Справа № 420/14674/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
14 жовтня 2024 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Бойко О.Я., розглянувши матеріали адміністративного позову військової частини НОМЕР_1 до ОСОБА_1 про визнання дій протиправними, зтягнення завданої шкоди в розмірі 10926,90 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява військової частини НОМЕР_1 до ОСОБА_1 , в якій позивач просить:
- визнати дії ОСОБА_1 протиправними щодо завдання збитків державі, в особі військової частини НОМЕР_1 під час проходження військової служби в частині нанесення шкоди по продовольчій службі на загальну суму 10926,90 гривні (десять тисяч дев`ятсот двадцять шість гривень 90 копійок);
- стягнути з ОСОБА_1 на користь військової частини НОМЕР_1 завдану шкоду в розмірі 10926,90 гривні (десять тисяч дев`ятсот двадцять шість гривень 90 копійок) по продовольчій службі, яка встановлена службовим розслідуванням, за результатом якого видано наказ командира військової частини НОМЕР_1 від 15.01.2019 року № 103.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 20.05.2024 матеріали позовної заяви №420/14674/24 за позовом Військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 ) про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії, передати на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду за підсудністю.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 16.09.2024 адміністративну справу № 420/14674/24 передано за підсудністю до Одеського окружного адміністративного суду.
07.10.2024 справа повернулась до Одеського окружного адміністративного суду.
Відповідно до ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 160, 161,171 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши заяву, суд дійшов висновку, що вона належить до залишення без руху з наступних підстав.
Згідно п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Відповідно до ч. 1 ст. 26 КАС України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Отже, дані щодо зареєстрованого місця проживання, (перебування/знаходження) відповідача мають суттєве значення для визначення територіальної підсудності вказаної справи, а в подальшому для належного сповіщення позивача про розгляд справи.
В позовній заяві позивач вказує адресу відповідача АДРЕСА_3 .
При цьому, суд звертає увагу, що позивач зазначив адресу відповідача без надання будь-яких доказів на підтвердження місця проживання (витягу з особової справи, копії паспорта з відміткою про реєстрацію, витягу з реєстру тощо).
Крім того, суд звертає увагу, що відповідно до ч. 1, 3, 5 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
В позовній заяві позивач вказує, що відповідно до наказу командира військової частини від 19.12.2019 № 2833 призначено розслідування за фактом незаконного витрачання продуктів харчування та за результатами якого на підставі Акту службового розслідування було видано наказ командира військової частини НОМЕР_1 від 15.01.2019 № 103, в якому була встановлена вина старшого лейтенанта ОСОБА_1 та відданий наказ «Начальнику відділу персоналу військової частини НОМЕР_1 направити матеріали службового розслідування до військових частин в яких на даний час проходять службу військовослужбовці», одним з яких є ОСОБА_1 , за яким рахується дебіторська заборгованість в розмірі 10926,90 гривні (десять тисяч дев`ятсот двадцять шість гривень 90 копійок) по продовольчій службі оскільки як командиром роти не було здійснено контроль за особовим складом та не знято військовослужбовців з котлового забезпечення які були увільнені від проходження військової служби або перебували на лікуванні, не проконтрольований розкладку продуктів на тиждень.
Таким чином, з урахуванням встановлення вини відповідача наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 15.01.2019 № 103, позивач, звернувшись до суду 14.05.2024, пропустив місячний строк звернення до суду із вказаним адміністративним позовом.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом направлення до Одеського окружного адміністративного суду: обґрунтованого клопотання про поновлення строку звернення до суду з доказами поважності причин його пропуску, доказів на підтвердження місця проживання відповідача.
Керуючись ст.ст.160, 161, 171 КАС України, суд
УХВАЛИВ :
Адміністративний позов залишити без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою та повідомити про необхідність усунути недоліки позовної заяви в десятиденний строк з моменту отримання вказаної ухвали та роз`яснити, що в іншому випадку в строки, передбачені ч. 5 ст. 169 КАС України, позов буде повернутий позивачу.
Ухвала окремо не належить до оскарження.
Суддя О.Я. Бойко
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122359191 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Бойко О.Я.
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Грень Наталія Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні