Справа №705/5730/24
2/705/2532/24
У Х В А Л А
І МЕ НЕ М УК РА ЇН И
02 грудня 2024 року м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Гудзенко В.Л., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника позивача ПАТ Черкасиобленерго» Овсієнка О. про розгляд справи за правилами загального позовного провадження у справі за позовом Публічного акціонерного товариства «ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО» до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «УМАНЬХІМАГРО», Фермерського господарства «Коваль О.І.» про встановлення земельного сервітуту,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Уманського міськрайонного суду Черкаської області перебуває цивільна справа за позовом ПАТ «ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО» до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «УМАНЬХІМАГРО», Фермерського господарства «Коваль О.І.» про встановлення земельного сервітуту.
Ухвалою судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області Гудзенко В.Л. від 28.10.2024 прийнято справу до свого провадження та відкрито провадження у справі, вирішено проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
На адресу суду від представника позивача ПАТ «Черкасиобленерго» Овсієнка О. надійшло клопотання про розгляд даної справи за правилами загального позовного провадження. У клопотанні представник позивача зазначає, що предметом позову є встановлення двадцяти земельних сервітутів щодо чотирьох земельних ділянок. Представник позивача вважає за необхідне призначити справу до розгляду за правилами загального позовного провадження з викликом сторін, оскільки має бажання бути присутнім у судових засіданнях, надавати пояснення, адже встановлення земельних сервітутів необхідне для реалізації робочого проекту «Підстанція 150/35/10 кВ «Умань-2» з заходами ПЛ-150 кВ «Умань-Тальне» в Черкаській області, який є вкрай важливим для надійності електрозабезпечення міста Умань та Уманського району Черкаської області. Також представник позивача має намір подати до суду клопотання про проведення судової земельно-технічної експертизи щодо можливості встановлення земельних сервітутів на зазначених земельних ділянках. Вважає, що дана справа не належить до малозначних справ, а тому її недоцільно розглядати за правилами загального позовного провадження.
Суд, вивчивши клопотання представника позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Предметом порушеного спору є встановлення земельного сервітуту.
Відповідно до ч.ч.2,4 ст.19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Як визначено ч. 3ст. 274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно ч. 2ст. 277 ЦПК України, якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про:1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Відповідно до ч.ч.3, 5ст. 279 ЦПК України, якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Отже, за загальним правилом, будь-яка справа може розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження, крім тих, які обов`язково повинні розглядатися за правилами загального позовного провадження.
Справи за позовами юридичних осіб по встановлення земельних сервітутів не належать до тієї категорії справ, які повинні розглядатися виключно за правилами загального позовного провадження.
Представником позивача в поданому клопотанні не наведено достатніх мотивів, обґрунтувань та підстав, в чому полягає складність справи та є необхідність проведення судового засідання з повідомленням сторін, та розгляду справи за правилами загального позовного провадження. Зміст клопотання не дає підстав стверджувати, що повне та всебічне з`ясування усіх обставин у справі потребує проведення судового засідання чи заслуховування пояснень сторін.
Тобто представник позивача, згідно положень ст. 279 ЦПК України, не позбавлений права заявляти різного роду клопотання в межах розгляду справи в спрощеному позовному провадженні без повідомлення (виклику) сторін, протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Натомість, спір виник у справі незначної складності, для якої передбачено її розгляд у порядку спрощеного позовного провадження.
Разом з тим, суд зауважує, що представник позивача у поданому клопотанні не просить про витребування чи забезпечення додаткових доказів, виклик свідків, призначення у справі експертиз чи вжиття судом інших дій, для вчинення яких необхідним було б проведення розгляду справи за правилами загального позовного провадження чи у відкритому судовому засіданні з викликом учасників, а тільки вказує на намір подати до суду клопотання про проведення земельно-технічної експертизи.
При цьому, суд звертає увагу на те, що сторони не позбавлені можливості повноцінно користуватися своїми процесуальними правами (подавати суду заяви, клопотання, докази) для захисту своїх прав та інтересів та мають право висловлювати свою позицію та спростовувати доводи опонентів письмово.
За таких обставин, зважаючи на те, що цей спір виник у справі незначної складності, для якої пріоритетним є швидке її вирішення, враховуючи характер спірних відносин, склад учасників та предмет доказування, що не вимагають проведення підготовчого провадження для повного та всебічного встановлення обставин справи, суд вважає за можливе розглядати цю справу за правилами спрощеного позовного провадження. Клопотання представника позивача про розгляд цієї справи за правилами загального позовного провадження належить залишити без задоволення.
Керуючись ст.19,274, 279 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Клопотання представника позивача ПАТ Черкасиобленерго» Овсієнка О. про розгляд справи за позовом Публічного акціонерного товариства «ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО» до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «УМАНЬХІМАГРО», Фермерського господарства «Коваль О.І.» про встановлення земельного сервітуту за правилами загального позовного провадження залишити без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.Л. Гудзенко
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2024 |
Оприлюднено | 04.12.2024 |
Номер документу | 123450387 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Гудзенко В. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні