Справа № 468/2035/24
2-о/468/78/24
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
56101 Миколаївська область м. Баштанка вул. Полтавська 43
УХВАЛА
15.10.2024 року суддя Баштанського районного суду Миколаївської області Янчук С.В., розглянувши заяву адвоката Скоробогатько Володимира Юрійовича, яка діє від імені та інтересах ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 та Володимирівська сільська рада, про встановлення факту перебування на утриманні,
ВСТАНОВИВ:
10.10.2024 року до суду в порядку окремого провадження надійшла заява адвоката Скоробогатько Володимира Юрійовича, яка діє від імені та інтересах ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 та Володимирівська сільська рада, про встановлення факту перебування на утриманні.
Ознайомившись із матеріалами наданої справи, суд прийшов до висновку, що зазначена цивільна справа не може бути прийнята судом до свого провадження та розглянута Баштанським районним судом Миколаївської області та підлягає передачі за підсудністю до Казанківського районного суду Миколаївської області з наступних підстав.
Відповідно до ч.1ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до ч.1 ст. 316 ЦПК України заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.
З копії паспорту, яка додана до заяви, вбачається, що місце проживання заявника ОСОБА_1 зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , що знаходиться за межами територіальної юрисдикції Баштанського районного суду Миколаївської області.
Відповідно до вимог пункту 3-1 Перехідних та прикінцевих положень Закону України «Про судоустрій та статус суддів» до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX;
С. Володимирівка, до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX знаходилося на території Казанківського району Миколаївської області, на яку розповсюджувалася територіальна юрисдикція (підсудність) Казанківського районного суду Миколаївської області.
Отже, надана справа відповідно до вимог ч.1 ст. 316 ЦПК України віднесена до юрисдикції Казанківського районного суду Миколаївської області.
Згідно п.1 ч.1ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
У відповідності до ч.3ст. 31 ЦПК України передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Враховуючи недопустимість порушення правил підсудності, а також ту обставину, що заявником подано заяву про встановлення факту, що має юридичне значення з порушенням територіальної юрисдикції (підсудності) судів, суд вважає за необхідне передати справу на розгляд до Казанківського районного суду Миколаївської області, до територіальної юрисдикції (підсудності) якого вона належить.
Статтею 32 ЦПК України передбачено, що спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Керуючись п.1 ч.1 ст.31, ст.ст.27,259,260, 316 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Справу №468/2035/24 за заявою адвоката Скоробогатько Володимира Юрійовича, яка діє від імені та інтересах ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 та Володимирівська сільська рада, про встановлення факту перебування на утриманні - передати на розгляд Казанківському районному суду Миколаївської області за правилами територіальної юрисдикції (підсудності), визначеними ч. 1 ст. 316 ЦПК України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути може бути подана до Миколаївського апеляційного суду через Баштанський районний суд Миколаївської області протягом пятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом пятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Згідно з вимогами ч. 3ст. 31 ЦПК України передача справи на розгляд іншого суду за встановленою ЦПК України підсудністю з підстави, передбаченої п. 1 ч .1ст. 31 ЦПК України, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
СУДДЯ:
Суд | Баштанський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122401427 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Баштанський районний суд Миколаївської області
Янчук С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні