ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
18 жовтня 2024 року
м. Хмельницький
Справа № 689/1823/23
Провадження № 22-ц/4820/2079/24
Хмельницький апеляційний суд у складі судді-доповідача П`єнти І.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Ярмолинецького районного суду Хмельницької області від 18 вересня 2024 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: приватний нотаріус Хмельницького районного нотаріального округу Хмельницької області Стожик Наталія Василівна про визнання припиненою іпотеки та внесення відомостей про припинення іпотеки,
в с т а н о в и в:
11 жовтня 2024 року ОСОБА_2 подала апеляційну скаргу на рішення Ярмолинецького районного суду Хмельницької області від 18 вересня 2024 року.
До апеляційної скарги додано клопотання, в якому ОСОБА_1 просить звільнити її від сплати судового збору за подання апеляційної скарги, посилаючись на те, що розмір судового збору, який підлягає сплаті при подані апеляційної скарги перевищує 5 відсотків розміру її річного доходу.
На підтвердження майнового стану скаржником до суду надано довідку про доходи видану Головним управлінням Пенсійного фондуУкраїни вХмельницькій області № 3525 5458 6520 2578 від 23.09.2024, згідно якої сума пенсії ОСОБА_1 за період з 01.10.2023 по 30.09.2024 становить 43778,64 грн.
Вирішуючи вказане клопотання, апеляційний суд виходить з наступного.
Частиною першоюстатті 8 Закону України "Про судовий збір"визначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Згідно з ч. 2ст. 8 Закону України "Про судовий збір"суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
За змістом ч.ч. 1, 3ст. 136 ЦПК Українисуд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно з положеннями статті 12 ЦПК України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Єдиною підставою для відстрочення чи розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати є врахування судом майнового стану.
Надані скаржником докази на підтвердження свого майнового стану не є підставою для звільнення від сплати судового збору, оскільки вказані документи не містять відомостей щодо наявності чи відсутності інших доходів у скаржника, що в свою чергу не надає можливості встановити чи перевищує розмір судового збору 5 відсотків розміру річного доходу скаржника за попередній календарний рік, що відповідно до норм ст.8 Закону УкраїниПро судовий збірможе бути підставою для вирішення питання про звільнення від сплати судового збору.
Інших документів на підтвердження обставин, визначенихст. 8 Закону України «Про судовий збір», що дають підстави для звільнення від сплати судового збору скаржник не надала.
З огляду на те, що апелянтом не надано доказів того, що розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання апеляційної скарги, перевищує 5 % її доходу за весь попередній календарний рік, а тому в задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору слід відмовити.
Проте, скаржник не позбавлений можливості повторно звернутись до суду із вищевказаним клопотанням, надавши суду належні докази її майнового стану, зокрема, повних відомостей про її річний дохід за попередній календарний рік та неспроможності сплатити судовий збір.
Зі змісту рішення Ярмолинецького районного суду Хмельницької області від 18 вересня 2024 року вбачається, що позовні вимоги ОСОБА_1 складаються з двох вимог немайнового характеру.
Згідно з п. 1.6 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання апеляційної скарги на рішення суду судовий збір сплачується у розмірі 150 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» встановлено розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2023 року 2684 гривні.
За подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (пп. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір») - 1073,60 грн
У зв`язку із зазначеним, скаржнику необхідно сплатити судовий збір у розмірі 3220,80 грн (2147,20 грн * 150%), який повинен бути перерахований або внесений за такими реквізитами:
Отримувач коштів ГУК у Хмел.обл/Хмельниц. мтг/22030101,
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37971775,
Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.),
Код банку отримувача (МФО) 899998,
рахунок отримувача UA608999980313181206080022775,
Код класифікації доходів бюджету 22030101,
Призначення платежу: *;101;
Судовий збір буде зарахований при умові правильного зазначення всіх платіжних реквізитів. Судовий збір буде зарахований при умові правильного зазначення всіх платіжних реквізитів.
Згідно з ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
За таких обставин апеляційну скаргу слід залишити без руху.
Керуючись ст.ст. 185, 357 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Ярмолинецького районного суду Хмельницької області від 18 вересня 2024 року залишити без руху та надати їй строк 10 днів з дня отримання копії ухвали для сплати судового збору у розмірі 3220,80 грн або надати докази на підтвердження підстав для звільнення від сплати судового збору з наданням копій скарги відповідно до кількості учасників справи.
У разі невиконання вимоги суду до вказаного строку апеляційна скарга буде вважатись неподаною та повернута апелянту.
Оригінал документа про сплату судового збору за вказаними реквізитами надати до апеляційного суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач І.В. П`єнта
Суд | Хмельницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122378102 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Хмельницький апеляційний суд
П'єнта І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні