Дата документу 18.10.2024 Справа № 331/1904/23
Запорізький апеляційний суд
Єдиний унікальний № 331/1904/23 Головуючий у 1-й інстанції: Шалагінова А.В.
Провадження № 22-ц/807/1896/24 Суддя-доповідач: Подліянова Г.С.
У Х В А Л А
18 жовтня 2024 року м. Запоріжжя
Запорізький апеляційний суд у складі судді - доповідача Подліянової Г.С., розглянувши клопотання Дніпровського Науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України про участь представника ОСОБА_1 у судовому засіданні в режимі відео конференції поза межами приміщення суду з використанням системи відеоконференцзв`язку за апеляційною скаргою ОСОБА_2 , представника, адвоката Богач Алли Олександрівни на рішення Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 16 липня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Міністерства юстиції України, третя особа: Дніпропетровський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції про визнання протиправним та скасування наказу пр. звільнення, поновлення на роботі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Запорізького апеляційного суду знаходиться вищевказана цивільна справа.
Розгляд справи призначено на 23 жовтня 2024 року на 12 годину 40 хвилин.
До Запорізького апеляційного суду через систему «Електронний суд» надійшло клопотання Дніпровського Науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України про участь їхнього представника ОСОБА_1 у судовому засіданні в режимі відео конференції поза межами приміщення суду з використанням системи відеоконференцзв`язку.
Розглянувши зазначене клопотання, вважаю, що воно підлягає задоволенню.
За приписами ч. 1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Статтею 212 ЦПК України встановлено можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за заявою учасників справи.
Відповідно до ч.3 ст. 212 ЦПК України в редакції ЗУ від 23.05.2024 року № 3755-ІХ, якій набрав чинності з 19.07.2024 року, суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.
Згідно з ч. 4 ст. 212 ЦПК України учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). У разі відсутності в учасника справи, його представника засобів електронної ідентифікації, передбачених абзацом першим цієї частини, ідентифікація такої особи здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".
На виконання доручення Державної судової адміністрації України, у відповідності до пунктів 8, 45, 49 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 року № 1845/0/15-21, з 01.10.2022 року доступ користувачів до сервісу відеоконференцзв`язку ЄСІТС (далі - ВКЗ), в тому числі секретарів судових засідань, буде можливий тільки через Електронний кабінет Електронного суду (https://cabinet.court.gov.ua) (далі - EC).
Для входу через EC необхідно авторизуватися в EC за допомогою свого кваліфікованого електронного підпису. Крім того, необхідно перевірити, щоб в профілі користувача EC було зазначено ту саму адресу електронної пошти, що і на сайті ВКЗ, в іншому випадку, змінити зазначену електронну адресу в EC. Перехід до ВКЗ виконується за допомогою окремого пункту меню в EC - «Відеозв`язок». Після натискання зазначеного пункту користувач переходить на сайт ВКЗ авторизованим в обліковому записі.
Авторизуватися через vkz.court.gov.ua з 01.10.2022 року зможуть тільки користувачі з типом «приміщення» - це зали судових засідань та установи попереднього ув`язнення, установи виконання покарань та медичні заклади. Для цих користувачів нічого не зміниться, при збереженому у браузері логіні та паролі буде здійснюватися автоматичний вхід.
Оскільки процесуальне право на участь сторони у судовому засіданні в режимі відеоконференції передбачено законом, апеляційний суд вважає за можливе використовувати наявні технічні засоби для проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, у зв`язку з чим апеляційний суд вважає за необхідне задовольнити вищезазначене клопотання Дніпровського Науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України про участь представника ОСОБА_1 у судовому засіданні в режимі відео конференції, який зареєстрований за наступними реквізитами: електронна пошта - ІНФОРМАЦІЯ_1 , мобільний номер телефону для зв`язку ( НОМЕР_1 ).
Керуючись ст. 212 ЦПК України, апеляційний суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання Дніпровського Науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України про участь представника ОСОБА_1 в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язкуу цій справі, задовольнити.
Розгляд справи провести 23 жовтня 2024 року о 12 годині 40 хвилин в режимі відеоконференції за наступними реквізитами:
Представник Дніпровського Науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України - Сидоренко Олексій Анатолійович: електронна пошта - ІНФОРМАЦІЯ_1 , мобільний номер телефону для зв`язку ( НОМЕР_1 ).
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції представнику необхідно:
- зайти та авторизуватися в Системі за 10 хвилин до початку судового засідання;
- активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи;
- очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Попередити представника, що відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Запорізького апеляційного суду Г.С. Подліянова
Суд | Запорізький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2024 |
Оприлюднено | 22.10.2024 |
Номер документу | 122420155 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Запорізький апеляційний суд
Подліянова Г. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні