Справа № 524/11763/24
Провадження № 2/524/4625/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2024 року суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Рибалка Ю.В. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ПП «Кременчукбудмонтаж» про захист прав споживачів, стягнення пені, моральної шкоди та внесення змін до договору,
В С Т А Н О В И В:
08.10.2024 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ПП «Кременчукбудмонтаж» про захист прав споживачів, стягнення пені, моральної шкоди та внесення змін до договору, яка оформлена з порушеннями вимог ст. 95 ЦПК України.
Як вбачається з матеріалів справи позивачем долучено до позовної заяви копії письмових доказів, які не засвідчені у встановленому приписами ст.95ЦПК України порядку, що не відповідає вимогам закону.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 95 ЦПК Україниписьмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Згідно зч.4ст.95ЦПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
За приписами ч.5 ст.95ЦПК України учасниксправи,який подаєписьмові доказив копіях(електроннихкопіях),повинен зазначитипро наявністьу ньогоабо іншоїособи оригіналуписьмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Отже, позивачу необхідно виконати вимоги ч.1 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України, надати належним чином засвідчені копії доказів, доданих до позовної заяви.
Відповідно до ч.1 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175,177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч.2, 3 ст.185ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі вищевикладеного, позивачу слід надати строк для усунення недоліків п`ять днів з дня отримання цієї ухвали, в іншому випадку позовна заява буде вважатись неподаною і повернута позивачу.
Керуючись ст. 95, 177, 185 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ПП «Кременчукбудмонтаж» про захист прав споживачів, стягнення пені, моральної шкоди та внесення змін до договору залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків тривалістю 2 дня з дня отримання даної ухвали, попередивши, що у супротивному випадку позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.В. Рибалка
Суд | Автозаводський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122245671 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Автозаводський районний суд м.Кременчука
Рибалка Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні