Справа №760/20174/24 1-кс/760/8967/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2024 року м. Київ
Слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі: прокурора ОСОБА_3 , захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , підозрюваного ОСОБА_9 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду заяву захисника підозрюваного ОСОБА_9 - адвоката ОСОБА_6 про відвід секретаря судового засідання ОСОБА_2 від розгляду клопотання слідчого СВ Солом`янського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_10 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 362 КК України, поданого у рамках кримінального провадження № 12024100090002162 від 18.07.2024р.,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Солом`янського районного суду м. Києва перебуває клопотання слідчого СВ Солом`янського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_10 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 362 КК України, подане в рамках кримінального провадження № 12024100090002162 від 18.07.2024р.
Під час судового засідання захисник ОСОБА_6 заявив відвід секретарю судового засідання ОСОБА_2 , оскільки секретар судового засідання неналежним чином виконала свої посадові обов`язки, зокрема, не здійснила виклик учасників провадження на розгляд даного клопотання, зокрема, не отримав виклик адвокат ОСОБА_5 , а також відсутній виклик підозрюваного ОСОБА_9 , який повинен бути поданим через керівника Ізолятора тимчасового тримання. Крім того, секретар судового засідання не перевірила повноваження прокурора ОСОБА_3 на участь у розгляді даного клопотання. Вказані обставини, на думку захисника, викликають обґрунтовані сумніви в її неупередженості.
В судовому засіданні захисники ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , та підозрюваний ОСОБА_9 , підтримали заяву захисника ОСОБА_6 та просили відвести секретаря судового засідання ОСОБА_2 від розгляду клопотання слідчого СВ Солом`янського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_10 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 362 КК України, поданого у рамках кримінального провадження № 12024100090002162 від 18.07.2024р.
Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні заперечував проти задоволення заяви про відвід, зазначивши, що доводи захисника про упередженість секретаря судового засідання не ґрунтуються на будь-яких належних доказах.
Секретар судового засідання ОСОБА_2 в судовому засіданні заперечувала проти задоволення заяви про відвід, зазначивши, що виконала свої посадові обов`язки, відповідно до вимог КПК України.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання здійснювалось за допомогою технічних засобів кримінального провадження.
Вислухавши пояснення учасників провадження, дослідивши матеріали заяви, слідчий суддя приходить до наступного.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 8 КПК України кримінальне провадження здійснюється з додержанням принципу верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до ч. 1 ст. 79 КПК України спеціаліст, представник персоналу органу пробації, перекладач, експерт, секретар судового засідання не мають права брати участі в кримінальному провадженні та відводяться за підставами, передбаченими частиною першою статті 77 цього Кодексу, з тим обмеженням, що їх попередня участь у цьому кримінальному провадженні як спеціаліста, представника персоналу органу пробації, перекладача, експерта і секретаря судового засідання не може бути підставою для відводу.
Згідно ч. 1 ст. 77 КПК України прокурор, слідчий, дізнавач не має права брати участь у кримінальному провадженні: 1) якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, членом сім`ї або близьким родичем сторони, заявника, потерпілого, цивільного позивача або цивільного відповідача; 2) якщо він брав участь у цьому ж провадженні як слідчий суддя, суддя, захисник або представник, свідок, експерт, спеціаліст, представник персоналу органу пробації, перекладач; 3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах кримінального провадження або існують інші обставини, які викликають обґрунтовані сумніви в його неупередженості.
Як встановлено в ході судового розгляду, захисник ОСОБА_6 у своїй усній заяві, викладаючи підстави для відводу секретаря судового засідання, фактично не погоджується з процесуальними діями секретаря судового засідання ОСОБА_2 під час здійснення судового виклику учасників процесу для участі у розгляді клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу відносно підозрюваного ОСОБА_9 .
Відповідно до ч. 1 ст. 73 КПК України секретар судового засідання: 1) здійснює судові виклики і повідомлення; 2) перевіряє наявність та з`ясовує причини відсутності осіб, яких було викликано до суду, і доповідає про це головуючому; 3) забезпечує контроль за повним фіксуванням судового засідання технічними засобами; 4) веде журнал судового засідання; 5) оформляє матеріали кримінального провадження в суді; 6) виконує інші доручення головуючого в судовому засіданні.
Статтею 135 КПК України передбачено порядок здійснення виклику в кримінальному провадженні, зокрема, шляхом вручення повістки про виклик, надіслання її поштою, електронною поштою чи факсимільним зв`язком, здійснення виклику по телефону або телеграмою.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КПК України належним підтвердженням отримання особою повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом є розпис особи про отримання повістки, в тому числі на поштовому повідомленні, відеозапис вручення особі повістки, будь-які інші дані, які підтверджують факт вручення особі повістки про виклик або ознайомлення з її змістом.
Згідно ч. 2 ст. 136 КПК України я кщо особа попередньо повідомила слідчого, прокурора, слідчого суддю, суд про адресу своєї електронної пошти, надіслана на таку адресу повістка про виклик вважається отриманою у випадку підтвердження її отримання особою відповідним листом електронної пошти.
Частиною 9 ст. 135 КПК України передбачено, що особа має отримати повістку про виклик або бути повідомленою про нього іншим шляхом не пізніше ніж за три дні до дня, коли вона зобов`язана прибути за викликом. У випадку встановлення цим Кодексом строків здійснення процесуальних дій, які не дозволяють здійснити виклик у зазначений строк, особа має отримати повістку про виклик або бути повідомленою про нього іншим шляхом якнайшвидше, але в будь-якому разі з наданням їй необхідного часу для підготовки та прибуття за викликом.
Як встановлено в ході судового розгляду, секретарем судового засідання ОСОБА_2 було здійснено виклик учасників процесу найшвидшим шляхом, передбаченим КПК України, зокрема, шляхом надіслання повістки електронною поштою, здійсненням виклику по телефону та за допомогою надіслання смс-повідомлень, звіт про доставку яких всім учасникам справи, в тому числі захиснику ОСОБА_5 наявний в матеріалах справи. Крім того, секретарем судового засідання ОСОБА_2 перед початком судового розгляду клопотання було встановлено особу учасників процесу та перевірено їх повноваження, в тому числі і прокурора ОСОБА_3 .
Враховуючи вказане, слідчий суддя приходить до висновку, що доводи захисника з приводу недотримання секретарем судового засідання своїх обов`язків та неналежного повідомлення учасників процесу про розгляд клопотання не знайшли свого підтвердження в ході судового розгляду клопотання.
За таких обставин, слідчий суддя вважає, що заява захисника ОСОБА_6 про відвід секретаря судового засідання не підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 73, 77, 79, 80, 81, 83,134, 135, 136 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви захисника підозрюваного ОСОБА_9 - адвоката ОСОБА_6 про відвід секретаря судового засідання ОСОБА_2 від розгляду клопотання слідчого СВ Солом`янського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_10 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 362 КК України, поданого у рамках кримінального провадження № 12024100090002162 від 18.07.2024р. - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2024 |
Оприлюднено | 18.10.2024 |
Номер документу | 122342990 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Вишняк М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні