Ухвала
від 28.08.2024 по справі 314/2837/24
ВІЛЬНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 314/2837/24

Провадження № 1-кс/314/1070/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.08.2024 м. Вільнянськ

Слідчий суддяВільнянського районногосуду Запорізькоїобласті ОСОБА_1 ,секретар ОСОБА_2 ,за участюпідозрюваного ОСОБА_3 ,слідчого ОСОБА_4 ,прокурора ОСОБА_5 ,розглянувши усудовому засіданніклопотання слідчоговідділення поліції№ 2Запорізького РУПГУНП вЗапорізькій області ОСОБА_4 ,погодженого прокуроромЗапорізької окружноїпрокуратури Запорізькоїобласті ОСОБА_5 ,про продовженнястроку запобіжногозаходу увигляді домашньогоарешту укримінальному провадженні№12024082210000436 від 27.07.2024 у відношенні

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: АДРЕСА_1 , рф, громадянина України, освіта неповна середня, розлучений, на утриманні малолітніх або неповнолітніх дітей немає, проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимий в силу ст.89 КК України,

підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121КК України,

встановив:

до Вільнянського районного суду Запорізької області надійшло клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно ОСОБА_3 .

Клопотання обґрунтоване тим, що 26.06.2024, приблизно о 20:00 годин, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , маючи умисел, направлений на заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, будучи в стані алкогольного сп`яніння, знаходячись на території домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , в приміщенні зали житлового будинку, після розпиття спиртних напоїв, на ґрунті раптово виниклих особистих неприязних відносин з власником будинку ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , кулаком правої та лівої руки наніс останньому неменше п`яти ударів в область голови та тулубу, від чого останній впав на підлогу, при цьому ОСОБА_3 , не зупиняючись на досягнутому, продовжуючи свій злочинний умисел, спрямований на заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, стоячи над ОСОБА_6 , який в цей момент лежав на підлозі, ногами наніс йому не менше чотирьох ударів в область тулубу, та кулаками рук наніс ще приблизно 3 удари в область грудної клітини та голови, чим спричинив ОСОБА_6 тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми, забою головного мозку, набряку головного мозку, перелому 8-го ребра ліворуч, пневмотораксу ліворуч, тупої травми живота, розриву тонкої кишти, калового перитоніту, в результаті чого, ОСОБА_6 з отриманими тілесними ушкодженнями було госпіталізовано до реанімаційного відділення КНП «ВБЛ» ВМР.

Враховуючи викладене, дії ОСОБА_3 , кваліфіковані за ч. 1 ст. 121 КК України, як умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння.

28 червня 2024 року ОСОБА_3 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.

28 червня 2024 року слідчим суддею Вільнянського районного суду ОСОБА_3 обрано запобіжний захід у виді домашнього арешту строком до 28.08.2024.

Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121 КК України підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами.

26 серпня 2024 року постановою керівника Запорізької окружної прокуратури Запорізької області продовжено строк досудового розслідування до трьох місяців тобто до 28.09.2024

Вислухавши учасників процесу, вивчивши клопотання та докази, якими воно обґрунтовується, слідчий суддя дійшов такого висновку.

Відповідно до ст. 12-2 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», в умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України. Повноваження судів, органів та установ системи правосуддя, передбачені Конституцією України, в умовах правового режиму воєнного стану не можуть бути обмежені.

Враховуючи вище викладене, положення ст. 2 КПК України (згідно якої завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден не винуватий не був обвинувачений або засуджений, кожна особа не була підданане обґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура), а також те, що на даний час на території України Указом Президента введений воєнний стан, суд дійшов висновку, що відсутність учасників судового провадження не є перешкодою для розгляду клопотання про продовження строку застосування обов`язків передбачених ст. 194 КПК України, в межах застосування запобіжного заходу в вигляду особистого зобов`язання.

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Подане слідчим клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відповідає вимогам ст.ст. 177, 194 КПК України.

Ухвалою слідчого судді Вільнянського районного суду від 28.06.2024 підозрюваному ОСОБА_3 обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на два місяці до 28.08.2024.

Слідчим суддею при розгляді клопотання встановлено, що підозрюваний ОСОБА_3 підозрюється у вчиненні злочину за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п`яти до восьми років. Крім того, ОСОБА_3 усвідомлює те, що вчинив кримінальне правопорушення, яке має незворотний характер, оскільки шкода, яка була завдана потерпілуму, не може бути усунена та наступили тяжкі наслідки, а саме загибель особи.

На теперішній час існує ризик того, що ОСОБА_3 , у разі не застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту може переховуватись від органу досудового розслідування та суду, чим може перешкоджати встановленню істини по справі, що відповідно до положення п.4 ч.1 ст.184 КПК України являється ризиком передбаченим п.1 ч.1 ст.177 КПК України, а саме можливість переховуватися від органів досудового розслідування.

Таким чином, враховуючи наявність обґрунтованої підозри, тяжкість кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_3 , вагомість наявних доказів вчинення ним кримінального правопорушення, наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, дані про особу підозрюваного, слідчий суддя встановив доведеність обставин, передбачених ч. 1 ст. 194 КПК України, та прийшов до висновку про можливість продовження щодо ОСОБА_3 строку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в межах досудового розслідування.

На підставі викладено та керуючись ст.ст. 176 - 178, 181, 194, 309 КПК України, слідчий суддя, -

постановив:

клопотання задовольнити.

Продовжити запобіжнийзахід увигляді домашньогоарешту покримінальному провадженню,внесеному доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №12024082210000436 від 27.07.2024 стосовно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , заборонивши йому залишати своє житло за адресою: АДРЕСА_2 , у період часу з 22 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин наступного дня без дозволу слідчого, прокурора або суду, в межах строку досудового розслідування, до 28 вересня 2024 рок - включно.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , такі обов`язки:

- не відлучатися з населеного пункту в якому він проживає без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

- утримуватися від спілкування зі свідками та потерпілим;

- не відвідувати розважальні заклади.

Роз`яснити ОСОБА_3 положення ч. 5 ст. 181 КПК України, у відповідності до якої працівники органу Національної поліції з метою контролю за поведінкою підозрюваного, обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом, мають право з`являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених на неї зобов`язань.

В разі невиконання покладених обов`язків, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід.

Ухвалу прозастосуваннязапобіжногозаходуувиглядідомашньогоарешту передатидлявиконанняоргануНаціональноїполіціїзамісцем проживанняпідозрюваного ОСОБА_3 .

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її проголошення.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена безпосередньо до Запорізького апеляційного суду протягом 5 днів з моменту проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

28.08.2024

СудВільнянський районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення28.08.2024
Оприлюднено14.10.2024
Номер документу122209226
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку тримання особи під домашнім арештом

Судовий реєстр по справі —314/2837/24

Ухвала від 28.08.2024

Кримінальне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Кіяшко В. О.

Ухвала від 18.09.2024

Кримінальне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Кононенко І. О.

Ухвала від 28.08.2024

Кримінальне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Кіяшко В. О.

Ухвала від 19.08.2024

Кримінальне

Запорізький апеляційний суд

Рассуждай В. Я.

Ухвала від 28.06.2024

Кримінальне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Свідунович Н. М.

Ухвала від 28.06.2024

Кримінальне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Свідунович Н. М.

Ухвала від 28.06.2024

Кримінальне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Свідунович Н. М.

Ухвала від 01.07.2024

Кримінальне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Свідунович Н. М.

Ухвала від 28.06.2024

Кримінальне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Свідунович Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні