Ухвала
від 15.10.2024 по справі 553/62/24
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Ленінський районний суд м.Полтави

Справа № 553/62/24

Провадження № 1-кп/553/550/2024

У Х В А Л А

Іменем України

15.10.2024м. Полтава

Ленінський районний суд м. Полтави в складі

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

обвинуваченого ОСОБА_5 ,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Полтаві кримінальне провадження № 1-кп/553/550/2024 на підставі обвинувального акту по обвинуваченню ОСОБА_5 , у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Ленінського районного суду м. Полтави перебуває вказане кримінальне провадження.

В судовому засіданні прокурором заявлено клопотання про продовження обвинуваченому ОСОБА_5 запобіжного заходу у виді тримання під вартою на строк 60 днів. В обґрунтування клопотання прокурор посилається на те, що ризики, які стали підставою для його обрання, не зменшились та можуть реально настати, якщо запобіжний захід змінити, то обвинувачений ОСОБА_5 може переховуватись від суду, незаконно впливати на учасників кримінального провадження, знищити, сховати або спотворити будь яку з речей, які мають значення для встановлення обставин вчиненого кримінального правопорушення, вчинити інші кримінальні правопорушення.

Захисник в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання прокурора, оскільки вважає, що ризики передбачені ст. 177 КПК України не доведені, та просив відмовити в його задоволенні, або замінити на більш м`ягкий.

Обвинувачений ОСОБА_5 підтримав думку захисника.

Суд, розглянувши клопотання, заслухавши думку учасників кримінального провадження, дійшов наступного.

Ухвалою Ленінськогорайонного судум.Полтави від10.09.2024року обвинуваченому ОСОБА_5 продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 08.11.2024 року.

Судове засіданняпризначене на15.10.2024року маєбути відкладенедля завершення дослідження матеріалів кримінального провадження.

Таким чином строк тримання обвинуваченого під вартою має сплинути до завершення судового провадження.

При вирішенні питання щодо можливості продовження або зміни запобіжного заходу у виді тримання під вартою на більш м`який, суд враховує вимоги ст.29 Конституції України, ст.9 Загальної Декларації прав людини, ст.5 Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод іст.12 КПК України, за змістом яких обмеження права особи на свободу й особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках, за встановленою процедурою, а також той факт, що взяття під варту є найбільш суворим запобіжним заходом.

Як на підставу продовження відносно обвинуваченого ОСОБА_5 запобіжного заходу у виді триманні під вартою, прокурор посилається на наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 2, 3, 4 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме те, що обвинувачений може переховуватись від суду, може знищити, сховати або спотворити будь яку з речей, які мають значення для встановлення обставин вчиненого кримінального правопорушення, може незаконно впливати на свідків, потерпілу, може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Дослідивши клопотання суд вважає, що прокурором не доведено існування ризику того, що обвинувачений ОСОБА_5 перебуваючи на волі може знищити, сховати або спотворити будь яку з речей, які мають значення для встановлення обставин вчиненого кримінального правопорушення, оскільки на існування такого ризику прокурором не наведено жодних обґрунтувань.

Разом з тим, суд вважає доведеним наявність ризиків передбачених п.п. 1, 3, 4 ч. 1 ст. 177 КПК України, оскільки обвинувачений ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, яке відповідно до ст. 12 Кримінального кодексу України відноситься до особливо тяжкого злочину, тому останній, з метою уникнення такого покарання може переховуватись від суду. Також, перебуваючи на волі обвинувачений може незаконно впливати на свідків, з метою спонукання останніх до зміни раніше наданих пояснень або до відмови від їх надання. Крім того, обвинувачений перебуваючи на волі може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, шляхом уникнення від явок до суду та невиконання покладених на нього процесуальних обов`язків, а також вчинити інше кримінальне правопорушення, оскільки обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення в період іспитового строку.

Відповідно до вимог ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам.

В той же час, суд вважає, що прокурором в судовому засіданні доведено, що інший, більш м`який запобіжний захід, є недостатнім для запобігання ризикам, встановленим ст.177 КПК України, та не забезпечить належну процесуальну поведінку обвинуваченого.

Під час розгляду клопотання не здобуто відомостей, які б безумовно свідчили про неможливість тримання обвинуваченого під вартою з урахуванням його стану здоров`я чи неможливість отримання медичної допомоги в місцях позбавлення волі.

За таких обставин, суд приходить до висновку про обгрунтованість клопотання прокурора та продовження обвинуваченому ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Керуючись ст.ст. 177, 183, 197, 331 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу задовольнити.

Дію запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 , обвинуваченого у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України, продовжити строком на 60 днів, тобто по 13 грудня 2024 року, включно.

Копію ухвали вручити обвинуваченому, прокурору та направити до ДУ «Полтавська установа виконання покарань (№23).

Ухвала може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.

Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.

Суддя Ленінського районного суду м. ПолтавиОСОБА_1

СудЛенінський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення15.10.2024
Оприлюднено17.10.2024
Номер документу122292650
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти життя та здоров'я особи Умисне вбивство

Судовий реєстр по справі —553/62/24

Ухвала від 03.01.2025

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Айдаєв Р. З.

Ухвала від 03.01.2025

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Айдаєв Р. З.

Ухвала від 25.12.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Айдаєв Р. З.

Вирок від 21.11.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Полтави

Ткачук Ю. А.

Ухвала від 15.10.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Полтави

Ткачук Ю. А.

Ухвала від 15.10.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Полтави

Ткачук Ю. А.

Ухвала від 10.09.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Полтави

Ткачук Ю. А.

Ухвала від 10.09.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Полтави

Ткачук Ю. А.

Ухвала від 24.07.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Полтави

Ткачук Ю. А.

Ухвала від 24.07.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Полтави

Ткачук Ю. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні