ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"14" жовтня 2024 р. м ХарківСправа № 922/3596/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Калантай М.В.
розглянувши матеріали
позовної заявиКомунального підприємства "Комплекс з вивозу побутових відходів", м.Харків до Житлового кооперативу "Серп і молот", м.Харків про стягнення 13 379,36 грн.
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство "Комплекс з вивозу побутових відходів" (надалі - позивач) звернулося до Господарського суду Харківської області з позовом до Житлового кооперативу "Серп і молот" (надалі - відповідач) про стягнення 13379,36грн., з яких: 12407,22грн. основного боргу, 197,09грн. пені, 523,23грн. інфляційних втрат, 251,82грн. 3% річних.
На підтвердження позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем зобов`язань щодо оплати послуг, наданих за договором договір про надання послуг з вивезення побутових відходів №ЖК 626/1 від 19.06.2019.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з пунктом 3 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Всупереч даній процесуальній нормі, до позовної заяви позивачем не додано розрахунків сум, що стягуються.
При цьому наведені у позовній заяві дані щодо періодів та складових частин заборгованості відповідача не дають можливості належним чином перевірити обґрунтованість заявлених позивачем до стягнення сум грошових вимог.
Так, в позовній заяві позивачем зазначено, що спірна заборгованість виникла за період травень 2023-липень 2024, однак фактично до позову додано акти наданих послуг за період червень 2023-вересень 2024.
Також, позивач посилається на часткове погашення заборгованості відповідачем, що вплинуло на визначення розміру суми основного боргу, однак перелік таких оплат із зазначенням дат та сум платежів у позовній заяві не наведений.
Розрахунки заявлених до стягнення сум пені, інфляційних втрат та 3% річних взагалі відсутні та не вказані відповідні періоди їх нарахування.
За таких обставин, позивачу слід надати обґрунтовані розрахунки сум, що стягуються, а також уточнити період виникнення заборгованості.
Відповідно до статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Залишити позовну заяву без руху.
Зобов`язати позивача протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути виявлені недоліки та надати суду обґрунтовані розрахунки сум, що стягуються, а також уточнити період виникнення заборгованості.
Відповідно до частини 7 статті 6 ГПК України учасникам справи, які зареєстрували електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, судові рішення у даній справі вручатимуться судом виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронних кабінетів таких учасників.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу підписано 14.10.2024.
СуддяМ.В. Калантай
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2024 |
Оприлюднено | 16.10.2024 |
Номер документу | 122272309 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Калантай М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні