Справа № 953/12232/23
н/п 2/953/1290/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" жовтня 2024 р. Суддя Київський районний суд м. Харкова Муратова С.О., вивчивши клопотання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Прядко Олександра Олександровича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 , подану її представником адвокатом Прядком Олександром Олександровичем до Державного науково-виробничого підприємства «Об`єднання Комунар» про відшкодування шкоди, заподіяної від нещасного випадку на виробництві, -
ВСТАНОВИВ:
До Київського районного суду м. Харкова 19.12.2023 надійшла вказана позовна заява, в якій позивач просить стягнути з ДНВП «Об`єднання Комунар», код ЄДРПОУ 14308730 на користь ОСОБА_1 200000,00 грн. моральну шкоду, завдану кримінальним правопорушення, а також судові витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 10000 грн.
Ухвалою судді Київського районного суду м. Харкова від 26.12.2023 прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за вказаною позовною заявою. Розгляд справи ухвалено проводити в порядку загального позовного провадження, із призначенням в підготовче судове засідання (а.с. 38).
10.01.2024 на електрону адресу суду в системі «Електронний суд» надійшов відзив представника відповідача ДНВП «Об`єднання Комунар» адвоката Бойко В.М. на позовну заяву про відшкодування шкоди, заподіяної від нещасного випадку на виробництві, в якому просив в задоволенні позову ОСОБА_2 до ДНВП «Об`єднання Комунар» про відшкодування моральної шкоди відмовити повністю (а.с. 43-51).
15.01.2024 на електрону адресу суду в системі «Електронний суд» надійшла відповідь представника позивача ОСОБА_1 адвоката Прядка О.О. на відзив, в якому просив: прийняти пояснення та міркування, викладені у відповіді на відзив ДНВП «Об`єднання Комунар» представника позивача; визнати усі доводи ДНВП «Об`єднання Коммунар», викладені у відзиві на позовну заяву необґрунтованим; визнати подані разом із відзивом докази неналежними, недопустимими та недостовірними із підстав, викладених у мотивувальній частині; долучити до матеріалів справи додаткові докази на підтвердження аргументів (а.с. 70-74).
20.02.2024 на електрону адресу суду в системі «Електронний суд» надійшло клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Прядка О.О. про долучення доказів (а.с. 85-86).
20.02.2024 на електрону адресу суду в системі «Електронний суд» надійшло клопотання представника відповідача ДНВП «Об`єднання Комунар» адвоката Бойка В.М. про долучення доказів до матеріалів справи (а.с. 91-93).
Ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 27.02.2024 закрито підготовче провадження по цивільній справі за вказаною позовною заявою та призначено справу до судового розгляду по суті.
17.10.2024 на електрону адресу суду в системі «Електронний суд» надійшла заява представника позивача ОСОБА_1 адвоката Прядка О.О., в якому просить надати можливість участі у судовому засіданні по справі №953/12232/23 призначеному на 17.10.2024, а також у подальших засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
24.02.2022 Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 у зв`язку із військовою агресією Російської Федерації проти України відповідно до пункту 20 частини 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан на всій території України, який продовжувався у встановленому законом порядку та наразі триває.
Рада суддів України ухвалила рішення від 24.02.2022 № 9, за яким звернула увагу всіх суддів України, що навіть в умовах воєнного або надзвичайного стану робота судів не може бути припинена, тобто не може бути обмежено конституційне право людини на судовий захист.
Відповідно до п. 2 роз. І Порядку, учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.
Згідно з ч. 1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.
Згідно вимог ст. 11 Закону України "Про судоустрій та статус суддів", учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистем «Електронний кабінет», «Електронний суд» та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування ЄСІТС у складі всіх підсистем (модулів).
Згідно з п. 45 Положення про ЄСІТС підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів.
Відповідно до п. 46 Положення про ЄСІТС за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Згідно зі ст. 50 Положення про ЄСІТС суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час). Заява подається до суду та надсилається іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв`язку.
Беручи до уваги, початок функціонування підсистеми Електронний кабінет, Електронний суд та підсистеми відеоконференцзв`язку, наявність у суду технічної можливості щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (веб-адреса підсистеми ВКЗ - https://vkz.court.gov.ua), суд вважає, що відсутні перешкоди для задоволення заявленого позивачем клопотання.
З огляду на викладене, суд вважає за можливе задовольнити клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та допущення представника позивача до участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Керуючись ст. 212 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Прядко Олександра Олександровича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 , подану її представником адвокатом Прядком Олександром Олександровичем до Державного науково-виробничого підприємства «Об`єднання Комунар» про відшкодування шкоди, заподіяної від нещасного випадку на виробництві - задовольнити.
Розгляд цивільної справи №953/12232/23 за позовною заявою ОСОБА_1 , подану її представником адвокатом Прядком Олександром Олександровичем до Державного науково-виробничого підприємства «Об`єднання Комунар» про відшкодування шкоди, заподіяної від нещасного випадку на виробництві проводити в режимі відеоконференції за участю представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Прядко Олександра Олександровича, поза межами приміщення суду за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку "ВКЗ", відповідно до вимог розділу ІІІ Порядку функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС Положення про ЄСІТС.
Роз`яснити, що з 01.10.2022 доступ користувачів до сервісу відеоконференцзв`язку ЄСІТС буде можливий тільки через Електронний кабінет Електронного суду (https://cabinet.court.gov.ua) (далі - ЕС). Для входу через ЕС необхідно авторизуватися в ЕС за допомогою свого кваліфікованого електронного підпису. Перевірити, щоб в профілі користувача ЕС було зазначено ту саму адресу електронної пошти, що і на сайті ВКЗ, в іншому випадку, змінити зазначену електронну адресу в ЕС. Перехід до ВКЗ виконується за допомогою окремого пункту меню в ЕС "Відеозв`язок". Після натискання зазначеного пункту користувач переходить на сайт ВКЗ авторизованим в обліковому записі.
Роз`яснити, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно: зайти та авторизуватися в підсистемі відеоконференцзв`язку за 20 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники, камеру) та перевірити їх відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відеоконференція буде проведена за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку "ВКЗ" (vkz.court.gov.ua), яка може бути встановлена за веб-посиланням https://vkz.court.gov.ua/.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Муратова С.О.
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2024 |
Оприлюднено | 18.10.2024 |
Номер документу | 122340246 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Муратова С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні