Справа № 605/462/24
У Х В А Л А
про залишення без руху
16 жовтня 2024 рокум.Підгайці
в складі :
головуючого судді Горуц Р.О.
розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, -
В С Т А Н О В И В :
Заявник ОСОБА_1 звернулась в суд із заявою про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Дана заява не відповідає вимогам п.2 ч.1 та ч.2 ст.318 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України), оскільки в ній не зазначено причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт.
В порушення вищевказаних вимог закону, заявником до поданої заяви не додано доказів її звернення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану з питанням внесення виправлення в актових записах, у яких не вірно зазначено ім`я її по-батькові.
Матеріали заяви не містять інформації про звернення та письмової відмови (висновку) органу державної реєстрації актів цивільного стану у виправленні по-батькові заявниці у необхідних свідоцтвах, що їх видають державні органи реєстрації актів цивільного стану.
Суд акцентує увагу заявниці на тому, що право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях Голдер проти Великої Британії від 21 лютого 1975 року, Де Жуффр де ля Прадель проти Франції від 16 грудня 1992 року. Відтак в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.
Дотримання вимог ст.318 ЦПК України при пред`явленні заяви в суд є імперативним правилом, в тому числі і для суду.
Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків.
Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим, такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.
Враховуючи зазначене, залишення заяви без руху, жодним чином не перешкоджає ОСОБА_1 у доступі до правосуддя, після усунення її недоліків.
На підставі наведеного, керуючись ч.ч.1, 2 ст.185 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, залишити без руху та надати заявнику строк для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати 5 днів з дня отримання даної ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Р. О. Горуц
Суд | Підгаєцький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2024 |
Оприлюднено | 18.10.2024 |
Номер документу | 122329825 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Підгаєцький районний суд Тернопільської області
Горуц Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні