Справа № 199/10951/23
(2/199/953/24)
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.10.2024 року Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська
у складі: головуючого судді Авраменка А.М.,
при секретарі судового засідання Циганок К.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпро цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Маріупольської міської ради, Нікольської селищної ради Маріупольського району Донецької області, третя особа ОСОБА_2 , про визнання права власності в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська перебуває вищевказана цивільна справа, яка була призначена до розгляду в судове засідання останній раз на 10 жовтня 2024 року, в яке учасники розгляду справи не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись. Натомість, в суду з огляду на предмет та підстави позову, з огляду на норму ст.81 ч.7 ЦПК України виникла необхідність витребуванні за власною ініціативою додаткових доказів, а саме відомостей про фактичне місце перебування/проживання третьої особи у справі, як імовірного спадкоємця, з метою належного виклику у судове засідання для розгляду даної цивільної справи.
За таких обставин, керуючись положеннями ст.ст.211, 223, 240 ЦПК України, суд вважає за можливе провести судове засідання та здійснити вирішення наведеного вище процесуального питання за відсутності учасників справи, а також без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного запису у відповідності до положень ст.247 ч.2 ЦПК України.
Ознайомившись із матеріалами цивільної справи, суд приходить до наступного висновку.
Так, в провадженні Амур-Нижньодніпровського районного суду м.Дніпропетровська перебуває цивільна справа №199/10951/23 (провадження №2/199/953/24) ОСОБА_1 до Маріупольської міської ради, Нікольської селищної ради Маріупольського району Донецької області,, третя особа ОСОБА_2 , про визнання права власності в порядку спадкування.
Залучення вищевказаної третьої особи у справі відбулось у попередніх судових засіданнях за ініціативою суду, при цьому в матеріалах справи відсутні будь-які відомості про теперішнє місцезнаходження/місце проживання такого учасника справи, що унеможливлює його належний виклик у судове засідання.
Як вбачається зі змісту листа Луцького ВДРАЦС у Луцькому районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції №1686/30.11-06-61 від 23 травня 2024 року за відомостями Державного реєстру актів цивільного стану громадян України наявний актовий запис №949, складений 18 червня 1968 року Іллічівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Маріупольського міського управління юстиції у Донецькій області відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Вказана особа може бути внутрішньо переміщеною і мати тимчасове місце проживання на підконтрольній Україні території.
За змістом ст.ст.76, 81, 95 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Одним із засобів встановлення таких даних є письмові докази (документи (крім електронних), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору). Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Нормою ст.84 ч.ч.1, 3 ЦПК України визначено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у ст.83 ч.ч.2, 3 ЦПК України (позивачем або особою, якій надано право звертатись до суду в інтересах інших осіб, разом з поданням позовної заяви; відповідачем, третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи). Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Частиною 7 ст.81 ЦПК України передбачено, що суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Пунктом 4 Порядку створення, ведення та доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 року за №646 (далі Порядок), передбачено, що до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб (далі база даних) вноситься серед іншого і така інформація про внутрішньо переміщену особу: загальні відомості про особу (прізвище, ім`я, по батькові, громадянство, дата і місце народження, стать); відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають про це відмітку в паспорті або які не є громадянами України); дані про останнє зареєстроване та фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи на території, де виникли обставини, зазначені у ст.1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»; дані про фактичне місце проживання особи на дату звернення; адреса, за якою із внутрішньо переміщеною особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції, та номер телефону; відомості про смерть внутрішньо переміщеної особи або визнання її безвісно відсутньою.
Згідно з п.12 Порядку для одержання актуальної та повної інформації про внутрішньо переміщених осіб з бази даних формується звіт з використанням інформації, передбаченої п.4 цього Порядку.
За змістом пп.52 п.4 Положенням про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №423, п.2 Порядку Мінсоцполітики забезпечує формування та ведення Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. Власником означеної даних та виключних майнових прав інтелектуальної власності на її програмне забезпечення є держава в особі Мінсоцполітики.
Згідно ст.84 ч.ч.6-10 ЦПК України будь-якаособа,у якоїзнаходиться доказ,повинна видатийого навимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази. У разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, також залишити позовну заяву без розгляду.
Таким чином, підсумовуючи вищевикладене, приймаючи до уваги, що затребувана судом інформація щодо третьої особи у справі є необхідною для встановлення її дійсного місця перебування/місця проживання задля подальшого забезпечення належного повідомлення такого учасника справи про дату, час та місце розгляду справи за її участі, і така затребувана інформація може бути у розпорядженні Мінсоцполітики, суд приходить до висновку про необхідність витребування відповідної інформації про третю особу у справі у Міністерства соціальної політики України з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщену особу.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.76, 81, 83, 84, 95, 120, 144, 146, 148, 223, 247, 258-261, 263, 351-355 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Витребувати у Міністерства соціальної політики України (infozapit@mlsp.gov.ua) інформацію з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщену осіб відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:
- загальні відомості про особу (прізвище, ім`я, по батькові, громадянство, дата і місце народження, стать);
- відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають про це відмітку в паспорті або які не є громадянами України);
- дані про останнє зареєстроване та фактичне місце проживання/ перебування внутрішньо переміщеної особи на території, де виникли обставини, зазначені у статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»;
- дані про фактичне місце проживання особи на дату звернення;
- адреса, за якою із внутрішньо переміщеною особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції, та номер телефону;
- відомості про смерть внутрішньо переміщеної особи або визнання її безвісно відсутньою.
Витребувані документи надати Амур-Нижньодніпровському районному суду м. Дніпропетровська (49086, м. Дніпро, вул. Новоселівська, буд.9) у строк не пізніше п`яти днів із дня отримання копії цієї ухвали.
З метою пришвидшення обміну інформацією та економією витрат на поштові відправлення пропоную Міністерству соціальної політики України надати витребувану судом інформацію шляхом її надсилання на електронну поштову адресу Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська inbox@an.dp.court.gov.ua із посиланням на номер справи №199/10951/23.
Роз`яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який вимагає суд, взагалі або у встановлені судом строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені Кодексом адміністративного судочинства України. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку ст.261 ЦПК України.
Ухвала суду оскарженню окремо від рішення суду не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя А.М. Авраменко
Суд | Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122239692 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
АВРАМЕНКО А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні