ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність
"16" жовтня 2024 р. Справа № 918/893/24
Господарський суд Рівненської області у складі головуючої судді Бережнюк В.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) про неплатоспроможність
Секретар судового засідання Лиманський А.Ю.
Представники не з`явилися.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Рівненської області із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи на підставі ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства.
Ухвалою від 02.10.2024 прийнято до розгляду заяву фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність. Призначено підготовче засідання суду на "16" жовтня 2024 р. на 10:00 год.
Від представника ОСОБА_1 адвоката Войтович Людмили Василівни надійшла заява про участь в судовому засіданні по справі 918/893/24 в режимі відеоконференції поза приміщенням суду з використанням власних технічних засобів.
Ухвалою від 02.10.2024 року заяву представника ОСОБА_1 адвоката Войтович Людмили Василівни про участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції поза приміщенням суду у справі №918/893/24 задоволено. Вирішено провести судове засідання по справі № 918/893/24 призначене 16 жовтня 2024 р. на 10:00 год., а також усі наступні судові засідання у Господарському суді Рівненської області із представником ОСОБА_1 адвокатом Войтович Людмилою Василівною в режимі відеоконференції поза приміщенням суду з використанням власних технічних засобів.
В судове засідання 16.10.2024 заявник та його представник не з`явилися.
Згідно з приписами ч. ч. 1-3 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з`ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом заяви. Підготовче засідання проводиться у порядку, передбаченому цим Кодексом. За наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність.
Розглянувши у підготовчому засіданні подані документи та дослідивши докази, судом встановлено наступне.
В обґрунтування поданої заяви ОСОБА_1 зазначає, що у неї, починаючи частково з травня та повністю з червня 2024 року, відсутня фінансова можливість погашати вимоги кредиторів (8 осіб) у загальному розмірі 232 145,75 грн, що є підставою для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.
Додатково боржник повідомляє, що загальна сума зобов`язань складається із 147 758,41 грн - простроченої заборгованісті за кредитними угодами та 84 387,34 - нараховані відсотки.
Також, за посиланнями боржниці, остання, з рухомого та нерухомого майна у власності нічого не має. Працевлаштована у ФОП Миронець Р.В. на посаді "касир". Доходи за 2021 рік - 78 500 грн (заробітна плата), 636,97 грн. (додаткове благо), 30 914,36 грн (соціальні виплати з відповідних бюджетів) та 500,00 грн (вартість дарунків, якщо їх вартість не перевищує встановленого розміру мінім. зар. плати), 2022 рік - 78 600,00 грн (заробітна плата) та 28 588,63 грн. (соціальні виплати з відповідних бюджетів), 2023 рік - 80 400,00 грн (заробітна плата), 27 903,67 грн (соціальні виплати з відповідних бюджетів) та 450,00 грн. (вартість дарунків, якщо їх вартість не перевищує встановленого розміру мінім. зар. плати), 2024 - 45 300,00 грн. (заробітна плата), 14 166,00 грн (соціальні виплати з відповідних бюджетів) та 696,44 грн. (вартість дарунків, якщо їх вартість не перевищує встановленого розміру мінім. зар. плати). Таке фінансове положення боржниці не дає їй можливості у повній мірі вчасно розраховуватись з кредиторами.
Стосовно складу і розміру заборгованості, боржниця повідомляє, що має заборгованість за кредитними договорами перед 8 фінансовими установами:
1. ТОВ "МІЛОАН" 7 542,75 грн;
2. ТОВ"ФК "Незалежні Фінанси" 2 104,28 грн;
3. АТ "ТАСКОМБАНК" - 16 375,25 грн;
4. АТ "ПУМП" 69 499,93 грн;
5. ТОВ "ФК "ЄАПБ" 94 602,09 грн;
6.ТОВ "ДІДЖИ ФІНАНС" 16 604,00 грн;
7. ТОВ "ФК "ТЕХНОФІНАНС" 21 258,25 грн;
8. ТОВ "ФІНФОРС" 4 159,20 грн;
На підставі вказаного вище ОСОБА_1 вважає, що наявні підстави для подачі заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, так як вище перелічені борги, у зв`язку зі скрутним фінансовим становищем, виконати не має можливості.
Боржниця повідомила суд, що до складу сім`ї входять її батько ОСОБА_2 , мати ОСОБА_3 , донька ОСОБА_4 та син ОСОБА_5 .
Звертаючись до суду з заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, ОСОБА_1 у підтвердження своїх посилань, долучила ряд документів, перевіривши які суд констатує, що їх перелік в повній мірі відповідає вимогам, встановленим ч.3 ст. 116 ГПК України.
Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.
Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що неплатоспроможність - це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом
Відповідно до статті 113 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Статтею 115 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справі про неплатоспроможність боржника-фізичної особи може бути відкрито лише за заявою боржника.
Так, ОСОБА_1 , як фізична особа звернулася до Господарського суду Рівненської області із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, в порядку Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 1 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з`ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом заяви.
Частиною 2 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо:
1) розмір прострочених зобов`язань боржника перед кредитором (кредиторами) становить не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати;
2) боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов`язань упродовж двох місяців;
3) ухвалено постанову у виконавчому провадженні про відсутність у фізичної особи майна, на яке може бути звернено стягнення;
4) існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).
У відповідності до ч. 3 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства до складу грошових вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Отже, вищеописаними обставинами справи підтверджується обґрунтованість тверджень ОСОБА_1 про виникнення та не можливість виконання боржником грошових зобов`язань.
Судом встановлено відсутність достатніх доходів, які б могли надати боржнику можливість виконати грошові зобов`язання перед кредиторами.
Згідно Витягу ВР-004471381 з інформаційно-аналітичної системи "Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості" ОСОБА_1 на території України станом на 18.07.2024 року до кримінальної відповідальності не притягується, незнятої чи непогашеної судимості не має та в розшуку не перебуває.
Судом встановлено відсутність статусу фізичної особи-підприємця.
Згідно частини 3 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства за наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність.
Згідно ч. 4 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд постановляє ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність, якщо: 1) відсутні підстави для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність; 2) боржник виконав зобов`язання перед кредитором (кредиторами) у повному обсязі до підготовчого засідання суду; 3) боржника притягнуто до адміністративної або кримінальної відповідальності за неправомірні дії, пов`язані з неплатоспроможністю; 4) боржника визнано банкрутом протягом попередніх п`яти років.
У підготовчому засіданні 16 жовтня 2024 року судом не було виявлено підстав для відмови у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність перелічених у ч. 4 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства.
Зважаючи на викладене, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні 16 жовтня 2024 року заява ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, суд вважає за доцільне її задовольнити у передбачений діючим законодавством спосіб, шляхом відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.
Згідно абзаців 1-4 пункту 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Заява ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність містить пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого Рябчуна Романа Миколайовича (61001, м. Харків, вул. Юр`ївська, буд.14/7, офіс 2, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого свідоцтво №1972 від 16.10.2020) для виконання повноважень керуючого реструктуризацією у даній справі. Також до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 додано заяву арбітражного керуючого Рябчуна Романа Миколайовича про участь у справі про неплатоспроможність.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника господарський суд зазначає про призначення керуючого реструктуризацією.
Заява (згода) на участь у даній справі арбітражним керуючим Рябчуном Романом Миколайовичем подана суду у встановленому порядку та строк.
Згідно із абз. 2 ч. 2 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, у разі якщо заява про участь у справі надійшла лише від одного арбітражного керуючого, господарський суд призначає таку особу розпорядником майна/керуючим реструктуризацією.
Згідно з абз.3 ч.2 ст. 30 Кодексу розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень керуючого реструктуризацією становить 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожен місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Згідно з абз.5 ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" установлено з 01.01.2024 прожитковий мінімум працездатних осіб на рівні 3 028,00 грн.
Таким чином, авансування винагороди арбітражному керуючому у розмірі 5-ти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожен місяць виконання арбітражним керуючим повноважень становить 45 420,00 грн і заявник повинен був сплатити ці кошти, що останнім здійснено не було.
Суд зауважує, що обов`язок боржника авансувати винагороду арбітражного керуючого до звернення з відповідною заявою до суду встановлений Кодексом і подання доказів авансування є обов`язковою умовою, встановленою ст. 116 зазначеного Кодексу.
Згідно з ч.ч.1,2 ст. 30 Кодексу арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.
Водночас, згідно із п. 1-6 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ установлено, що тимчасово, під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 N 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України від 24.02.2022 N 2102-IX, а також протягом шести місяців після його припинення чи скасування стосовно боржника справу про банкрутство (неплатоспроможність) може бути відкрито без здійснення авансування передбаченої цим Кодексом винагороди арбітражному керуючому на депозитний рахунок суду. У такому разі до заяви про відкриття справи про банкрутство (неплатоспроможність) додається копія укладеної заявником угоди з обраним ним арбітражним керуючим про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство (неплатоспроможність) до її закриття з виплатою на умовах, визначених цією угодою, винагороди в розмірі, що не має перевищувати розмір, встановлений цим Кодексом. Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) відповідно до цього пункту, призначає розпорядником майна або керуючим реструктуризацією арбітражного керуючого, з яким заявником укладено угоду.
До заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність додано Договір про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про неплатоспроможність від 18.08.2024, укладений ОСОБА_1 із арбітражним керуючим Рябчун Р.М.
Згідно умов Договору сторони домовились:
Пункт 1: Арбітражний керуючий є суб`єктом незалежної професійної діяльності і має право на оплату праці, у встановленому Законом порядку та розмірах.
Пункт 2: Пункт 1-6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства визначає, що між боржником та арбітраждним керуючим може бути укладено Угоду про виконання повноважень арбітражного керуючого у справі про неплатоспроможність, що є підставою для відкриття провадження без здійснення авансування винагороди арбітражного керуючого на депозитний рахунок господарського суду.
Пункт 3: Сторони домовились що боржник, ОСОБА_1 , сплачує основну грошову винагороду за 3 місяці виконання повноважень арбітражного керуючого в розмірі 45 420,00 грн. у 6-місячний строк від дати укладення договору.
Відповідно до п.4 ч.5 ст. 119 КУзПБ в ухвалі про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника господарський суд зазначає про призначення керуючого реструктуризацією.
Відтак, суд дійшов висновку призначити керуючим реструктуризацією у даній справі арбітражного керуючого Рябчуна Романа Миколайовича.
Керуючись ст. ст. 28, 119 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ :
1. Відкрити провадження у справі про неплатоспроможність боржника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ).
2. Ввести процедуру реструктуризації боргів боржника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ).
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
4. Призначити керуючим реструктуризацією фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) арбітражного керуючого Рябчуна Романа Миколайовича, також надано заяву арбітражного керуючого Рябчуна Романа Миколайовича (свідоцтво №1972 від 16.10.2020).
5. Оприлюднити на офіційному веб-сайті повідомлення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ), текст якого додається.
6. Заборонити фізичній особі ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) відчужувати майно.
7. Встановити керуючому реструктуризацією боржника строк до 06 грудня 2024 року для подачі до Господарського суду Рівненської області відомостей про результати розгляду вимог кредиторів (письмові нормативно-обґрунтовані пояснення по кожному з кредиторів, витяги з державних реєстрів заборон щодо майна боржника, а також, при наявності, письмові заперечення боржника щодо вимог кредиторів), а також доказів повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду.
8. Встановити керуючому реструктуризацією боржника строк до 12 грудня 2024 року для підготовки та подання до Господарського суду Рівненської області плану реструктуризації боргів боржника.
9. Визначити дату проведення попереднього судового засідання на "12" грудня 2024 р. на 10:00 год., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Рівненської області (за адресою 33013 , м. Рівне, вул. Давидюка Тараса, 26А) в залі судових засідань №09.
10. Зобов`язати керуючого реструктуризацією у строк до 12 грудня 2024 року провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість.
11. Зобов`язати контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України, надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про доходи боржника та членів його сім`ї і про майно, задеклароване такими особами при перетині кордону.
12. Зобов`язати орган державної прикордонної служби - Головний центр обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 26) надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про перетинання боржником та членами його сім`ї державного кордону за останні три роки:
- ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ), громадянка України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_2 виданий Березнівським РВ УМВС України в Рівненській області 09.09.2004.
- ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_3 ), громадянин України, ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт НОМЕР_4 виданий Березнівським РВ УМВС України в Рівненській області 19.02.1997.
- ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_5 ), громадянка України, ІНФОРМАЦІЯ_3 , паспорт НОМЕР_6 виданий Березнівським РВ УМВС України в Рівненській області 15.09.1997.
- ОСОБА_4 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_7 ), громадянка України, ІНФОРМАЦІЯ_4 , ID картка НОМЕР_8 орган що видав 5612 дата видачі 27.03.2023.
- ОСОБА_5 ( АДРЕСА_1 ), громадянин України, ІНФОРМАЦІЯ_5 , свідоцтво про народження серії НОМЕР_9 видане 15.03.2012.
13. Зобов`язати банківські установи, в яких відкрито рахунки боржника надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про залишок коштів на рахунках боржника.
14. Копію ухвали направити боржнику; арбітражному керуючому; Березнівському відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (34600, Україна, Рівненська обл., Рівненський район, місто Березне, вулиця Чорновола В., будинок, 11А); Головному управлінню ДПС у Рівненській області (33023, м. Рівне, вул. Відінська, 12); органам, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, місцевому суду загальної юрисдикції.
Ухвала згідно частини 8 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства та ст.ст. 254-259 ГПК України набирає законної сили 16 жовтня 2024 року та може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня набрання нею законної сили.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://rv.arbitr.gov.ua .
Суддя Бережнюк В.В.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2024 |
Оприлюднено | 17.10.2024 |
Номер документу | 122318834 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Бережнюк В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні