Справа № 2506/10736/2012
Провадження № 6/750/173/24
У Х В А Л А
16 жовтня 2024 року м. Чернігів
Деснянський районний суд міста Чернігова у складі:
головуючого судді Логвіної Т.В.,
секретаря Примак Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про скасування тимчасового обмеження боржнику у праві виїзду за межі України,
в с т а н о в и в:
22 серпня 2024 року заявник звернувся до Деснянського районного суду м. Чернігова із заявою про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду її за межі України, встановленого ухвалою Деснянського районного суду м. Чернігова від 04.12.2012 року.
У судове засідання заявник не з`явився, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлені завчасно та належним чином.
Представник відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернігівській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлений завчасно та належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Ухвалою Деснянського районного суду м. Чернігова від 04 грудня 2012 року в справі № 2506/10736/2012 подання Відділу державної виконавчої служби Чернігівського районного управління юстиції задоволено. Обмежено боржника керівника Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково дослідний центр радіотехнічних та оптико електронних систем «Обрій», ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документа до виконання Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково дослідний центр радіотехнічних та оптикоелектронних систем «Обрій» своїх зобов`язань згідно судових рішень, які входять до складу зведеного виконавчого провадження.
Згідно копії наказу від 27.03.2014 № 1-к ОСОБА_1 припинив виконання повноважень директора ТОВ «Науково-дослідний центр радіотехнічних та оптико-електронних систем «Обрій» з 27 березня 2014 року.
Згідно відповіді Чернігівського відділу ДВС у Чернігівському районі Чернігівської області № 53270 від 11.07.2024 станом на 09.07.2024 року відносно ОСОБА_1 документи про примусове стягнення до відділу ДВС не надходили та на даний час на виконанні не перебувають.
З Деснянського відділу державноївиконавчої службиу містіЧернігові Східногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції було надано інформацію за № 84516 від 07.08.2024 про те, що станом на даний час на виконанні у відділі будь-які виконавчі провадження стосовно ОСОБА_1 - не перебувають, а ті, які раніше перебували - вже фактично закінчені у зв?язку із повним фактичним виконанням.
Відповідно до статті 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Згідно із положеннями статті 1Закону України«Про порядоквиїзду зУкраїни ів`їздув Українугромадян України» громадянин України має право виїхати з України, крім випадків, передбачених цим Законом, та в`їхати в Україну.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 6Закону України«Про порядоквиїзду зУкраїни ів`їздув Українугромадян України» право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадках, коли: він ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом, - до виконання зобов`язань або сплати заборгованості зі сплати аліментів.
Згідно зі статтею 2 Протоколу № 4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, який гарантує деякі права і свободи, не передбачені в Конвенції та у Першому протоколі до неї, кожен є вільним залишати будь-яку країну, включно зі своєю власною. На здійснення цих прав не можуть бути встановлені жодні обмеження, крім тих, що передбачені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної чи громадської безпеки, для підтримання публічного порядку, запобігання злочину, для захисту здоров`я чи моралі або з метою захисту прав і свобод інших осіб.
Статтею 441ЦПК України передбачено, що тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення або рішення інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом. Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), якщо така особа ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на неї відповідним рішенням, на строк до виконання зобов`язань за рішенням, що виконується у виконавчому провадженні.
При цьому, частиною п`ятою,сьомою згаданої статті передбачено, що суд може скасувати тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України за вмотивованою заявою боржника. За результатами розгляду заяви про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України постановляється ухвала, яка може бути оскаржена.
За таких обставин, зважаючи на те, що тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України є спеціальною нормою, що застосовується на стадії виконання судових рішень та враховуючи, що повноваження ОСОБА_1 , як директора ТОВ «Науково-дослідний центр радіотехнічних та оптико-електронних систем «Обрій» з 27 березня 2014 року припинені, відкриті виконавчі провадження щодо заявника на виконанні не перебувають, то накладене судовим рішенням тимчасове обмеження у виконавчому провадженні, підлягає скасуванню.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що заяву необхідно задовольнити.
Керуючись статтями 258-261, 353, 354, 441 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
заяву задовольнити.
Тимчасове обмеження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ) у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документу, встановлене ухвалою Деснянського районного суду м. Чернігова від 04 грудня 2012 року в справі №2506/10736/2012 скасувати.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя
Суд | Деснянський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2024 |
Оприлюднено | 18.10.2024 |
Номер документу | 122330605 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Деснянський районний суд м.Чернігова
Логвіна Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні