Справа № 939/2513/24
УХВАЛА
Іменем України
15 жовтня 2024 рокуселище Бородянка
Слідчий суддя Бородянського районного суду Київської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача сектору дізнання відділення поліції №2 Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Бородянського відділу Бучанської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024112320000078 від 29 серпня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Дізнавач сектору дізнання відділення поліції №2 Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з вказаним клопотанням, просив надати дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме: проекту землеустрою з технічною документацією щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), розробленої у 2023 році ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо зміни координат поворотних точок меж земельної ділянки за заявою ОСОБА_5 від 14.12.2023 з усіма наявними додатками; проекту землеустрою з технічною документацією щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), розробленої у 2023 році ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо зміни координат поворотних точок меж земельної ділянки за заявою ОСОБА_5 від 18.12.2023 з усіма наявними додатками, із наданням можливості їх вилучення.
Клопотання обґрунтоване тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024112320000078 від 29 серпня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2014 році ІНФОРМАЦІЯ_3 затверджено проект землеустрою та виведено у приватну власність ОСОБА_5 земельну ділянку площею 0,02 га по АДРЕСА_1 , кадастровий номер 3221055900:04:001:0145, були визначені відповідні координати та межі її розміщення на місцевості, про що інформація була внесена до Державного земельного кадастру України.
05.12.2023 здійснено купівлю-продаж земельної ділянки 3221055900:04:001:0145; відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно її власником став ОСОБА_6 .
У 2024 році власник ділянки ОСОБА_6 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_4 за дозволом на розміщення на вказаній ділянці МАФу, для чого надав відповідні документи щодо конфігурації та місця розташування земельної ділянки.
Під час розгляду звернення ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 було встановлено, що у кадастровому номері 3221055900:04:001:0145 була змінена конфігурація на місцевості без дозволу органу місцевого самоврядування та вказана інформація була внесена до Державного земельного кадастру України.
Згідно інформації, наданої ІНФОРМАЦІЯ_5 встановлено, що 14.12.2023 за принципом екстериторіальності за заявою ОСОБА_5 на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), розробленої у 2023 році ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » змінено координати поворотних точок меж земельної ділянки. 18.12.2023 повторно за заявою ОСОБА_5 на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), розробленої у 2023 році ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » змінено координати поворотних точок меж земельної ділянки.
Враховуючи викладене, з метою повного, об`єктивного та всебічного дослідження всіх обставин провадження, для проведення експертизи виникла необхідність у тимчасовому доступі до оригіналів документів, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », оскільки іншим шляхом встановити обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів неможливо.
Дізнавач ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_3 у судове засідання не з`явився, відповідно до заяви просив розглянути клопотання у його відсутність.
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » свого представника в судове засідання не направило.
Вивчивши клопотання та перевіривши його на відповідність вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Частиною 7 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що документи, тимчасовий доступ до яких просить надати дізнавач, самі по собі або в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, іншим способом, ніж вилучити оригінали таких документів, не можливо забезпечити їх дослідження, також дізнавачем доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться у цих документах, і неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, то слідчий суддя вважає за необхідне клопотання задовольнити.
Керуючись ст. 110, 131, 132, 159-166, 309 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати дізнавачам сектору відділення дізнання відділення поліції №2 Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 , ОСОБА_7 та начальнику сектору дізнання відділення поліції №2 Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_8 дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , а саме:
-проекту землеустрою з технічною документацією щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), розробленої у 2023 році ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо зміни координат поворотних точок меж земельної ділянки за заявою ОСОБА_5 від 14.12.2023 з усіма наявними додатками;
-проекту землеустрою з технічною документацією щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), розробленої у 2023 році ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо зміни координат поворотних точок меж земельної ділянки за заявою ОСОБА_5 від 18.12.2023 з усіма наявними додатками.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
Відповідно до ст. 165 КПК України, особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді.
Роз`яснити, що ст. 166 КПК України передбачені наслідки невиконання ухвали слідчого судді.
СуддяОСОБА_9
Суд | Бородянський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2024 |
Оприлюднено | 17.10.2024 |
Номер документу | 122307870 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Бородянський районний суд Київської області
Герасименко М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні