Ухвала
від 14.10.2024 по справі 523/22334/23
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Номер провадження: 22-ц/813/7458/24

Справа № 523/22334/23

Головуючий у першій інстанції Аліна С. С.

Доповідач Сегеда С. М.

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

14.10.2024 року м. Одеса

Одеський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Сегеда С.М., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження у цивільній справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Суворовського районного суду м.Одеси від 11 вересня 2024 року,

по цивільній справі за позовом Гаражно-споживчогокооперативу «Іскра»до ОСОБА_1 про стягненнязаборгованості,

в с т а н о в и в:

Рішенням Суворовського районного суду м. Одеси від 11 вересня 2024 року позовні вимоги Гаражно-споживчого кооперативу «Іскра» задоволено.

Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Гаражно-споживчого кооперативу «Іскра» по забезпеченню зберігання власного автотранспорту заборгованість по сплаті членських внесків у розмірі 11490,00 грн.

Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Гаражно-споживчого кооперативу «Іскра» сплачений позивачем судовий збір у сумі 2684,00 грн.

Не погодившись зі вказаним рішенням суду, ОСОБА_1 , звернувся безпосередньо до апеляційного суду з апеляційною скаргою.

Апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

Частиною першою та третьою статті 136ЦПК України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

Відповідно до статті 8Закону України«Про судовийзбір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2)позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

При вирішенні питання про відстрочення, розстрочення або звільнення від сплати судового збору майновий стан сторони (належні стороні майнові права та обов`язки) має визначатися судом у світлі конкретних обставин певної справи, включаючи спроможність заявника сплатити судовий збір та стадію, на якій перебуває розгляд справи на певний момент. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати судового збору.

На підтвердження наведеного скаржником надано довідку Суворовського об`єднаного управління пенсійного фонду України в м. Одесі в Одеській області, в якій зазначено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку та отримає пенсію за віком, відповідно до якої сума пенсії за період з вересня 2023 року по вересень 2024 року складає 64508 грн. 14 коп.

Інші докази майнового стану скаржника відсутні.

Аналіз клопотання про звільнення від сплати судового збору свідчить, що вказані доводи не можуть вважатись достатньою підставою для застосування положень статті 8 Закону України «Про судовий збір», оскільки апеляційна скарга не містить достатніх доказів, які підтверджують майновий стан ОСОБА_1 , а тому заявнику потрібно надати додаткові докази на підтвердження вказаної обставини. Такими доказами, наприклад, можуть бути довідки про доходи (зокрема і фіскальних органів), про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка фіскального органу про перелік розрахункових та інших рахунків, тощо.

Крім того, подана заявником довідка Суворовського об`єднаного управління пенсійного фонду України в Одеській області від 08 жовтня 2024 року містить інформацію про його доходи лише з вересня 2023 року по вересень 2024 року включно. Відомостей про доходи заявника за 2023 рік, тобто за попередній рік, як того вимагає пункт 1 частини першої статті 8 Закону України «Про судовий збір», у зазначеній довідці немає.

Скаржником не надано даних про наявність рухомого чи нерухомого майна, рахунків у банківських установах, доказів, які б повно підтверджували розмір його річного доходу за попередній календарний рік (2023 рік),тощо.

Апеляційний суд позбавлений можливості визначити, чи перевищує розмір судового збору, який підлягає сплаті, 5 відсотків розміру річного доходу позивача, без наявності відомостей щодо такого доходу за весь попередній календарний рік.

Обставини, зазначені ОСОБА_1 у клопотанні та надані у їх підтвердження докази, не є безумовною підставою для звільнення від сплати судового збору, оскільки не підтверджують з достовірністю його скрутний майновий стан.

Порядок сплати, ставки судового збору визначені Законом України «Про судовий збір».

Відповідно до Закону України«Про судовийзбір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Позов Гаражно-споживчимкооперативом «Іскра»до судуподаноу 2023 році і містить вимогу майнового характеру.

Згідно ст.7Закону України«Про Державнийбюджет Українина 2023рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2023 року становить 2684 грн.

Пунктом 2 ч. 1 ст.4Закону України«Про судовийзбір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою, передбачено сплату судового збору у розмірі, який складає 1,5 відсотка ціни позову але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Тобто ставка судового збору за позовну вимогу майнового характеру, що підлягала сплаті до суду першої інстанції, складала 2684,00 грн.

Підпунктом 6 п. 1 ч. 2 ст.4Закону України«Про судовийзбір» передбачено, що за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду підлягає сплаті судовий збір у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Отже, ОСОБА_1 необхідно надати докази, що підтверджують його майновий стан, як то: довідка про доходи за 2023 рік, яка підтверджує, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу, що може бути підставою для зменшення сплати судового збору відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір», інші докази його майнового стану (дані про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, про наявність рухомого чи нерухомого майна, рахунків у банківських установах тощо або слід сплатити судовий збір в розмірі 4026,00 грн (2684,00*150%), та для приєднання до матеріалів справи у встановлений судом строк надати до Одеського апеляційного суду документ, що підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, які слід перерахувати за наступними банківськими реквізитами або сплатити онлайн на офіційному веб-порталі

Судова влада України: https://lga.court.gov.ua

Отримувач коштів: ГУК в Од.обл./Хаджибейськ. р-н/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37607526

Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.)

Код банку отримувача (МФО): 899998

Рахунок отримувача: UA428999980313161206080015757

Код класифікації доходів бюджету: 22030101

Призначення платежу *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний державний орган України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір,за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Одеський апеляційний суд (назва суду, де розглядається справа).

Відповідні документи, які підтверджують сплату вказаних коштів, мають бути надані в оригіналі до Одеського апеляційного суду.

Відповідно до ст. 9 ч. 2 Закону України «Просудовий збір», суд перед відкриттям провадження у справі перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

До апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185цього Кодексу щодо постановлення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви (скарги) та надання строку для усунення вказаних в ухвалі недоліків, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення без руху.

Враховуючи вищевикладене, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху на підставі ч. 2 ст.357 та ст.185 ЦПК України, а скаржнику надається строк для сплати судового збору та надання Одеському апеляційному суду документу, що підтверджує сплату судового збору або надання доказів, що підтверджують такий майновий стан скаржника, який може бути підставою для звільнення від сплати судового збору відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст. 185,356,357 ЦПК України, суддя

у х в а л и в:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Суворовського районного суду м. Одеси від 11 вересня 2024 року залишити без руху, надавши скаржнику строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали.

У разі невиконання ухвали апеляційна скарга буде вважатися неподаною і повернута скаржнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Одеського апеляційного суду С.М. Сегеда

СудОдеський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення14.10.2024
Оприлюднено16.10.2024
Номер документу122281893
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —523/22334/23

Ухвала від 27.11.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сегеда С. М.

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сегеда С. М.

Ухвала від 30.10.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сегеда С. М.

Рішення від 29.10.2024

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Аліна С. С.

Рішення від 29.10.2024

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Аліна С. С.

Ухвала від 14.10.2024

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Аліна С. С.

Ухвала від 14.10.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сегеда С. М.

Рішення від 11.09.2024

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Аліна С. С.

Рішення від 11.09.2024

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Аліна С. С.

Ухвала від 27.05.2024

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Аліна С. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні