ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
18 жовтня 2024 року № 903/1049/23 Суддя Господарського суду Волинської області Гарбар І.О., вивчивши матеріали заяви ОСОБА_1 про скасування арештів по справі №903/1049/23 за заявою фізичної особи ОСОБА_1 про неплатоспроможність,
В С Т А Н О В И В:
06.10.2023 ОСОБА_1 сформував в системі Електронний суд заяву про відкриття провадження у справі про його неплатоспроможність.
При цьому заявник просить суд керуючим реструктуризацією боржника призначити ОСОБА_2 .
До заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність долучено заяву арбітражного керуючого Белінської Н.О. про участь у справі про неплатоспроможність (а.с.197-216).
Ухвалою господарського суду від 09.10.2023 заяву прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 24.10.2023.
Ухвалою суду від 24.10.2023 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність боржника ОСОБА_1 (т.3, а.с.3-6).
У відповідності до положень Кодексу України з процедур банкрутства 25.10.2023 на офіційному веб-порталі судової влади України здійснено оприлюднення оголошення (повідомлення) про відкриття Господарським судом Волинської області провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 (т.3, а.с.10).
Ухвалою суду від 23.01.2023 затверджено план реструктуризації боргів боржника погоджений ОСОБА_1 19.12.2023 та схвалений зборами кредиторів 18.01.2024 у справі №903/1049/23 про неплатоспроможність ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) у редакції, поданій керуючою реструктуризацією Белінською Н.О.
17.10.2024 ОСОБА_1 сформував в системі «Електронний суд» заяву, в якій просить суд скасувати арешт, накладені на рахунки НОМЕР_2 , які відкриті в АТ «УНІВЕРСАЛБАНК» та скасувати арешт, накладений на рахунок НОМЕР_3 , відкритий в АТ КБ «ПРИВАТБАНК».
Дослідивши заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення її без руху та надання заявнику часу для усунення недоліків, встановлених при його поданні.
Господарським процесуальним кодексом України не встановлено особливостей щодо розгляду господарськими судами заяв, відповідні заяви подаються та повинні розглядатись судами в загальному порядку, встановленому для подання та розгляду позовних заяв. Скарги, заяви, подання, які подаються до господарського суду, мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями Господарського процесуального кодексу України та містити відомості, перелічені у зазначеному кодексі.
Оскільки ГПК України не передбачає можливості залишення без руху заяв, застосовуються аналогічні положення ГПУ України щодо залишення позовної заяви без руху.
Згідно із ч. 5 ст. 42 ГПК України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Згідно з п.п. 59, 61 постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Згідно практики Європейського суду з прав людини, яка є джерелом права згідно ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", право на справедливий суд охоплює не лише стадію розгляду справи по суті, але також дотримання всіх процедур, що передбачені національним законодавством і повинні відбуватися до порушення провадження у справі.
Національним законодавством України (ст.ст. 164, 172 ГПК України) передбачено забезпечення права відповідачів на інформацію про подану заяву та ознайомлення з її змістом і доданими документами, а також передбачено механізм реалізації такого права - шляхом встановлення обов`язку заявника (позивача) надіслати сторонам копії заяви та доданих до неї документів.
За приписами п. п. 17, 47 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270 внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою, згідно з тарифами оператора поштового зв`язку. Послуга опису вкладення до поштового відправлення полягає в підтвердженні у визначеному оператором поштового зв`язку порядку відповідно до технологічного процесу здійснення такої операції вмісту вкладення до поштового відправлення із зазначенням індивідуальних ознак відповідного вкладення (конкретний вид, кількість тощо), що відрізняє його від інших речей. Внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення.
Відповідно до вищезазначених правил, розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Отже, належним доказом відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі. Також належним доказом відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів може бути квитанція про доставку документів в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень ст. 42 ГПК України.
Разом з тим, як слідує з матеріалів справи заявником не надано доказів надсилання копії заяви і доданих до неї документів кредиторам та приватному виконавцю Ошурку М.М.: ані в електронній формі через електронний кабінет, ані засобами поштового зв`язку на їх юридичні адреси.
Не повідомлена належним чином сторона у справі, як учасник господарського процесу, позбавлена можливості володіти об`єктивною інформацією стосовно руху господарського процесу.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення її без руху.
В ухвалі про залишення заяви без руху зазначаються недоліки заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що заявником не виконано вимоги п.2 ст. 162, п. 1 ч.1 ст. 164 ГПК України, що відповідно до ч.1 ст. 174 ГПК України є підставою для залишення скарги без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 164, 174, 234, 235 ГПК України, господарський суд-
УХВАЛИВ:
1. Заяви ОСОБА_1 про скасування арештів по справі №903/1049/23 за заявою фізичної особи ОСОБА_1 про неплатоспроможність залишити без руху.
2. Заявнику не пізніше 10-ти календарних днів з дня вручення ухвали усунути недоліки заяви та подати суду:
- докази надіслання заяви з додатками кредиторам та приватному виконавцю Ошурку М.М.);
3. Роз`яснити заявнику, що у разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і підлягає поверненню згідно з п.5 ст. 174 ГПК України.
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її підписання відповідно до ч.2ст. 235 ГПК України.
Ухвала суду підписана 18.10.2024. Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя І. О. Гарбар
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122406003 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Гарбар Ігор Олексійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні