Ухвала
від 16.10.2024 по справі 343/2265/24
ДОЛИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №: 343/2265/24

Провадження №: 2/343/724/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

16 жовтня 2024 року м. Долина

Суддя Долинського районного суду Івано - Франківської області Андрусів І.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: орган опіки та піклування - Служба у справах дітей Долинської міської ради, про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини,

ВСТАНОВИВ:

позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом, в якому просить:

- розірвати шлюб між ним та відповідачкою ОСОБА_2 , зареєстрований 04.04.2006 виконавчим комітетом Геринської сільської ради Долинського району Івано - Франківської області, актовий запис №4;

- після розірвання шлюбу, визначити місце проживання сина ОСОБА_3 разом із ним.

Дослідивши матеріали справи, суддею встановлені недоліки позовної заяви, які унеможливлюють відкриття провадження у справі та обумовлюють необхідність залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивачем ОСОБА_1 заявлено дві позовні вимоги, а саме: про розірвання шлюбу та про визначення місця проживання дитини, однак долучено до позовної заяви квитанцію про сплату судового збору лише в розмірі 1 211,20 грн.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" визначено розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2024 року в розмірі 3 028 гривень.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою сплачується судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що з врахуванням наведеного вище для позовних заяв, поданих в 2024, становить 1 211,20 грн.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви про розірвання шлюбу також сплачується судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Водночас, ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" визначено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Оскільки позивачем ОСОБА_1 заявлено в позові дві позовні вимоги немайнового характеру, відтак ним мало бути сплачено судовий збір в розмірі 2 422,40 грн., однак фактично сплачено судовий збір лише за вимогу про розірвання шлюбу, а тому суд приходить висновку, що позивачу необхідно додатково сплатити недоплачену суму судового збору за другу позовну вимогу про визначення місця проживання дитини, що становить 1 211,20 грн. та надати суду оригінал квитанції про сплату судового збору у відповідному розмірі.

Реквізити для сплати: отримувач коштів - ГУК в Iв.-Фр.об./ТГ м.Долина/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37951998; банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - UA508999980313171206000009610; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Долинський районний суд Івано-Франківської області(назва суду, де розглядається справа).

При цьому суддя вважає за необхідне додатково роз`яснити позивачу, що відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 49 ЦПК України він вправі відмовитися від позову, в тому числі частини позовних вимог, на будь - якій стадії судового процесу.

Згідно зі ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи наведене, суд приходить висновку щодо необхідності залишення позовної заяви без руху.

Способом усунення недоліків позовної заяви є надання суду оригіналу документа, що підтверджує факт доплати судового збору у розмірі 1 211,20 гривень.

З огляду на вищевикладене, вважаю, що позовна заява не є належним чином оформленою та подана до суду не відповідно до вимог цивільного процесуального закону, який діє на час подачі позову до суду.

Керуючись ст. 175, 176, 258-261, 353 ЦПК України, суддя

П О С Т А Н О ВИ В:

позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: орган опіки та піклування - Служба у справах дітей Долинської міської ради, про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини, залишити без руху, надавши позивачу десятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

Роз`яснити позивачу, що якщо він у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, та усуне вказаній в цій ухвалі недоліки, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у встановлений строк, заява вважатиметься неподаною та буде повернута. Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Долинського районного суду І.М.Андрусів

СудДолинський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення16.10.2024
Оприлюднено17.10.2024
Номер документу122308748
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —343/2265/24

Рішення від 07.01.2025

Цивільне

Долинський районний суд Івано-Франківської області

Андрусів І. М.

Рішення від 06.01.2025

Цивільне

Долинський районний суд Івано-Франківської області

Андрусів І. М.

Ухвала від 17.12.2024

Цивільне

Долинський районний суд Івано-Франківської області

Андрусів І. М.

Ухвала від 18.10.2024

Цивільне

Долинський районний суд Івано-Франківської області

Андрусів І. М.

Ухвала від 16.10.2024

Цивільне

Долинський районний суд Івано-Франківської області

Андрусів І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні