Справа № 158/2953/24
Провадження № 1-кс/0158/1226/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 жовтня 2024 року м. Ківерці
Ківерцівський районний суд Волинської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2
заявника - ОСОБА_3
прокурора - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ківерці заяву ОСОБА_3 про відвід слідчого судді ОСОБА_5 від розгляду клопотання про арешт майна в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12024030590001008 від 14.09.2024 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, -
в с т а н о в и в :
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.10.2024 до судді Ківерцівського районного суду ОСОБА_1 надійшла заява ОСОБА_3 про відвід слідчого судді ОСОБА_5 від розгляду клопотання про арешт майна в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12024030590001008 від 14.09.2024 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Заяву обґрунтовує тим, що згідно з автоматизованим розподілом справи між суддями, головуючою суддею щодо розгляду вищевказаного клопотання про арешт є слідчий суддя ОСОБА_5 . Заявник вважає, що слідчий суддя ОСОБА_5 не може розглядати дану справу, так як виникає сумнів щодо її неупередженості та об`єктивності через призму порушення вимог закону при розгляді попереднього клопотання про арешт та двох клопотань про надання дозволу на огляд території з можливістю вилучення технічних засобів, а тому просить відвести її від розгляду даного клопотання про арешт.
Заявник в судовому засіданні підтримав заяву про відвід з підстав у ній викладених та додатково подав доповнення до заяви про відвід.
Прокурор в судовому засіданні щодо задоволення заяви про відвід заперечував, оскільки не виникає сумнівів щодо неупередженості та об`єктивності слідчого судді, а тому не вбачає підстав для відводу слідчого судді ОСОБА_5 .
Заслухавши думку учасників судового засідання, дослідивши матеріали заяви, суд приходить до наступного висновку.
В силу ст. 6 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України та на засадах верховенства права.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 75 КК України, слідчий суддя, суд не може брати участь у кримінальному провадженні, за наявності обставин, які викликають сумнів у його неупередженості.
Згідно із практикою Європейського суду з прав людини, при оцінці безсторонності суду слід розмежовувати суб`єктивний та об`єктивний аспекти. Зокрема, у рішеннях у справах «Гаусшильдт проти Данії», «Мироненко і Мартиненко проти України» зазначено, що наявність безсторонності для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції має визначатися за допомогою суб`єктивного та об`єктивного критеріїв.
На думку Європейського суду з прав людини, судді у своїй професійній діяльності мають бути вільними від особистих симпатій, уподобань, схильностей. Вважається, що суддя є безстороннім, якщо немає доказів, які свідчили б про протилежне (суб`єктивна безсторонність). Суду також належить бути безстороннім об`єктивно, тобто мати достатньо гарантій, що виключають будь-які сумніви стосовно нього. Цей аспект висуває додаткові обмеження для суддів щодо їхньої участі в політичному житті держави або будь-якій іншій діяльності, оскільки це може викликати підозру в їхній особистій заінтересованості під час вирішення справ. Суддя не буде об`єктивно безстороннім у випадку його залежності від чогось або когось.
Як вбачається із заяви про відвід сумнів щодо неупередженості та об`єктивності слідчого судді ОСОБА_5 виник у заявника через розгляд попереднього клопотання про арешт майна, яке було задоволено ухвалою слідчого судді від 26.09.2024.
Заявник посилається на обставини порушення слідчим суддею саме вимог кримінально-процесуального закону, принципу диспозитивності та змагальності сторін, під час розгляду та вирішення попереднього клопотання в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12024030590001008 від 14.09.2024 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Однак, на думку суду, зазначені можливі порушення норм КПК України, які на думку заявника адвоката ОСОБА_3 , допущені головуючим суддею ОСОБА_5 при розгляді клопотання про арешт майна від 26.09.2024 не можуть свідчити про неупередженість або необ`єктивність судді, а лише можуть бути предметом дослідження та перевірки в ході апеляційного провадження за апеляційною скаргою заявника ОСОБА_3 на ухвалу суду про накладення арешту від 26.09.2024. Яка (апеляційна скарга) була подана на ухвалу Ківерцівського районного суду від 26.09.2024 і перебуває на розгляді Волинського апеляційного суду.
Крім цього, заявником не наведено інших вагомих обставин, які можуть викликати підозру в особистій заінтересованості та власного ставлення слідчого судді під час вирішення справи, яка на даний час перебуває в провадженні судді ОСОБА_5 .
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до переконання, що наведені у заяві про відвід слідчого судді ОСОБА_5 обставини не можуть викликати сумнів в об`єктивності та неупередженості вирішення клопотання про арешт майна.
А тому в задоволенні заяви ОСОБА_3 про відвід слідчого судді ОСОБА_5 слід відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 35, 75, 81, 82 КПК України, суд, -
у х в а л и в :
В задоволенні заяви про відвід слідчого судді ОСОБА_5 від розгляду клопотання про арешт майна - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Ківерцівського районного суду ОСОБА_1
Суд | Ківерцівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2024 |
Оприлюднено | 16.10.2024 |
Номер документу | 122264216 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Кримінальне
Ківерцівський районний суд Волинської області
Костюкевич О. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні