Ухвала
від 14.10.2024 по справі 910/12413/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА вул. Б.Хмельницького, 44-В, м.Київ, 01054, тел. (044) 334 68 95 e-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua, web: ki.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 05379487

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

м. Київ

14.10.2024Справа № 910/12413/24

Суддя Господарського суду міста Києва Князьков В. В., розглянувши матеріали позовної заяви Заступника керівника Маріупольської окружної прокуратури в інтересах держави в особі 1.Маріупольська міська рада, м.Дніпро та 2. Департаменту з питань розвитку житлового фонду та ремонтів комунальної власності Маріупольської міської ради, м.Дніпро

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Скайбуд Груп», м.Київ

про стягнення 3 871 164,38 грн,

ВСТАНОВИВ:

Заступник керівника Маріупольської окружної прокуратури звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом в інтересах держави в особі 1.Маріупольська міська рада, м.Дніпро та 2. Департаменту з питань розвитку житлового фонду та ремонтів комунальної власності Маріупольської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю «Скайбуд Груп» про стягнення невикористаної попередньої оплати за договором № 214/2021 від 01.11.2021 у розмірі 3 413 772, 60 грн, інфляційних втрат у розмірі 99 709, 47 грн, 3% річних у розмірі 15 993, 29 грн та пеню у розмірі 341 689, 02 грн.

В обгрунтування позовних вимог прокурор посилається, що між Комунальним підприємством «Міське управління капітального будівництва» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Скайбуд Груп» було укладено договір підряду № 214/2021 від 01.11.2021, в межах якого замовником було перераховано на рахунок відповідача бюджетні кошти в сумі 3 413 772,60 грн. Проте, використання вказаної попередньої оплати підрядником не здійснено, роботи на означену суму не виконано.

Подана позовна заява відповідає вимогам, викладеним у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.

Приймаючи до уваги предмет позову, характер спірних правовідносин, суб`єктний склад та предмет доказування, справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.

Відповідно до частини 1 статті 50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору (ч. 2 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України).

Як вказувало вище, предметом позову у справі стягнення суми попередньої оплати за договором № 214/2021 від 01.11.2021, який укладено між Комунальним підприємством «Міське управління капітального будівництва» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Скайбуд Груп».

За висновками суду, наявні правові підстави для залучення до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивачів - Комунальне підприємство «Міське управління капітального будівництва», оскільки рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки вказаної особи. як замовника за договором № 214/2021 від 01.11.2021.

Натомість, посилання у позовній заяві про необхідність залучення до участі у справі як третьої особи, яка не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу Кірнас Ірину Володимирівну не мають належного обґрунтування та не підлягають задоволенню, оскільки рішення господарського суду не вплине на права та обов`язки вказаної особи.

Керуючись ст.50, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.

3. Залучити до участі у справі як третю особу , яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивачів Комунальне підприємство «Міське управління капітального будівництва» (87535, Донецька область, м.Маріуполь, вул.Купріна, буд.23-А, ЄДРПОУ 04011733).

4. Призначити підготовче засідання у справі на 06.11.24 об 11:10 год. Викликати для участі у засіданні представників учасників справи.

Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького, 44-В, зал судових засідань №41 (корпус «В»).

5. Позивачу протягом трьох днів з моменту отримання копії вказаної ухвали направити копію позовної заяви та доданих до неї документів на адресу третьої особи; докази направлення надати суду у строк не пізніше 31.10.2024.

6. Встановити відповідачу строк, який становить п`ятнадцять днів з дня вручення даної ухвали (але не пізніше 31.10.2024), для подачі до суду:

- обґрунтованого письмового відзиву на позовну заяву у порядку, передбаченому статтею 178 Господарського процесуального кодексу України, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на діюче законодавство;

- усіх письмових та електронних доказів (які можливо доставити до суду), висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову;

- доказів направлення відзиву з доданими до нього документами на адресу позивача та третіх осіб.

7. Встановити позивачу строк, який становить п`ять днів з дня вручення відзиву на позов, для подачі до суду: відповіді на відзив на позов та доказів направлення останньої на адреси інших учасників справи.

8. Встановити третій особі строк до 05.11.2024 для подачі до суду: письмових пояснень щодо фактичних обставин справи з висловленням правової позиції щодо суті позову; доказів направлення письмових пояснень з доданими до них документами на адресу прокурора, позивачів та відповідача.

9. Усі інші заяви, клопотання, заперечення подати до суду в строк ЗАВЧАСНО до 05.11.2024 з дотриманням вимог до форми та змісту заяв з процесуальних питань, встановлених статтею 170 Господарського процесуального кодексу України.

10. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч. ч. 3, 4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України).

11. Роз`яснити учасникам справи, що докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними (ч. ч. 7, 8 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України).

12. Роз`яснити учасникам справи, що згідно з пунктом 16-1 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України З 1 СІЧНЯ 2019 РОКУ представництво юридичної особи в господарському суді першої інстанції (окрім малозначних спорів) здійснюється виключно АДВОКАТОМ, а також через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи) (стаття 132-1 Конституції України, частина 3 статті 56, частини 4 статті 60 Господарського процесуального кодексу України).

13. Рекомендувати учасникам судового процесу взяти участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу "Система захищеного відеоконференцзв`язку з судом". Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання подати до суду заяву (засобами поштового зв`язку, на електронну пошту суду (підписану, за наявності, електронним підписом) або до скриньки для кореспонденції, встановленої у приміщенні канцелярії суду) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою сервісу "Система захищеного відеоконференцзв`язку з судом" із зазначенням його облікового запису (логіну) у програмі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя В.В. Князьков

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.10.2024
Оприлюднено16.10.2024
Номер документу122270223
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду

Судовий реєстр по справі —910/12413/24

Рішення від 04.12.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Князьков В.В.

Ухвала від 20.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Князьков В.В.

Ухвала від 06.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Князьков В.В.

Ухвала від 05.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Князьков В.В.

Ухвала від 14.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Князьков В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні