Справа № 592/3234/22
Провадження № 1-в/591/181/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 жовтня 2024 року м. Суми
Суддя Зарічного районного суду м. Суми ОСОБА_1 , розглянувши клопотання ОСОБА_2 про звільнення від покарання,
В С Т А Н О В И В :
До Зарічногорайонного судум.Суми надійшлонаведене клопотання(фактичноподане впорядку п.13ч.1ст.537КПК України)про звільненнявід покарання ОСОБА_2 ,в зв`язкуз набраннямчинності 09серпня 2024року ЗаконуУкраїни №3886-ІХ «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів».
Дослідивши матеріали клопотання, суд приходить наступних висновків.
Встановлено, що клопотання заявниці подане фактично на підстав ч. 2 ст. 74 КК України та в порядку п. 13 ч. 1 ст. 537 КПК України.
Відповідно до п. 13 ч. 1ст. 537 КПК України, п. 2 ч. 2ст. 539 КПК України,вирішення зазначенихв клопотанніпитань віднесенодо компетенціївиключно місцевогосуду, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок, яке в свою чергу визначається місцезнаходженням органу, який виконує вирок.
З клопотання та супровідного листа вбачається, що ОСОБА_2 перебуває в ДУ «Сумський слідчий ізолятор», яка знаходиться за адресою: м. Суми, проїзд Гайовий, 19, яка знаходиться на території поза межами юрисдикції Зарічного районного суду м. Суми, а будь-якого підтвердження, що вирок в частині призначеного покарання виконується на території, підвідомчій нашому суду немає, тобто справа не підсудна Зарічному районному суду м. Суми, який в зв`язку з цим не має права вирішувати питання, наведені в клопотанні заявника.
Враховуючи ті обставини, що за наслідками розгляду наведених заявником вимог суд може виключно або задовольнити їх або відмовити в їх задоволенні, тобто суд повинен вирішити справу по суті, а вчиняти такі дії може лише суд, визначений у вказаній нормі ст. 539 КПК України, тому, у відповідності до вимог ч. 6 ст. 9 КПК України, клопотання заявника слід йому повернути.
Наведені висновки суду цілком узгоджуються з позицією, висловленою Верховним Судом в ухвалі від 17 вересня 2019 року по справі № 577/3396/19 (лист Сумського апеляційного суду № 05-04/197/2020 від 14 квітня 2020 року), а повернення клопотання заявнику сприятиме його доступу до правосуддя, оскільки розгляд наведеного клопотання неуповноваженим судом (при достатній вірогідності в такому випадку постановлення єдиного можливого рішення в цій ситуації відмови в задоволенні клопотання в зв`язку з його непідсудністю) призведе до безумовного зволікання в вирішенні по суті вимог заявника та до порушення розумних строків.
Керуючись ст.ст. 9, 537, 539 КПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання ОСОБА_2 про звільнення від покарання, на підставі ч. 2 ст. 74 КК України, повернути заявнику.
Роз`яснити, що з вказаними в клопотанні вимогами заявник повинен звертатись до відповідного суду, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок.
Ухвала може бути оскаржена протягом 7 (семи) днів з дня отримання її копії шляхом подання апеляційної скарги до Сумського апеляційного суду через Зарічний районний суд м. Суми.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 22.10.2024 |
Номер документу | 122418488 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про звільнення від покарання і пом’якшення покарання у випадках, передбачених частинами 2 і 3 статті 74 Кримінального кодексу України |
Кримінальне
Зарічний районний суд м.Сум
Сибільов О. В.
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Голубицький Станіслав Савелійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні