1. Визнати дійсним Договір Міни № ТФ - 124кд - О від 21.10.1998 р. про обмін квартири АДРЕСА_2 , який складається із А1 - житловий будинок, а - прибудова, а2 Погріб, Б - гараж, В вбиральня, Г - сарай - прибудова, № 2 - 6 Господарські споруди укладений між ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , які діяли від себе та від імені на той час неповнолітніх дітей ОСОБА_3 , ОСОБА_6 з однієї сторони та ОСОБА_5 з іншої сторони, зареєстрованого Товарною біржею «Полтавська регіональна біржа нерухомості» Миргородською філією.
2. Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/4 частини будинковолодіння за адресою: АДРЕСА_1 . який в цілому складається із А1 - житловий будинок, а - прибудова, а2 - Погріб, Б - гараж, В - вбиральня, Г - сарай - прибудова, № 2 - 6 Господарські споруди;
3. Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/4 частини будинковолодіння за адресою: АДРЕСА_1 , який в цілому складається із А1 - житловий будинок, а - прибудова, а2 Погріб, Б - гараж, В - вбиральня, Г - сарай - прибудова, № 2 - 6 Господарські споруди;
4. Визнати за ОСОБА_3 право власності на 1/4 частини будинковолодіння за адресою: АДРЕСА_1 , який в цілому складається із А1 - житловий будинок, а - прибудова, а2 Погріб, Б - гараж, В - вбиральня, Г - сарай - прибудова, № 2 - 6 Господарські споруди;
5. Визнати за ОСОБА_4 право власності на 1/4 частини будинковолодіння за адресою: АДРЕСА_1 , який в цілому складається із А1 - житловий будинок, а - прибудова, а2 Погріб, Б - гараж, В - вбиральня, Г - сарай - прибудова, № 2 - 6 Господарські споруди.
Із заявлених позивачами п`яти позовних вимог, одна вимога не майнового характеру та чотири вимога майнового характеру.
Частино 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду у відповідному співвідношенні до ціни позову у фіксованому розмірі.
Згідно ст. 7 Закону України «Про державний бюджет на 2024 рік» з 1 січня 2023 року встановлений показник прожиткового мінімуму для працездатних осіб в розмірі 3028 грн.
Відповідно до пп. 1 п. 1. ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви не майнового характеру, яка подана фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ч. 7 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Позивачами не вказано в позовній заяві та суд не вбачає підстав, передбачених Законом України «Про судовий збір», за якими судовий збір взагалі не справляється, або позивачі могли бути звільнена від сплати судового збору.
На підставі викладеного, судовий збір повинен був бути сплачений кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених пп. 1 п. 1. ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання позову немайнового характеру, тобто кожен позивач повинен був сплатити окремим платіжним документом судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на час подання позовної заяви становить 1211 грн 20 коп. за заявлену вимогу немайнового характеру.
Проте до позовної заяви додано лише платіжний документ про сплату судового збору позивачем ОСОБА_1 в розмірі 1211 грн 20 коп. Платіжні документи про сплату судового збору в розмірі 1211 грн 20 коп. за заявлену вимогу немайнового характеру іншими позивачами ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до позовної заяви не додано.
Згідно п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою судовий збір справляється в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ч. 7 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
На підставі викладеного, позивачі повинні визначити ціну позову, яка повинна відповідати дійсній вартості спірного майна на час звернення із позовом, і кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом повинно бути сплачено судовий збір, який обчислюється з урахуванням загальної суми позову в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (15140 грн.) за заявлені чотири вимоги майнового характеру.
Позивачами не надано доказів сплати судового збору у повному обсязі, а також не надано підтвердження того, що позивачі звільнені від сплати судового збору.
Разом з тим, до позовної заяви додано документи, що підтверджують сплату судового збору лише позивачем ОСОБА_1 у розмірі 1211,20 грн. В порушення вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви не додано документи, що підтверджують повну сплату судового збору всіма позивачами, враховуючи заявлені кількома позивачами декілька позовних вимог майнового і немайнового характеру до одного відповідача.
Порядок сплати та розмір судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».
Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору в гривнях, Отримувач коштів ГУК у Полт.обл/Миргород р-н/22030101 , Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37959255 , Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.) , Код банку отримувача (МФО) 899998 , Рахунок отримувача UA768999980313181206000016305 , Код класифікації доходів бюджету 22030101 , Призначення платежу *;101;
Зважаючи на вищевикладене позивачам необхідно усунути недоліки своєї позовної заяви шляхом приведення останньої до вимог діючого Цивільно-процесуального кодексу України.
Відповідно до частини 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки, дана позовна заява оформлена з порушенням вимог статей 175 і 177 ЦПК України відповідно до вимог ст. 185 ЦПК України її необхідно залишити без руху, а позивачам надати строк, що не перевищує 10 днів з дня вручення їм ухвали, для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України,-
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про визнання права власності на будинковолодіння за договором міни, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору Товарна біржа «Полтавська регіональна біржа нерухомості», Комунальне підприємство «Лубенське міжрайонне бюро технічної інвентаризації Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області» залишити без руху, встановивши позивачам строк 10 днів з моменту отримання ухвали для усунення вказаних недоліків.
Інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: О. А. Морозовська
Суд | Миргородський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2024 |
Оприлюднено | 11.10.2024 |
Номер документу | 122202457 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Морозовська О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні