Ухвала
від 16.10.2024 по справі 1-235/11
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

1-235/11

1-в/465/549/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.10.2024 року м. Львів

Франківський районний суд м. Львова у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

з участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3

представника КНП ЛОР «ЛОКПЛ» ОСОБА_4 ,

особи, стосовно якої подано заяву ОСОБА_5 ,

захисника ОСОБА_6 ,

розглянувши у судовому засіданні у м. Львові в режимі відеоконференції в.о. голови лікарсько-психіатричної комісії Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня ОСОБА_7 та лікуючого лікаря-психіатра ОСОБА_4 щодо продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українці, громадянці України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , яка скоїла суспільно небезпечні діяння, передбачені ч.2 ст.27 - ч.2 ст. 190, ч.2 ст.27 - ч.2ст.358, ч.2 ст.27 - ч.3 ст.358, ч.2 ст.27 - ч.1 ст.384 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

В.о. голови лікарсько-психіатричної комісії Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня ОСОБА_7 та лікуючий лікар-психіатр ОСОБА_4 звернулись до суду з заявою щодо продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В обґрунтування заяви покликаються на те, що у КНП ЛОР "ЛОКПЛ" знаходиться на лікуванні ОСОБА_5 , до якої ухвалою Сихівського районного суду м.Львова від 22.12.2011 затосовані примусові заходи медичного характеру у вигляді поміщення в психіатричну лікарню із звичайним наглядом.

Вказують, що 09.09.2024 року гр. ОСОБА_5 повторно була оглянута комісією лікарів-психіатрів (Висновок комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру №212 від 09.09.2024 р.), що прийшла до висновку, що на даний час ОСОБА_5 страждає органічним розладом особистості та поведінки внаслідок перенесеної важкої черепно-мозкової травми з вираженим психоорганічним синдромом та за своїм психічним станом потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.

Враховуючи наведене, просять продовжити застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом щодо ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В судовому засіданні представник КНП ЛОР «ЛОКПЛ» лікар-психіатр ОСОБА_4 заяву підтримала з мотивів, зазначених у заяві, та зазначила, що хвора ОСОБА_5 потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.

Прокурор в судовому засіданні заяву підтримав та просив таку задоволити.

ОСОБА_5 та її захисник в судовому засіданні заяву підтримали.

Заслухавши думку прокурора, захисника, лікаря-психіатра - представника КНП ЛОР «ЛОКПЛ», хворої ОСОБА_5 , дослідивши матеріали заяви, суд вважає, що заяву слід задовольнити, виходячи з такого.

Згідно з ч.1 ст.95 КК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за письмовою заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.

Згідно з вимогами ст.514 КПК України, продовження зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється, якщо особа, яка вчинила суспільно небезпечне діяння у стані неосудності, видужала або якщо внаслідок змін у стані її здоров`я відпала потреба в раніше застосованих заходах медичного характеру.

Відповідно до ч. 1- 3 ст.17 Закону України «Про психіатричну допомогу» перебування особи в закладі з надання психіатричної допомоги в примусовому порядку може здійснюватися лише протягом часу наявності підстав, за якими було проведено госпіталізацію. Особа, яку було госпіталізовано до закладу з надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, повинна оглядатися комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на місяць з часу госпіталізації з метою встановлення наявності підстав для продовження чи припинення такої госпіталізації. У разі необхідності продовження госпіталізації в примусовому порядку понад 6 місяців представник закладу з надання психіатричної допомоги повинен направити до суду за місцем знаходження закладу з надання психіатричної допомоги заяву про продовження такої госпіталізації. До заяви, в якій повинні бути викладені підстави госпіталізації особи до закладу з надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, передбачені статтею 14 цього Закону, додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обгрунтування про необхідність продовження такої госпіталізації. В подальшому продовження госпіталізації особи в закладі з надання психіатричної допомоги проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.

Згідно з ст.19 Закону «Про психіатричну допомогу» питання про продовження, зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішується судом у разі такої зміни стану психічного здоров`я особи, за якої відпадає необхідність застосування раніше призначеного заходу та виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру чи якщо особа видужала. Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів. Зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру може здійснюватися судом також за заявою особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру, або її захисника чи іншого законного представника, у разі якщо така особа за своїм станом здоров`я не може усвідомлено подати до суду відповідну заяву. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів закладу, в якому особі надається психіатрична допомога, або, у разі наявності, висновок обраного особою незалежного лікаря-психіатра.

Судом встановлено, що ухвалою Сихівськогорайонного судум.Львова від22грудня 2011року стосовно ОСОБА_5 застосованопримусові заходимедичного характеруу виглядігоспіталізації дозакладу знадання психіатричноїдопомоги іззвичайним наглядом.

Ухвалою Личаківського районного суду м. Львова від 09.01.2018 року змінено застосування примусового заходу медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку на примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом терміном на шість місяців.

Ухвалою Франківськогорайонного судум.Львова 19.02.2021 року,стосовно ОСОБА_5 продовжено примусовізаходи медичногохарактеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.

Ухвалами Франківського районного суду м. Львова від 09.06.2021 року, 16.11.2021 року, 28.04.2022 року, 13.10.2022 року, 27.04.2023 року, 18.10.2023 та 27.05.2024 стосовно ОСОБА_5 продовжувалися примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.

Відповідно до Висновку комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру №212 від 09.09.2024 року ОСОБА_5 страждає іншими уточненими психічними розладами внаслідок ушкодження та дисфункції головного мозку або соматичної хвороби; органічним розладом особистості та поведінки внаслідок перенесеної важкої черепно-мозкової травми з вираженим психоорганічним синдромом. За своїм психічним станом ОСОБА_5 потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.

До наданої суду заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру №212 від 09.09.2024, який містить обґрунтування про необхідність продовження такої госпіталізації, що є підставою для продовження примусового лікування.

Враховуючи висновок лікарів-психіатрів, пояснення лікаря-психіатра, надані в судовому засіданні, відповідно до яких досягти повноцінної ремісії у психічному стані хворої ОСОБА_5 не вдалося, психічний стан залишається нестабільним, думку інших учасників процесу, суд приходить до висновку, що заяву в.о. голови лікарсько-психіатричної комісії Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня ОСОБА_7 та лікуючого лікаря-психіатра ОСОБА_4 щодо продовження застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , слід задоволити.

Керуючись ст.ст.92-95 КК України, ст.ст.512, 514 КПК України, ст.ст.17, 19 Закону України Про психіатричну допомогу, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Заяву в.о. голови лікарсько-психіатричної комісії Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня ОСОБА_7 та лікуючого лікаря-психіатра ОСОБА_4 щодо продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задоволити.

Продовжити застосування примусових заходів медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українці, громадянці України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , яка скоїла суспільно небезпечні діяння, передбачені ч.2 ст.27 - ч.2 ст. 190, ч.2 ст.27 - ч.2ст.358, ч.2 ст.27 - ч.3 ст.358, ч.2 ст.27 - ч.1 ст.384 КК України.

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Львівського апеляційного суду через Франківський районний суд м. Львова протягом семи днів з дня її оголошення.

Повний текст ухвали виготовлено 17.10.2024.

Суддя ОСОБА_1

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення16.10.2024
Оприлюднено21.10.2024
Номер документу122401313
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру

Судовий реєстр по справі —1-235/11

Ухвала від 16.10.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Марків Ю. С.

Ухвала від 16.10.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Марків Ю. С.

Ухвала від 27.05.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Величко О. В.

Ухвала від 19.09.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Марків Ю. С.

Постанова від 27.08.2024

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Павлів З. С.

Постанова від 27.12.2011

Кримінальне

Суворовський районний суд м.Одеси

Бобовський К. Ю.

Ухвала від 27.05.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Величко О. В.

Ухвала від 23.05.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Величко О. В.

Ухвала від 29.04.2024

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Головатий В. Я.

Ухвала від 03.04.2024

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Головатий В. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні