Єдиний унікальнийномер 142/810/24
Номер провадження 2/142/333/24
У Х В А Л А
17 жовтня 2024 року смт. Піщанка
Суддя Піщанського районного суду Вінницької області Гринишина А.А., отримавши позовну заяву Піщанської селищної ради, яка розташована в с-ще. Піщанка Тульчинського району Вінницької області, вул. Центральна, 85, в інтересах неповнолітньої ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає в АДРЕСА_1 , до ОСОБА_2 , яка зареєстрована в АДРЕСА_2 про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав, та додані до неї матеріали, -
ВСТАНОВИВ:
26 вересня 2024 року до Піщанського районного суду Вінницької області надійшла позовна заява Піщанської селищної ради в інтересах неповнолітньої ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав. У вказаній позовній заяві позивач просить суд постановити рішення про відібрання неповнолітньої ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у матері ОСОБА_2 без позбавлення її батьківських прав. Неповнолітню ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , передати на виховання дядькові ОСОБА_3 та призначити його піклувальником дитини.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26 вересня 2024 року дану справу було передано для розгляду судді Гринишиній А.А.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 187 ЦПК України, враховуючи, що відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб`єктом підприємницької діяльності, судом 27 вересня 2024 року було направлено запит до Піщанської селищної ради Вінницької області та Студенянської сільської ради щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (як зазначено в позовній заяві).
08 жовтня 2024 року на адресу суду від Піщанської селищної ради Вінницької області надійшла відповідь за вихідним номер1693від 03жовтня 2024року, відповідно до якої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , в реєстрі територіальної громади, с-ще. Піщанка Тульчинського району Вінницької області, не зареєстрована.
14 жовтня 2024 року на адресу суду від Студенянської сільської ради надійшла відповідь за вихідним номер736від 10вересня 2024року, відповідно до якої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , в реєстрі територіальної Студенянської сільської ради не зареєстрована.
Разом з тим, з доданих до позовної заяви матеріалів справи, вбачається, що датою народження відповідача є ІНФОРМАЦІЯ_4 , в зв`язку з чим, відповідно до вимог ч. 8 ст. 187 ЦПК України, з метою визначення підсудності, судом 14 жовтня 2024 року було отримано дані з Єдиного державного демографічного реєстру стосовно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та, відповідно до відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру № 843859 від 14 жовтня 2024 року, ОСОБА_2 зареєстрована в АДРЕСА_2 , з 17 грудня 2013 року.
Вивчивши позовну заяву, додані до неї матеріали, вважаю, що вказана позовна заява подана з порушенням правил підсудності та підлягає передачі на розгляд іншому суду, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 9 ст.187 ЦПК України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.
За положеннями ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Позивач в позовній заяві зазначає, що керуючись статтею 109 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування, та звертається з даним позовом до Піщанського районного суду Вінницької області.
Суд зазначає, що 15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII, яким Цивільний процесуальний кодекс України викладено в новій редакції.
Відповідно до ч.1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до статті 12-2 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», в умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України. Повноваження судів, органів та установ системи правосуддя, передбачені Конституцією України, в умовах правового режиму воєнного стану не можуть бути обмежені.
Відповідно до вимог статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Європейський суд з прав людини у справі «Zand v. Austria» від 12.10.1978 вказав, що словосполучення «встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття «суд, встановлений законом» у частині першій статті 6 Конвенції передбачає «усю організаційну структуру судів, включно з (…) питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів (…).
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом.
В силу вимог ст.31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, про що постановляється ухвала ( п. 1 ч.1 ст. 31 ЦПК).
Враховуючи, що позивачем позовну заяву подано з порушенням правил підсудності, для забезпечення права позивача на належний судовий захист тим судом, який повноважний розглянути справу, а отже відповідає визначенню "суду, встановленого законом", приходжу до висновку про необхідність направлення позовної заяви Піщанської селищної ради, в інтересах неповнолітньої ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав, на розгляд до Вінницького міського суду Вінницької області, для розгляду, відповідно до ч.1 ст. 31 ЦПК України.
Недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ч.1 ст.378 ЦПК України).
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 31 ЦПК України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Згідно ч. 1 ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. В частині 2 статті 32 ЦПК України зазначено, що справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Керуючись ст.ст. 27, 31-32, 187, 261, 353-354 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали цивільної справи за позовом Піщанської селищної ради в інтересах неповнолітньої ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав передати на розгляд до Вінницького міського суду Вінницької області.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 261 ЦПК України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня її підписання суддею до Вінницького апеляційного суду.
Суддя:
Суд | Піщанський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122367854 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Піщанський районний суд Вінницької області
Гринишина А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні