Справа № 167/1021/24
Номер провадження 2-о/167/102/24
У Х В А Л А
11 жовтня 2024 року м. Рожище
Суддя Рожищенського районного суду Волинської області Требик В.Б., вивчивши заяву ОСОБА_1 про встановлення факту смерті,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулася в суд із заявою про встановлення факту смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який загинув під час виконання обов`язків військової служби в районі бойових дій, пов`язаних із захистом Батьківщини внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, а саме: ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Іванівське Бахмутського району Донецької області.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК) справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Заява не відповідає вимогам статей 175, 318 ЦПК.
Відповідно дост.318ЦПК узаяві повиннобути зазначено: який факт заявник просить встановити та з якою метою; причининеможливості одержанняабо відновленнядокументів,що посвідчуютьцей факт; докази,що підтверджуютьфакт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Відповідно до п. 1 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» суди розглядають справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян.
Із заяви не зрозуміло чітко для якої мети необхідне встановлення заявнику факту, що має юридичне значення, оскільки узагальнена вказівка «…для виникнення та реалізації особистих та майнових прав заявника як члена сім`ї загиблого військовослужбовця», не дає можливості зрозуміти як такий факт пов`язаний із виникненням, зміною чи припиненням прав особи заявника. Тобто, із заяви повинно бути зрозумілим виникнення, зміна чи припинення яких саме особистих чи майнових прав заявника залежить від встановлення відшукуваного юридичного факту. Це має значення для вирішення судом питання щодо можливого кола заінтересованих осіб у справі.
Далі, відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Усупереч цим вимогам у заяві не зазначено доказів, що підтверджують викладені у ній обставини щодо внесення 3 лютого 2024 року відомостей до ЄРДР під
№ 12024030590000121 за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України стосовно зникнення безвісти (загибелі) ОСОБА_2 .
Положеннями ч. 5 ст. 95, п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК визначено, що позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Такі вимоги виконано частково. Заявником зазначено про наявність у неї копій документів, що долучені до заяви, крім тих, розпорядником яких є військова частина. Слід звернути увагу, що таке формулювання не є коректним і заявнику слід неухильно виконати вимоги щодо зазначення конкретно які саме оригінали письмових доказів, копії яких додано до заяви, перебувають у заявника, а які у військовій частині.
Отже, заявником не дотримано вказаних вимог процесуального закону. Недоліки заяви слід виправити шляхом подання до суду заяви, яка відповідатиме вимогам статей 175, 318 ЦПК.
Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях, 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Тому, є підстави для залишення заяви без руху, з наданням заявнику строку для виправлення вказаних вище недоліків заяви.
Керуючись ч. 1 ст. 185 ЦПК, суддя,-
у х в а л и в :
Залишити без руху заяву ОСОБА_1 про встановлення факту смерті.
Надати заявнику для виправлення недоліків заяви п`ятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог, визначених статтями 175, 318 ЦПК, заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя: В.Б. Требик
Суд | Рожищенський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122244253 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: факту смерті, з них: |
Цивільне
Рожищенський районний суд Волинської області
Требик В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні