Справа № 638/10088/24
Провадження № 2/638/4530/24
УХВАЛА
Іменем України
07 жовтня 2024 року м. Харків
Дзержинський районнийсуд м.Харкова у складі:
головуючого судді - Щепіхіної В.В.,
за участю секретаря - Луценко Д. О.,
представника позивача - ОСОБА_1 ,
розглянувши в підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа: Орган опіки та піклування Краснолуцької сільської ради, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_2 звернувсядо судуз позовомдо відповідача ОСОБА_3 , третя особа: Орган опіки та піклування Краснолуцької сільської ради, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.
В обґрунтування позову зазначає, що позивач має двох неповнолітніх дітей. Матір`ю дітей є відповідач ОСОБА_3 .. З березня 2022 позивач разом із своїми дітьми проживає в селі Бірки Миргородського району Полтавської області. Відповідач ніяким чином не піклується про дітей, не проявляє заінтересованість в їхній подальшій долі, не цікавиться успіхами дівчаток, станом здоров`я, не піклується про фізичний і духовний розвиток дітей, їхнім навчанням, підготовкою до самостійного життя та не бере участь в їхньому забезпеченні, що негативно впливає на їх фізичний розвиток як складову виховання. Також, позивач зазначає, що відповідач не спілкується з доньками.
Ухвалою суду від 05.07.2024 позовну заяву ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи постановлено здійснювати в порядку загального позовного провадження.
В судове засідання позивач ОСОБА_2 не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідамлений належним чином. Надав до суду заяву, в якій просить суд підготовче судове засідання проводити без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилась, про дату, час та місце розгляду справи була повідамлена належним чином. Надала до суду заяву, в якій просила суд розгляд справи проводити без її участі, позовні вимоги визнала в повному обсязі.
Представник позивача - адвокат Хоруженко С. Г. в судовому засіданні підтримав позовні вимоги. Зазначив, що заяву про визнання позову від відповідача позивач не отримував, проте ОСОБА_3 повідомила, що направляла таку заяву до суду, додатково зазначив, що не заперечує проти визнання відповідачем позовних вимог.
Третя особа, виконавчий комітет Краснолуцької сільської ради, свого представника до суду не направила, про дату, час та місце розгляду справи була повідамлена належним чином. На адресу суду від Краснолуцького сільського голови надійшло клопотання, в якому останній просить розгляд справи проводити без участі представника органу опіки та піклування, рішення по даній справі прийняти у відповідності до вимог чинного законодавства України. Також, на виконання вимог ухвали Дзержинського районного суду м. Харкова від 05.07.2024 разом з клопотанням органу опіки та піклування Краснолуцької сільської ради надав рішення від 20.05.2024 №109 "Про затвердження висновку щодо доцільності позбавлення батьківських прав ОСОБА_3 по відношеню до неповнолітніх дітей ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 " та сам висновок (додаток до рішення від 20.05.2024 №109).
Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, з`ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, заслухавши пояснення представника позивача зазначає наступне.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 49 ЦПК України, крім прав та обов`язків, визначених у статті 43 цього Кодексу позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
За положеннями ст. 206 ЦПК України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Відповідно до принципу диспозитивності сторони судового процесу вільно розпоряджаються своїми матеріальними та процесуальними правами, реалізація яких з метою захисту своїх прав та інтересів має безпосередній вплив на виникнення, динаміку чи закінчення судового процесу.
Визнання позову відповідачем, по суті, є досить істотною зміною всього процесу розгляду справи, тому головуючий згідно з ч. 2 ст. 206 ЦПК України зобов`язаний роз`яснити наслідки таких дій.
Ознайомившись з наданим висновком органу опіки та піклування виконавчого комітету Краснолуцької сільської ради від 20.05.2024 та заслухавши пояснення представника позивача суд зазначає, що з відповідного висновку неможливо встановити чи викликався відповідач до виконавчого комітету для з`ясування її участі у вихованні дітей, також, у висновку відсутні відомості щодо піклування над дітьми саме позивачем. Представник позивача у судовому засіданні не пояснив чи перебуваєть сторони на теперішній час у шлюбі, яким чином приймав участь у вирішенні питання щодо позбавлення батьківських прав ОСОБА_3 сам позивач під час підготовки висновку та прийняття відповідного рішення.
Враховуючи вищевикладене, відсутність законних підстав для ухвалення рішення про задоволення позову на підставі заяви відповідача про визнання позову, а також те, що повне визнання позову на даному етапі судового процесу порушує права та інтереси інших осіб, а саме дітей: ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , суд вважає за необхідне відмовити у прийнятті визнання відповідачем позову і заслухати особисті пояснення позивача і відповідача.
Відповідно до ч. 2ст. 43 ЦПК Україниучасники справи зобов`язані: виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою.
Відповідно до ч. 1ст. 44 ЦПК Україниучасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд, позивач, як сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
У зв`язку з тим, що у визнанні позовних вимог відповідачем судом відмовлено, у суду виникла необхідність заслухати особисті пояснення позивача та відповідача щодо позовних вимог для здійснення процесуальних дій, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження.
Відповідно до пункту 5 частини 2 статті 223 ЦПК України, суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим кодексом строку, якщо суд визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення. Викликати позивача або відповідача для особистих пояснень можна і тоді, коли в справі беруть участь їх представники.
Суд вважає, що для повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи існує необхідність в отриманні особистих пояснень позивача і відповідача, які мають істотне значення для правильного вирішення даної справи.
Враховуючи викладене, розгляд справи необхідно відкласти, повідомити осіб, що беруть участь у справі про час та місце судового розгляду, сторін повідомити про можливі наслідки їх неявки у судове засідання та визначити явку позивача і відповідача обов`язковою.
Керуючись ст. ст. 197, п.5ч.2ст.223,258-260 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у прийнятті визнання відповідачем ОСОБА_3 позову.
Визнати явку позивача ОСОБА_6 та відповідача ОСОБА_3 в судове засідання - обов`язковою.
Викликати позивача ОСОБА_6 та відповідача ОСОБА_3 в судове засідання по розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа: Орган опіки та піклування Краснолуцької сільської ради, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, яке відбудеться 28.11.2024 о 14 год. 00 хв. в приміщенні Дзержинського районного суду м. Харкова (61202, м. Харків, пр-т. Перемоги, 52-В).
Про час і місце судового засідання повідомити учасників справи.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя В. В. Щепіхіна
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122241309 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Щепіхіна В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні