Ухвала
від 07.10.2024 по справі 504/738/21
КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 504/738/21

Провадження № 2/504/310/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" жовтня 2024 р. смт. Доброслав

Комінтернівський районний суд Одеської області в складі:

головуючого судді Доброва П.В.,

за участю секретаря Данько Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в с.м.т. Доброслав цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Південна-будівельна компанія», треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «СВТ-КО», ТОВ «ІНФОКС» в особі філії «Інфоксводоканал» про визнання дій неправомірними,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Комінтернівського районного суду Одеської області знаходиться дана цивільна справа.

Ухвалою Комінтернівського районного суду Одеської області від 05.04.2021 року справу прийнято до провадження та призначено дату засідання,

В судове засідання позивачка, яка була належним чином повідомлена про час та дату розгляду справи не з`явилася, причини неявки в судове засідання не повідомила.

Суд дослідивши матеріалами справи, приходить до такого висновку.

Пунктом 1 ч. 3 ст. 257 ЦПК України передбачено, що у разі повторної неявки в судове засідання позивача, повідомленого належним чином, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає розгляду справи, суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду.

Як вбачається з повідомлень, що наявні в матеріалах справи, в порядку передбаченомуст. 128 ЦПК України, позивач завчасно повідомлялася про час та місце судового розгляду справи, призначеного на 06 лютого 2024 року, 07 жовтня 2024 року.

Однією із основоположних засад цивільного законодавства є добросовісність (пункт 6 статті 3 ЦК) і дії учасників цивільних правовідносин мають бути добросовісними. Тобто відповідати певному стандарту поведінки, що характеризується чесністю, відкритістю і повагою інтересів іншої сторони договору або відповідного правовідношення.

Згідно частини третьої статті 13 Цивільного кодексу України не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах.

Відповідно до ч. 1ст. 44 ЦПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами, зловживання процесуальними правами не допускається.

Крім цього, з системного аналізу положень статті 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17липня 1997року №475/97-ВРпередбачено, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Також, Європейський суд з прав людини в рішенні від 07.07.1989 р. у справі "Юніон Аліментаріа Сандерс С. А. проти Іспанії" зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

Обов`язком заінтересованої сторони є прояв особливої старанності при захисті своїх інтересів (рішення Європейського суду з прав людини від 04 жовтня 2001 року у справі «Тойшлер проти Германії» (Тeuschler v. Germany).

Відповідно до п. 11 ч. 3 ст. 2 ЦПК України неприпустимість зловживання процесуальними правами визнана однією з засад (принципів) цивільного судочинства. Роль суду у реалізації принципу змагальності сторін полягає, зокрема, у запобіганні зловживанню учасниками судового процесу їх правами.

В свою чергу, позивач протягом тривалого часу не цікавилася рухом справи.

За таких підстав, оскільки позивач вдруге не з`явилася в судове засідання, хоча була повідомлена про час, дату та місце судового розгляду належним чином, суд вважає, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 3 ст.257 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Південна-будівельна компанія», треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «СВТ-КО», ТОВ «ІНФОКС» в особі філії «Інфоксводоканал» про визнання дій неправомірними- залишити без розгляду.

Копію ухвали направити сторонам для відома.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя П.В. Добров

СудКомінтернівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення07.10.2024
Оприлюднено16.10.2024
Номер документу122283559
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —504/738/21

Ухвала від 07.10.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Добров П. В.

Постанова від 11.10.2022

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Драгомерецький М. М.

Ухвала від 01.08.2022

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Добров П. В.

Ухвала від 30.03.2022

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Драгомерецький М. М.

Ухвала від 26.01.2022

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Драгомерецький М. М.

Ухвала від 29.11.2021

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Драгомерецький М. М.

Ухвала від 29.11.2021

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Драгомерецький М. М.

Ухвала від 05.10.2021

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Добров П. В.

Ухвала від 14.09.2021

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Добров П. В.

Ухвала від 16.07.2021

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Добров П. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні