ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"10" жовтня 2024 р. м. ХарківСправа № 922/3553/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Присяжнюка О.О.
Без виклику представників сторін.
розглянувши матеріали
Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України"(04116 м.Київ, вул. Шолуденка,1) в інтересах держави, в особі Кропивницька філія товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України"( вул. Арсенія Тарковського, 67, м. Кропивницький, Кіровоградська область, 25006) до Товариство з обмеженою відповідальністю "ЦИРКОН-СК"(вул. Кричевського, 39, м. Харків, Харківська область, 61027) про стягнення коштів
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в інтересах держави, в особі Кропивницька філія товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" звернулось до Господарського суду Харківської області із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЦИРКОН-СК", в якій просить суд:
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЦИРКОН-СК» (код ЄДРПОУ 37765621) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» Кропивницької філії Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» (код ЄДРПОУ 45068116):
- 280 107,03 грн заборгованості за послуги з розподілу природного газу;
- 26 847,06 грн пені;
- 3 531,23 грн 3% річних;
- 9 009,87 грн інфляційних втрат;
- 3 833,95 грн судового збору.
Позов обгрунтовано з посиланням на неналежне виконання відповідачем зобов`язань за договором розподілу природного газу шляхом подання Відповідачем Заяви-приєднання до умов договору розподілу природного газу (для споживачів, що не є побутовими).
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 08.10.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №922/3553/24. Справу постановлено розглядати за правилами загального позовного провадження. Почато підготовче провадження і призначено підготовче засідання06 листопада 2024 року о 10:30.
Судом встановлено, що при виготовленні даної ухвали Господарського суду Харківської області від 08.10.2024 було допущено описку технічного характеру та у п.п 1,2 та 3 резолютивної частини ухвали помилково зазначено, що справу слід розглядати за правилами загального позовного провадження, а підготовче засідання у справі призначається на 06.11.2024, хоча потрібно було вказати, що справу слід розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та судове засідання для розгляду справи призначається на 06.11.2024.
Відповідно до ст. 243 ГПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в ухвалі, рішенні, наказі, яка допущена під час їх письмово-вербального викладу (помилка у цифрах, слові, правописі, у розділових знаках тощо).
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо (пропуск слова, літери, цифри, їх перестановка тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання назв, прізвищ та імен, адрес, кодів ЄДРПОУ, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Не є описками граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприймання: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні, постанові або ухвалі) чи наказі суд не вправі змінювати їх зміст, він лише усуває неточності щодо встановлених фактичних обставин справи (наприклад, дати події, номеру і дати документа, найменування сторін, прізвища, імені, по батькові особи тощо), або мають технічний характер (тобто виникли при виготовленні тексту процесуального документа).
Таким чином, виправлення допущених у рішенні, ухвалі, описок, арифметичних помилок допускається, якщо при цьому не зачіпається суть рішення, ухвали, наказу.
Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку про необхідність виправлення описки, допущеної в п.п. 1., 2 та 3 резолютивної частини ухвали Господарського суду Харківської області від 08.10.2024.
Керуючись ст. ст. 234, 235, 243 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Виправити описку, допущену в п.п.1, 2 та 3 резолютивної частини ухвали Господарського суду Харківської області від 08.10.2024 у справі № 922/3553/24, замінивши неправильну словесну конструкцію "2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження. 3. Підготовче засідання у справі призначити на "06" листопада 2024 р. на 10:30 год." на правильну :
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
3. Призначити розгляд справи в судовому засіданні на 06 листопада 2024 року о 10:30.
4. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал № 108.
5. Відповідачу у разі наявності заперечень проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження подати суду заяву із обґрунтуванням своїх заперечень протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали.
6. Відповідачу, відповідно до ст. 251 Господарського процесуального кодексу України, встановити строк 15 календарних днів з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву на позов. У зазначений строк відповідач має надіслати суду відзив, який повинен відповідати вимогам ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відзиву до суду, а докази надіслання надати суду разом із відзивом на позов.
7. Позивачу, відповідно до ст. 251 Господарського процесуального кодексу України, встановити строк на подання до суду відповіді на відзив - 5 календарних днів з дня його отримання. Копію відповіді на відзив та доданих до неї документів позивач зобов`язаний надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відповіді на відзив до суду, а докази надіслання надати суду разом із відповіддю на відзив.
8. Відповідачу, відповідно до ст. 251 Господарського процесуального кодексу України, встановити строк на подання до суду заперечень на відповідь позивача на відзив - 5 календарних днів з дня її отримання. Зобов`язати відповідача надіслати (надати) заперечення та додані до нього документи іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) такого заперечення до суду. Докази такого надіслання надати суду.
9. Повідомити сторін про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.
10. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
11. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суд повідомляє позивача та відповідача , що згідно частини 7 статті 6 ГПК України в редакції Закону №3200-ХІ, що введений в дію 18.10.2023, оскільки судом встановлено, що позивач має зареєстрований електронний кабінет у підсистемі Електронний суд ЄСІТС - суд вручає цю ухвалу та вручатиме будь-які інші документи у справі виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету позивача, що не позбавляє особу права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Суддя Присяжнюк О.О.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122220043 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Присяжнюк О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні