Справа № 496/4022/24
Провадження № 1-кс/496/2264/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 жовтня 2024 року м. Біляївка
Біляївський районний суд Одеської області у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1
за участю секретаря - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Біляївка Одеської області клопотання слідчого СВ Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024162250000400 від 13.06.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 185 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся до суду з вказаним клопотанням, мотивуючи тим, що у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 12.06.2024 року, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванням місці, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , метою якої було таємне викрадення чужого майна, шляхом проникнення до житла інших осіб. Так, усвідомлюючи характер та обсяг дій, необхідних для реалізації спільного злочинного умислу, ОСОБА_5 визначив, що для реалізації крадіжки необхідно підшукати транспортний засіб для пересування. З цією метою, ОСОБА_5 12.06.2024 року, близько 11 години 00 хвилин, зателефонував ОСОБА_6 , у власності якого знаходився автомобіль ВАЗ 21154, д.н.з. НОМЕР_1 , домовившись про зустріч в районі «Селекційного інституту» в м. Одесі. Близько 11 години 30 хвилин, зустрівшись за вказаною адресою, ОСОБА_5 звернувся до ОСОБА_6 з проханням повозити його на автомобілі, на що ОСОБА_6 погодився, при цьому не будучи обізнаним про наміри останнього. Надалі, на вказаному автомобілі під керуванням ОСОБА_6 , за вказівкою ОСОБА_5 , вони направились до с. Великий Дальник Одеського району Одеської області, де, в районі ринку, ОСОБА_5 зустрівся з ОСОБА_4 , після чого вони повернулись до автомобілю ВАЗ 21154, д.н.з. НОМЕР_1 . Надалі, продовжуючи реалізацію злочинного умислу, ОСОБА_4 , перебуваючи з ОСОБА_5 в салоні автомобілю ВАЗ 21154, д.н.з. НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_6 , направились по вул. Тепличній в напрямку вул. Соборної в с. Великий Дальник Одеського району Одеської області. В подальшому, ОСОБА_6 , за вказівкою ОСОБА_5 зупинився на АДРЕСА_1 , після чого ОСОБА_4 з ОСОБА_5 , направились в напрямку будинку 1 по вказаній вулиці, з метою визначення об`єкту злочинного посягання.
12.06.2024 року приблизно о 12 годині 30 хвилин, більш точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи поряд з будинком, розташованим за адресою: АДРЕСА_1 , остаточно визначили об`єктом злочинного посягання майно, яке на їх думку знаходилось у вказаному будинку. Реалізуючи злочинний умисел, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , через незамкнену хвіртка, проникли на територію подвір`я за вказаною адресою. В подальшому, ОСОБА_4 , керуючись корисливим мотивом, діючи умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_5 , з метою особистого збагачення, достовірно знаючи про впровадження на території України правового режиму воєнного стану, переконавшись, що їхні дії залишаться непоміченими для оточуючих, через незамкнені вхідні двері, шляхом вільного доступу, проникли до будинку АДРЕСА_1 , звідки таємно викрали майно ОСОБА_7 - грошові кошти в сумі 4500 доларів США (182295 гривень за курсом НБУ) та 30000 гривень, після чого залишили місце події, розпорядившись викраденим на власний розсуд, спричинивши потерпілій матеріальну шкоду на суму 212 295 гривень.
Допитами свідків,які ємедичними працівникамиКНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »ООР встановлено,що ОСОБА_4 проходив лікуванняу вищезазначеномумедичному закладіта перебувавв палаті№ 5.Разом зцим встановлено,що 12.06.2024року ОСОБА_4 також знаходивсяв лікарні.Наразі виникланеобхідність допитатиосіб,які проходилилікування уКНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »ООР таперебували водній палатіразом з ОСОБА_4 ,для чогонеобхідно отриматикопії документів,які містятьанкетні данні,інформацію продіагноз,дату випискичи місцеподальшого проходженнялікування вищезазначенихосіб.Інформація,до якоїпланується здійснититимчасовий доступ,згідно ст.162КПК Українимістить відомості,які можутьстановити лікарськутаємницю,а такожперсональні даніособи,що знаходятьсяу їїособистому володінніабо вбазі персональнихданих,яка знаходитьсяу володільцяперсональних даних. Отримання зазначеної в клопотанні інформації органом досудового розслідування неможливо по-іншому, ніж шляхом звернення до слідчого судді із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Вбачається наявність достатніх підстав вважати, що інформація, яку містять зазначені відомості, має суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. Наведені матеріали можуть бути використані в якості джерел доказів, що потребує необхідність в їх процесуальному отриманні для подальшого дослідження та використання в кримінальному провадженні. Зазначена інформація перебуває у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Одеської обласної ради (Скорочена назва: КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 ), Код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 , що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , у звязку з чим слідчий звернувся до суду із вказаним клопотанням.
Слідчий та прокурор до судового засідання не з`явились, але в прохальній частині клопотання слідчий просив провести розгляд клопотання без участі слідчого та прокурора.
Представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »ООР у судове засідання не з`явився, хоча про день час розгляду клопотання був повідомлений належним чином, що не є перешкодою для розгляду клопотання відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України.
У зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів не здійснюється, згідно з ч. 4 ст. 107 КПК України.
Вивчивши клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей та документів, яке надійшло до суду, відповідає вимогам КПК України.
У доданих до клопотання матеріалах міститься Витяг з ЄРДР по вищевказаному кримінальному провадженню, з якого визначається, що до складу осіб, які здійснюють досудове розслідування, крім інших, входять особи, яким слідчий просить надати доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю.
На підставі ч. 5, 6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Слідчий суддя вважає, що слідчим доведено, що отримані відомості можуть бути використані, як докази в кримінальному провадженні та іншим способом неможливо довести вказані обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації. Одержати зазначені документи іншими способами не можливо.
За таких обставин, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого обґрунтовано та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 159-164, 166 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання слідчого СВ Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024162250000400 від 13.06.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 185 КК України - задовольнити.
Надати слідчим слідчого відділу Одеського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції в Одеській області які входять до складу слідчої групи у кримінальному провадженні № 12024162250000400 від 13.06.2024 року - ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю вилучення копій документів на паперовому або електронному носії, що перебувають у володінні Комунального некомерційного підприємств « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Одеської обласної ради (Скорочена назва: КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 ), Код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 , що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 - до документів, які містять відомості про анкетні дані, діагноз, місце проживання, контактний номер телефону, дату виписки/смерті, інформацію щодо подальшого проходження лікування особами, які знаходились в одній палаті з ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ООР станом на 12.06.2024 року.
Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Біляївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2024 |
Оприлюднено | 17.10.2024 |
Номер документу | 122310861 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Біляївський районний суд Одеської області
Пасечник М. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні