Справа № 392/1032/24
Провадження № 1-кп/392/253/24
УХВАЛА
29 серпня 2024 року м. Мала Виска
Маловисківський районний суд Кіровоградської області в складі: головуючого судді ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в режимі відеоконференції обвинувальний акт у кримінальному провадженні відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.04.2024 року за № 12024120000000514 за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України,
за участю учасників судового провадження:
прокурора ОСОБА_4 ,
представника потерпілої - адвоката ОСОБА_5 ,
обвинуваченого ОСОБА_3 ,
захисника адвоката ОСОБА_6 ,
встановив:
Прокурор у підготовчому судовому засіданні просила призначити судовий розгляд на підставі зазначеного обвинувального акту, посилаючись на те, що кримінальне провадження підсудне Маловисківському районному суду Кіровоградської області, обвинувальний акт відповідає вимогам ст. 291 КПК України, підстав для закриття провадження не вбачає, угоди не укладалися. Клопотала про розгляд даного кримінального провадження у закритому судовому засіданні, з огляду на те, що у кримінальному провадженні загинула малолітня дитина. Просила зобов`язати орган пробації за місцем проживання обвинуваченого скласти та надіслати до суду досудову доповідь щодо ОСОБА_3 .
Представник потерпілої адвокат ОСОБА_5 не заперечувала щодо призначення судового розгляду на підставі обвинувального акту. Окремо зазначила, що потерпіла має намір в наступне судове засідання подати цивільний позов.
Обвинувачений ОСОБА_3 та його захисник адвокат ОСОБА_6 не заперечували проти призначення судового розгляду на підставі обвинувального акту у даному кримінальному провадженні.
У підготовчому судовому засіданні судом не встановлено та учасниками судового провадження не вказано підстав до прийняття рішень, передбачених п.п.1-4 ч.3 ст.314 КПК України.
Кримінальне провадження підсудне Маловисківському районному суду Кіровоградської області.
Судове засідання, з урахуванням принципу гласності та відкритості судового провадження, слід проводити відкрито, обмеження щодо цього, передбачені ч.2 ст.27 КПК України, відсутні.
Суд, визначивши дату та місце проведення судового розгляду, вчинивши всі необхідні дії, вважає можливим закінчити підготовче провадження та призначити судовий розгляд.
Відповідно до ч.5 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд у випадках, передбачених цим Кодексом, за власною ініціативою або за клопотанням обвинуваченого, його захисника чи законного представника, чи за клопотанням прокурора і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини вирішує питання щодо складання досудової доповіді, про що постановляє ухвалу із зазначенням строку підготовки такої доповіді.
Відповідно до ч.1 ст. 314-1 КПК України з метою забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого, а також прийняття судового рішення про міру покарання представник уповноваженого органу з питань пробації складає досудову доповідь за ухвалою суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 314-1 КПК України досудова доповідь складається щодо особи, обвинуваченої у вчиненні нетяжкого або тяжкого злочину, нижня межа санкції якого не перевищує п`яти років позбавлення волі.
Підстави для не складання досудової доповіді визначені ч.4 ст. 314-1 КПК України, відсутні.
Враховуючи санкцію ч.2 ст.286 КК України суд вважає за необхідне задовольнити клопотання прокурора та доручити складання досудової доповіді стосовно обвинуваченого ОСОБА_3 . Київському районному відділу філії ДУ "Центр пробації" в Полтавській області.
Крім того, прокурор, у підготовчому судовому засіданні, заявила клопотання про продовження обвинуваченому ОСОБА_3 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту із забороною залишати житло та прибудинкову територію за адресою: АДРЕСА_1 у певний проміжок часу, а саме з 21.00 год до 07.00 год., окрім прибуття до суду у цьому кримінальному провадженні, з покладенням обов`язків, передбачених ч. 5 ст.194 КПК України. Зазначивши на обґрунтування клопотання, що ризики, передбачені п.п. 1, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, не зменшилися та продовжують існувати, а також посилилися після відкриття стороні захисту матеріалів досудового розслідування в порядку ст. 290 КПК України, що є підставою необхідності забезпечення дієвості та прийняття рішення у визначені КПК України строки. Інші більш м`які запобіжні заходи не зможуть забезпечити виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків.
Представник потерпілої ОСОБА_7 адвокат ОСОБА_5 в підготовчому судовому засіданні підтримала клопотання прокурора та просила його задовольнити, зазначила, що крім інших ризиків зазначених прокурором існує ризик впливу обвинуваченого на потерпілу, в тому числі на неї як на представника потерпілої, щодо подальшої позиції потерпілої сторони до міри покарання відносно обвинуваченого.
Захисник обвинуваченого адвокат ОСОБА_6 в підготовчому судовому засіданні зазначив, що запобіжний захід не є мірою покарання, а спрямований на забезпечення належної процесуальної поведінки обвинуваченим в межах кримінального провадження. Звертав увагу, що обвинувачений не уникає участі в розгляді даного кримінального провадження, з`являється до суду на всі виклики та належним чином виконує покладені на нього обов`язки. Стороною обвинувачення жодних доказів здійснення обвинуваченим впливу на потерпілу чи свідків не надано. Вказав, що з потерпілою стороною захисту відбувалося спілкування щодо відшкодування заподіяної кримінальним правопорушенням шкоди. Просив задовольнити клопотання прокурора частково та обрати обвинуваченому запобіжний захід особисте зобов`язання з покладенням обов`язків, визначених ч.5 ст.194 КК України, при цьому врахувати, що обвинувачений має постійне місце проживання, працює офіційно, позитивні характеристики, не має наміру ухилятися від суду.
Обвинувачений підтримав позицію захисника.
Заслухавши учасників судового провадження, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до таких висновків.
Судом встановлено, що ухвалою Маловисківського районного суду Кіровоградської області від 08.07.2024 року продовжено строк дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно обвинуваченого ОСОБА_3 , із забороною в період часу з 21.00 год. до 07.00 год. залишати житло з покладенням обов`язків передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.
Під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити, продовжити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань суд додержується правил, передбаченихрозділом IIцього Кодексу (ч.3 ст.315 КПК України).
Згідно з положеннями ч. 6 ст. 181 КПК України строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.
Згідно з положеннями ч. 2 ст. 177 КПК України підставою для застосування запобіжного заходу, зокрема є наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Відповідно до ч.6 ст. 194 КПК України, обов`язки, передбачені частиною 5 цієї статті, можуть бути покладені на обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов`язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов`язки скасовуються.
ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, яке з урахуванням положень статті 12 КК України є тяжким злочином, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі та строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.
Судом враховано, що наслідком кримінального правопорушення, інкримінованого ОСОБА_3 , а саме порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом є смерть малолітньої дитини. Крім того, суд враховує, що обвинувачений має постійне місце проживання, офіційно працевлаштований, одружений, має на утриманні малолітню дитину.
Суд вважає, що не зменшився та продовжує існувати раніше встановлений, ухвалою колегії суддів Кропивницького апеляційного суду від 11.06.2024 року, ризик, а саме обвинувачений ОСОБА_3 може переховуватися від суду з урахуванням тяжкості інкримінованого злочину та відповідно з мірою можливого покарання (п.1.ч.1 ст.177 КПК України).
Інших ризиків судом не встановлено та прокурором не доведено в судовому засіданні.
Вищезазначені обставини є виправданими та необхідними елементами (ризиками), що визначають та виправдовують потребу в дії відносно обвинуваченого ОСОБА_3 домашнього арешту, та свідчать про те, що належна поведінка обвинуваченого під час розгляду справи в суді не може бути забезпечена шляхом застосування до нього більш м`якого запобіжного заходу, ніж домашній арешт.
За сукупності таких обставин, суд приходить до висновку про те, що відносно обвинуваченого ОСОБА_3 строк дії запобіжного заходу у виді домашнього арешту у певний період доби, а саме з 21.00 год. до 07.00 год., слід продовжити на 60 днів із продовженням дії покладених на обвинуваченого обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.
Доводи сторони захисту на користь обвинуваченого, зокрема про те, що обвинувачений не має наміру ухилятися від суду та те, що він дотримується належної процесуальної поведінки, у даному випадку не перевищують суспільного інтересу у справі, який полягає у повному та неупередженому розгляді кримінального провадження у встановлені законом строки, а також забезпеченні виконання обвинуваченим процесуальних рішень у справі та запобіганні встановленого процесуального ризику, а тому у задоволенні клопотання захисника про зміну обвинуваченому запобіжного заходу з домашнього арешту на особисте зобов`язання слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.315,316,369-372,392 КПК України, суд,
постановив:
призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акта у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України.
Судовий розгляд провести в одноособовому складі суду, у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Маловисківського районного суду Кіровоградської області 04.09.2024 року о 15.30 год.
Зобов`язати Київський районний відділ філії ДУ "Центр пробації" в Полтавській області скласти та подати до суду досудову доповідь, стосовно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Полтава, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України.
Копію ухвали надіслати до Київського районного відділу філії ДУ "Центр пробації" в Полтавській області.
Клопотання прокурора задовольнити.
Продовжити строк дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно обвинуваченого ОСОБА_3 , із забороною залишати житло та прибудинкову територію за адресою: АДРЕСА_1 строком на 60 днів, до 27жовтня2024року,включно у певний проміжок часу, а саме: з 21.00 год. до 07:00 год., окрім прибуття до суду в цьому кримінальному провадженні з покладенням обов`язків, передбачених ч. 5 ст.194 КПК України:
- прибувати до прокурора або суду за кожною вимогою;
- не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу прокурора або суду;
- повідомляти прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- утримуватися від спілкування зі свідками та потерпілими у кримінальному провадженні.
Роз`яснити обвинуваченому ОСОБА_3 , що працівники органу Національної поліції з метою контролю за його поведінкою мають право з`являтися в житло, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань.
Роз`яснити обвинуваченому ОСОБА_3 , що в разі невиконання покладених на нього обов`язків до нього може бути застосовано більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом України.
Контроль за виконанням ухвали покласти на уповноваженого прокурора у цьому кримінальному провадженні та на відділ поліції № 1 Полтавського РУП ГУНП у Полтавській області.
Встановити строк дії ухвали до 27.10.2024 року, включно.
Ухвала набирає законної сили після її постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_8
Суд | Маловисківський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122346166 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами |
Кримінальне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Бадердінова А. В.
Кримінальне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Бадердінова А. В.
Кримінальне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Бадердінова А. В.
Кримінальне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Бадердінова А. В.
Кримінальне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Бадердінова А. В.
Кримінальне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Бадердінова А. В.
Кримінальне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Бадердінова А. В.
Кримінальне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Бадердінова А. В.
Кримінальне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Бадердінова А. В.
Кримінальне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Бадердінова А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні