Постанова
від 07.10.2024 по справі 362/3198/24
ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 362/3198/24

Провадження № 1-кп/362/465/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 жовтня 2024 року Васильківський міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участі секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

представника служби у справах дітей та сім`ї ОСОБА_4 ,

інспектора сектору ювенальної превенції ОСОБА_5 ,

законного представника ОСОБА_6 ,

захисників ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ,

неповнолітнього обвинуваченого ОСОБА_9 ,

провівши в залі суду у місті Василькові Київської області відкрите судовезасідання у кримінальному провадженні № 12024116140000063 від 05.03.2024 року за обвинуваченням:

неповнолітнього ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Миргород Полтавської області, громадянина України, що має середню освіту, який навчається на 2 курсі коледжу «НАУ», неодруженого, офеційно непрацюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

- у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України,

в с т а н о в и в:

В провадженні Васильківського міськрайонного суду Київської області надійшли матеріали кримінального провадження за обвинуваченням неповнолітнього ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України.

09.08.2024 року до канцелярії Васильківського міськрайонного суду Київської області надійшло клопотання захисника обвинуваченого адвоката ОСОБА_8 , підтримане представником обвинуваченого ОСОБА_6 та обвинуваченим ОСОБА_9 про звільнення ОСОБА_9 від покарання із застосуванням до нього кримінальних заходів виховного характеру за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 3089 КК України та закриття кримінального провадження відносно ОСОБА_9 за наявності підстав,, передбачених ч. 1 ст. 105 КК України.

В судовому засіданні захисник обвинуваченого ОСОБА_9 адвокат ОСОБА_8 , законний представник обвинуваченого ОСОБА_6 та обвинувачений ОСОБА_9 підтримали заявлене захисником обвинуваченого клопотання.

Прокурор в судовому засіданні просила у задоволенні клопотання відмовити, оскільки із клопотанням про застосування примусових заходів виховного характеру відповідно до ст. 291, 293 КПК України має право звернутися прокурор.

Представника служби у справах дітей та сім`ї ОСОБА_4 , у судовому засіданні підтримала думку прокурора.

Інспектор сектору ювенальної превенції ОСОБА_5 , у судовому засіданні підтримала думку прокурора

Заслухавши учасників кримінального провадження, суд приходить до наступних висновків.

У відповідності ч. 1 ст. 105 КК України неповнолітній, який вчинив кримінальний проступок або не тяжкий злочин може бути звільнений судом від покарання, якщо буде визнано, що внаслідок щирого розкаяння та внаслідок подальшої бездоганної поведінки він на момент постановлення вироку не потребує застосування покарання.

Відповідно до ч. 1 ст. 292 КПК України клопотання про застосування примусових заходів виховного характеру має відповідати вимогамстатті 291цього Кодексу, а також містити інформацію про захід виховного характеру, який пропонується застосувати.

Згідно до ст. 293 КПК України одночасно з переданням обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру до суду прокурор зобов`язаний під розписку надати їх копію та копію реєстру матеріалів досудового розслідування підозрюваному (крім випадку, передбаченого частиною другою статті 297-1цього Кодексу), його захиснику, законному представнику, захиснику особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного або виховного характеру.

Згідно ч. 3 ст. 497 КПК України під час судового розгляду, суд за наявності підстав, передбачених частиною 1 цієї статті може прийняти рішення про застосування до неповнолітнього обвинуваченого примусових заходів виховного характеру, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

За ст. 498 КПК України кримінальне провадження щодо застосування примусових заходів виховного характеру, передбачених законом України про кримінальну відповідальність, здійснюється внаслідок вчинення особою, яка після досягнення одинадцятирічного віку до досягнення віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність, вчинила суспільно небезпечне діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність.

Відповідно до ч. 2 ст. 484 КПК України під час кримінального провадження щодо неповнолітнього, в тому числі під час провадження щодо застосування примусових заходів виховного характеру, слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд та всі інші особи, що беруть у ньому участь, зобов`язані здійснювати процесуальні дії в порядку, що найменше порушує звичайний уклад життя неповнолітнього та відповідає його віковим та психологічним особливостям, роз`яснювати суть процесуальних дій, рішень та їх значення, вислуховувати його аргументи при прийнятті процесуальних рішень та вживати всіх інших заходів, спрямованих на уникнення негативного впливу на неповнолітнього.

Враховуючи вимоги законом про проведення судового розгляду вирішення питання про можливість звільнення обвинуваченого від покарання, можливе лише після дослідження судом обставин вчинення ОСОБА_9 інкримінованого йому кримінального правопорушення, що дасть можливість суду зрозуміти, що каяття обвинуваченого є щирим а визнання своєї вини є невимушеним.

Враховуючи викладені обставини, суд вважає, що клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_9 адвоката ОСОБА_8 не підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 105 КК України, ст. ст. 292, 293, 484, 497, 392, 497 КПК України, суд,

п о с т а н о в и в:

У задоволенні клопотання захисника неповнолітнього обвинуваченого ОСОБА_9 адвоката ОСОБА_8 , підтримане представником обвинуваченого ОСОБА_6 про звільнення ОСОБА_9 від покарання із застосуванням до нього примусових заходів виховного характеру за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України та закриття кримінального провадження відносно ОСОБА_9 відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали оголошено 14.10.2024 року.

Суддя ОСОБА_10

СудВасильківський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення07.10.2024
Оприлюднено17.10.2024
Номер документу122291971
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту

Судовий реєстр по справі —362/3198/24

Постанова від 07.10.2024

Кримінальне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Лебідь-Гавенко Г. М.

Постанова від 07.10.2024

Кримінальне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Лебідь-Гавенко Г. М.

Ухвала від 07.10.2024

Кримінальне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Лебідь-Гавенко Г. М.

Ухвала від 22.08.2024

Кримінальне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Лебідь-Гавенко Г. М.

Постанова від 05.06.2024

Кримінальне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Лебідь-Гавенко Г. М.

Ухвала від 08.05.2024

Кримінальне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Лебідь-Гавенко Г. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні