Справа № 297/4103/24
Ухвала
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про повернення заяви
10 жовтня 2024 року м. Берегове
Суддя Берегівського районного суду Закарпатської області Михайлишин В. М., розглянувши заяву боржника ФЕРМЕРСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА «ФЕНІКС-БНГ» в особі керівника Шомовк Йосипа Йосиповича, стягував Головне управління Державної податкової служби в Закарпатській області, виконавча служба Берегівський відділ Державної виконавчої служби у Берегівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон,
ВСТАНОВИВ:
Боржник ФГ «ФЕНІКС-БНГ» в особі керівника ОСОБА_1 звернулося до Берегівського районного суду Закарпатської області із заявою про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон.
Перевіривши матеріали заяви, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 5 ст. 441 ЦПК України, суд може скасувати тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України за вмотивованою заявою боржника.
Відповідно до ч. 6 ст. 14 ЦПК України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Згідно до ч. 1 ст. 183 ЦПК України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.
Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).
Частиною 4 статті 183 ЦПК України передбачено, що суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Суд повертає заяву (клопотання, заперечення) її заявнику без розгляду також у разі, якщо вона подана особою, яка відповідно дочастини шостоїстатті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Так, з матеріалів заяви про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон встановлено, що заявник ФГ «ФЕНІКС-БНГ» є юридичною особою, яка згідно вимог ч. 6 ст. 14 ЦПК України зобов`язана зареєструватиелектронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.
Разом з цим, заява боржника ФГ «ФЕНІКС-БНГ» не містить відомостей щодо виконання обов`язку, передбаченого ч. 6 ст. 14 ЦПК України, а саме відсутня інформація щодо реєстрації електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами
Враховуючи вищенаведене,суд приходитьдо висновку,що заявуборжника ФГ«ФЕНІКС-БНГ» про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон, слід повернути заявнику без розгляду.
Керуючись ч. 6 ст. 14, ч. 4 ст. 183, ч. 5 ст. 441 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву боржника ФЕРМЕРСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА «ФЕНІКС-БНГ» в особі керівника Шомовк Йосипа Йосиповича, стягував Головне управління Державної податкової служби в Закарпатській області, виконавча служба Берегівський відділ Державної виконавчої служби у Берегівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон повернути ФЕРМЕРСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВУ «ФЕНІКС-БНГ» без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга може бути подана до Закарпатського апеляційного суду.
Суддя Віталій МИХАЙЛИШИН
Суд | Берегівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2024 |
Оприлюднено | 17.10.2024 |
Номер документу | 122309254 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Берегівський районний суд Закарпатської області
МИХАЙЛИШИН В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні