Справа №705/5730/24
2/705/2532/24
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
18 жовтня 2024 року м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Гудзенко В.Л., розглянувши позовну заяву Публічного акціонерного товариства «ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО» до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «УМАНЬХІМАГРО», Фермерського господарства «Коваль О.І.» про встановлення земельного сервітуту, -
В С Т А Н О В И В:
ПАТ «ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «УМАНЬХІМАГРО», Фермерського господарства «Коваль О.І.» про встановлення земельного сервітуту.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно з положеннями ч.1 ст.19ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Суддя, розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, приходить до висновку про те, що позовну заяву слід залишити без руху, оскільки у порушення вимог частини четвертоїстатті 177 ЦПК Українидо позовної зави не додано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач у позові зазначає, що попередній розрахунок суми судових витрат складається з витрат на сплату судового збору та становить 3028 грн., які просять стягнути з відповідачів.
Ознайомившись із прохальною частиною позову, суд встановив, що позивач просить встановити за ПАТ «Черкасиобленерго» право на строкові земельні сервітути щодо частин земельних ділянок, що належать відповідачам. Загальна кількість земельних сервітутів, які просить встановити позивач складає дванадцять одиниць.
Тобто, фактично існують дванадцять вимог, які мають різні індивідуальні ознаки та не можуть вважатись однією вимогою.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України про судовий збір, у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою, судовий збір становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно із ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року на одну особу в розрахунку на місяць становить 3028 гривень, таким чином, за позовну заяву немайнового характеру подану юридичною особою, сплачується судовий збір у розмірі 3028,00 грн.
Оскільки предметом спору є чотири земельні ділянки, по яких об`єднано загалом 12 вимог немайнового характеру, судовий збір слід сплатити з урахуванням ч. 3 ст. 6 ЗУ «Про судовий збір» у розмірі 36336 грн. та надати суду відповідну квитанцію.
Якщо позовна заява подається позивачем,який звільнений від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору (ч. 4 ст. 175 ЦПК України), та відповідно, позивач повинен надати письмові підтвердження цього.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного позовну заяву потрібно залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вище зазначених недоліків протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, для відкриття провадження по справі, необхідно усунути вказані недоліки, а саме надати докази сплати судового збору або звільнення від його сплати.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання вимог ухвали до встановленої дати, вказані недоліки не будуть усунуті, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Керуючись ст.175, ст.185 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Публічного акціонерного товариства «ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО» до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «УМАНЬХІМАГРО», Фермерського господарства «Коваль О.І.» про встановлення земельного сервітуту залишити без руху.
Визначити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію ухвали направити позивачу для відому.
Ухвала набирає законної сили після підписання її суддею та не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.
Суддя В.Л. Гудзенко
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122386974 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Гудзенко В. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні