Справа № 144/219/24
Провадження № 1-кп/147/94/24
УХВАЛА
17 жовтня 2024 року с-ще Тростянець
Тростянецький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
із секретарем ОСОБА_4 ,
за участю:
прокурора ОСОБА_5 ,
обвинувачених ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ,
захисника обвинувачених,адвоката ОСОБА_8 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду №1 в приміщенні Тростянецького районного суду Вінницької області матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023020000000640 від 08.08.2023 про обвинувачення ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 187 КК України,
ВСТАНОВИВ:
31.07.2024 до Тростянецького районного суду Вінницької області з Вінницького апеляційного суду на підстави ухвали суду від 26.07.2024 надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023020000000640 від 08.08.2023 про обвинувачення ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 187 КК України.
Ухвалою від 05.09.2024 призначено судовий розгляд даного кримінального провадження.
17.10.2024 прокурором було подано клопотання про продовження строку дії покладених на обвинувачених обов`язків (в порядку ч.7 ст.194 КПК України).
Клопотання обґрунтовані тим, що ОСОБА_6 та ОСОБА_7 обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.187 КК України, розбій, тобто напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із погрозою застосування насильства, небезпечним для життя чи здоров`я особи, яка зазнала нападу, вчинений за попередньою змовою групою осіб, поєднаний з проникненням в інше приміщення, в умовах воєнного стану. Ухвалою Тростянецького районного суду Вінницької області від 05.09.2024 продовжено обвинуваченим ОСОБА_6 та ОСОБА_7 запобіжний захід у виді тримання під вартою без визначення розміру застави на строк 60 днів, тобто до 03.11.2024 включно. Ухвалою Вінницького апеляційного суду від 20.09.2024, ухвалу Тростянецького районного суду Вінницької області від 05.09.2024 скасовано, а клопотання прокурора задоволено частково. Продовжено строк тримання під вартою ОСОБА_6 на строк 60 днів до 03.11.2024 включно. Визначено заставу у розмірі 100 (ста) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 302800 гривень, за умови внесення якої обвинувачений може бути звільнений з-під варти. У разі внесення застави на ОСОБА_6 покладено наступні обов`язки: не відлучатися з населеного пункту, де він проживає, без дозволу суду; повідомляти суд про зміну місця проживання; здати на зберігання до відповідних державних органів паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в`їзд в Україну; заборонити спілкування з потерпілим та свідками у кримінальному провадженні; носити електронний засіб контролю. Цією ж ухвалою продовжено строк тримання під вартою ОСОБА_7 на строк 60 днів до 03.11.2024 включно. Визначено заставу у розмірі 100 (ста) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 302800 гривень, за умови внесення якої обвинувачений може бути звільнений з-під варти. У разі внесення застави на ОСОБА_6 покладено наступні обов`язки: не відлучатися з населеного пункту, де він проживає, без дозволу суду; повідомляти суд про зміну місця проживання; здати на зберігання до відповідних державних органів паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в`їзд в Україну; заборонити спілкування з потерпілим та свідками у кримінальному провадженні; носити електронний засіб контролю.
Обвинувачений ОСОБА_6 23.09.2024, а обвинувачений ОСОБА_7 25.09.2024 звільнилися під заставу. Разом з тим, враховуючи сукупність характеризуючих даних про обвинувачених, їх соціальних зв`язків, тяжкість кримінального правопорушення, в якому обвинувачуються останні, та передбачене за його вчинення покарання, прокурор вважає, що строк дії покладених на ОСОБА_6 та ОСОБА_7 необхідно продовжити.
В судовому засідання прокурор підтримала подані клопотання, з підстав та доводів, зазначених у них.
Обвинувачені та захисник не заперечили проти задоволення клопотань прокурора.
Заслухавши думку сторін кримінального провадження, дослідивши наявні матеріали кримінального провадження, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч. 1, 2ст. 331 КПК Українипід час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати, обрати або продовжити запобіжний захід щодо обвинуваченого. Вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченомуглавою 18 цього Кодексу.
Згідно з ч. 4ст. 202 КПК Україниз моменту звільнення з-під варти у зв`язку з внесенням застави підозрюваний, обвинувачений вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави.
Встановлено, що ухвалою Тростянецького районного суду Вінницької області від 05.09.2024 продовжено обвинуваченому ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та обвинуваченому ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , запобіжний захід у виді тримання під вартою без визначення розміру застави на строк 60 (шістдесят) днів, тобто до 03 листопада 2024 року включно.
Ухвалою Вінницького апеляційного суду від 20.09.2024 скасовано вищезазначену ухвалу Тростянецького районного суду Вінницької області. Задоволено частково клопотання прокурора у кримінальному провадженніпрокурора Гайсинської окружної прокуратури про продовження строку тримання під вартою ОСОБА_7 та ОСОБА_6 , обвинувачених у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4ст. 187 КК України. Продовжено строк тримання під вартою ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на строк 60 днів до 03 листопада 2024 року включно. Визначено обвинуваченим заставу в розмірі 100 (ста) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 302800 (триста дві тисячі вісімсот) гривень, за умови внесення якої обвинувачений може бути звільнений з-під варти. В разі внесення застави обвинуваченим чи іншим заставодавцем постановлено покласти на ОСОБА_7 та ОСОБА_6 обов`язки, передбачені ч. 5ст. 194 КПК України: не відлучатися з населеного пункту, де він проживає, без дозволу суду; повідомляти суд про зміну місця проживання; здати на зберігання до відповідних державних органів паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в`їзд в Україну; заборонити спілкування з потерпілим та свідками у кримінальному провадженні; носити електронний засіб контролю.
23.09.2024 обвинуваченого ОСОБА_6 звільнено з-під варти після внесення застави.
25.09.2024 обвинуваченого ОСОБА_7 звільнено з-під варти після внесення застави.
Тому, в силу ч. 4ст. 202 КПК України, обвинувачені вважаються такими, до яких застосовано запобіжний захід у виді застави.
Як вбачається зіст. 177 КПК Україниметою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується. Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 7 ст. 194 КПК України обов`язки, передбачені частинами п`ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченомустаттею 199 цього Кодексу.
За наслідками розгляду даних клопотань встановлено, що ризики, враховані при застосуванні запобіжного заходу у вигляді застави не зменшилися та існують на даний час.
Обґрунтування ризиків,встановлених підчас проведеннядосудового розслідуваннята якідіють інаразі,передбачені п.п.1,3,5ч.1ст.177 КПК України, а саме: переховуватись від суду- так, ОСОБА_7 та ОСОБА_6 , усвідомлюючи тяжкість покарання за вчинення злочину, передбаченого ч. 4 ст. 187 КК України, з метою уникнення покарання, можуть вчиняти дії щодо переховування від органів досудового розслідування чи суду, оскільки санкція даної передбачає безальтернативне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років.
Стосовно ризику переховування обвинувачених від суду (як однієї із підстав застосування запобіжного заходу) слід зауважити, що застосування конкретного запобіжного заходу, який оптимально відповідає конкретним обставинам кримінального провадження, багато у чому визначається характером (властивостями вчиненого злочину), одним з важливіших серед яких є тяжкість пред`явленого обвинувачення. Необхідність врахування даного фактору зумовлена тим, що залежно від неї (тяжкості) залежить покарання, яке обвинувачений зобов`язаний буде понести (у разі визнання його винним).
Зокрема, у п. 2 ч. 1ст. 178 КПК Українипрямо вказано, що при оцінці відповідних ризиків (перелічених у ч. 1ст. 177 КПК) слід враховувати й, зокрема, тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання її винною в інкримінованому правопорушенні.
З метою уникнення кримінальної відповідальності ОСОБА_7 та ОСОБА_6 можуть незаконно впливати на осіб, яким відомі відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, зокрема на свідків у кримінальному провадженні, потерпілих, з метою зміни показів про обставини злочину, з метою перешкоджання виконанню вимогст.23 КПК Українив суді.
Відповідно до вимогст. 178 КПК України, при продовженні строку визначенихст.194 КПК Україниобов`язків, при застосованому запобіжному заході у виді застави слід також прийняти до уваги наявність вагомих доказів про вчинення ОСОБА_7 та ОСОБА_6 , кримінального правопорушення; наявний ризик повторення ними протиправної поведінки; тяжкість покарання, що загрожує їм у разі визнання винуватими у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення.
Враховуючи викладене, а також характер вчинення кримінального правопорушення, особу обвинувачених, застосований запобіжний захід у виді застави до обвинувачених ОСОБА_7 та ОСОБА_6 , та продовження виконання ними обов`язків, передбаченихст.194 КПК України,не суперечитимеп. 2 ч. 3ст. 132 КПК України, оскільки саме такий запобіжний захід із визначеними обов`язками дасть можливість запобігти ризикам, передбаченихст. 177 КПК Українита забезпечить виконання обвинуваченими покладених на останніх процесуальних обов`язків.
На підставі викладено і керуючись статтями176,182,183,194,331 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора про продовження строку дії покладених на ОСОБА_6 обов`язків, задовольнити.
Продовжити до 16.12.2024 включно обвинуваченому ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , строк дії обов`язків, передбачених, ч. 5ст. 194 КПК України:
-не відлучатися з населеного пункту, де він проживає, без дозволу суду;
-повідомляти суд про зміну місця проживання;
-здати на зберігання до відповідних державних органів паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в`їзд в Україну;
-заборонити спілкування з потерпілим та свідками у кримінальному провадженні;
-носити електронний засіб контролю.
Клопотання прокурора про продовження строку дії покладених на ОСОБА_7 обов`язків, - задовольнити.
Продовжити до 16.12.2024 включно обвинуваченому ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк дії обов`язків, передбачених, ч.5ст. 194 КПК України:
-не відлучатися з населеного пункту, де він проживає, без дозволу суду;
-повідомляти суд про зміну місця проживання;
-здати на зберігання до відповідних державних органів паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в`їзд в Україну;
-заборонити спілкування з потерпілим та свідками у кримінальному провадженні;
-носити електронний засіб контролю.
В разі невиконання обвинуваченими ОСОБА_6 та ОСОБА_7 покладених на них обов`язків, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.
У разі звернення застави в дохід держави суд вирішує питання про застосування до обвинуваченого запобіжного заходу у виді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу з урахуванням положень частини сьомої статті 194 КПК України.
Виконання ухвали доручити органам Національної поліції.
Контроль за виконанням ухвали покласти на групу прокурорів у даному кримінальному провадженні.
На ухвалусуду можебути поданаапеляційна скаргадо Вінницькогоапеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
В судовому засіданні оголосити перерву до 18.11.2024 14-00 год.
Повний текст ухвали виготовлено та проголошено 18.10.2024 о 13-15 год.
Головуючий суддя ОСОБА_1
Судді ОСОБА_2
ОСОБА_3
Суд | Тростянецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122399645 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Розбій |
Кримінальне
Тростянецький районний суд Вінницької області
Натальчук О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні