Справа № 587/3247/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 жовтня 2024 року Сумський районний суд Сумської області в складі головуючого судді Черних О.М., з участю секретаря судового засідання Овчаренко М.В., розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Суми справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), треті особи: Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Суми Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми, вул. Петропавлівська, 75), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 ) про встановлення батьківства,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до ОСОБА_2 з позовною заявою, в якій зазначив, що має підстави вважати, що він є біологічним батьком дитини - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , Вказав, що дитина народилася в період шлюбу ОСОБА_3 з ОСОБА_2 , а тому батьком дитини записаний відповідач. Проте він має впевненість, що саме він є біологічним батьком ОСОБА_4 . В зв`язку з цимпозивач в своїх позовних вимогах проситьвизнати його батьком неповнолітньої ОСОБА_5 та внести відповідні відомості до актового запису.
До початку судового розгляду від представника позивача адвоката Луніки Т.Я. надійшло клопотання про призначення у справі судово - генетичної експертизи на предмет встановлення кровного споріднення між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позивач та його адвокат в судове засідання не з`явилися, представник позивача в письмовій заяві підтримав клопотання про призначення генетичної експертизи та просив його задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2 до суду також до суду не з`явився, хоч про час та місце розгляду справи повідомлявся.
Представник відділу ДРАЦС у місті Суми Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції до суду не з`явився, направивши заяву про розгляд справи без його участі.
Третя особа ОСОБА_3 також до суду не з`явилася, хоч про час та місце розгляду справи повідомлялася.
Вивчивши матеріали справи, оцінивши їх за внутрішнім переконанням, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 103 ЦПК України, для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у сфері інші ніж право, без яких встановити відповідні обставини не можливо, суд призначає експертизу.
Враховуючи, що для з`ясування питання чи є ОСОБА_1 біологічним батьком дитини, має значення для справи і потребує спеціальних знань, суд вважає за необхідне призначити судову медико-генетичну (ДНК) експертизу.
Що стосується визначення судово-експертної установи, то суд погоджується з думкою сторін відносно того, що проведення експертизи слід доручити експертам Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, що розташований в м. Харків, вул. Ковтуна, 34.
Так, частиною 1 статті 107ЦПК України визначено, що матеріали необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасники справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням.
Згідно ст. 109 ЦПК України у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд, залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Європейський суд з прав людини, рішення якого є джерелом права згідно ізстаттею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», зауважив, що «на сьогодні ДНК-тест є єдиним науковим методом точного встановлення батьківства стосовно конкретної дитини; його доказова цінність суттєво переважає будь-який інший доказ, наданий сторонами, з метою підтвердити або спростувати факт оспорюваного батьківства» (Калачова проти Російської Федерації № 3451/05, § 34, від 07 травня 2009 року).
Враховуючи те, щовідстань до Харківського науково-дослідногоекспертно-криміналістичногоцентру МВСУкраїни є досить значною, що потягне за собою значні фінансові витрати, суд вважає за необхідне зобов`язати Обласний Комунальний заклад «Сумське обласне бюро судово-медичної експертизи», що знаходиться по вул. Курська, буд. 111, відібрати зразки крові ОСОБА_1 , ОСОБА_3 та ОСОБА_5 .
Керуючись ст. ст. 103, 104,107,109,260,261ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Призначити по справі судово - медичну генетичну експертизу, на вирішення якої поставити запитання:
- чи являється ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , біологічним батьком дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Суми, Сумської області, матір`ю якого є ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , мешканка АДРЕСА_1 .
Проведення експертизи доручити експертам Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (м. Харків, вул. Ковтуна, 34).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.
Витрати за проведення експертизи покласти на ОСОБА_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,який попередньо оплачує проведення експертизи в зазначеному розмірі за повідомленням експертної установи.
Зобов`язатиОбласний Комунальний заклад «Сумське обласне бюро судово-медичної експертизи», що знаходиться по вул. Курська, буд. 111 відібрати зразки крові ОСОБА_1 , ОСОБА_3 та ОСОБА_5 для вирішення питання яка групова належність крові дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Зобов`язати позивача ОСОБА_1 татретю особу ОСОБА_3 разомз неповнолітньоюдитиною ОСОБА_5 з`явитися дообласного комунальногозакладу «Сумськеобласне бюросудово-медичноїекспертизи» (м.Суми,вул.Курська,111) 05листопада 2024року з09-00по 11-00 годині для відбору зразків крові, маючи при собі паспорта громадян України та свідоцтво про народження неповнолітньої дитини.
Відібрані зразки крові ОСОБА_1 , ОСОБА_3 та ОСОБА_5 направити на адресу Сумського районного суду Сумської області через кур`єра суду для подальшого направлення до Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (м. Харків, вул. Ковтуна, 34).
Роз`яснити сторонам, що у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу не можливо, суд, залежно від того хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза призначена, або відмовити в його визнанні.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити ухвалу в частині зупинення провадження по справі шляхом подання апеляційної скарги до Сумського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.М.Черних
Суд | Сумський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2024 |
Оприлюднено | 17.10.2024 |
Номер документу | 122310546 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Сумський районний суд Сумської області
Черних О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні