Справа № 279/5306/22
У Х В А Л А
про відкладення підготовчого судового засідання
30 вересня 2024 року
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області в складі судді Волкової Н.Я. по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту, проживання однією сім`ю як чоловіка та дружини, визнання права власності в порядку проведення поділу майна, що є у спільній сумісній власності, -
В С Т А Н О В И В :
В провадженні суду перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту, проживання однією сім`ю як чоловіка та дружини, визнання права власності в порядку проведення поділу майна, що є у спільній сумісній власності.
В підготовче судове засідання 30 вересня 2024 року сторони не з`явились, про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином. Представник відповідача надав суду заяву, в якій клопотав про відкладення судового розгляду.
Крім того, 30.09.2024 року на адресу суду від представника позивача надійшла позовна заява, в якій зазначив, що згідно висновку судового експерта випливає, що виходячи з рівного внеску здійснення будівельних робіт частка позивачки у вартості існуючого на даний час майна складає 47/100, оскільки в первісному позові позивач просила визнати за нею право власності на 1/2 частину житлового будинку з надвірними будівлями за адресою: АДРЕСА_1 шляхом його поділу, тому з врахуванням висновку експерта подав до суду уточнюючу позовну заяву.
Дослідивши клопотання про прийняття уточненої позовної заяви, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.
Відповідно до ст.2 Цивільного процесуального кодексу України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Із змісту частин 2,3 ст.49 ЦПК України вбачається, що позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. Із поданої позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати право власності на 47/100 часток житлового будинку з надвірними будівлями за адресою: АДРЕСА_1 шляхом його поділу.
Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу. Відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача.
Вивчивши первісну та нову позовну заяви у даній справі, суд вважає, що сторона позивача не змінила предмет позову, а лише уточнила позовну вимогу, не змінюючи предмету позову.
Враховуючи, що представник позивача у встановлений законом строк подав уточнену позовну заяву, то суд вважає за необхідне прийняти уточнену позовну заяву до розгляду та долучити її до матеріалів справи, розгляд справи проводити з урахуванням уточнених позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 49, 190 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Прийняти до розгляду уточнюючу позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім`ю як чоловіка та дружини, визнання права власності в порядку проведення поділу майна, що є у спільній сумісниій власності.
Запропонувати відповідачу подати протягом 15-ти днів із дня вручення копії ухвали відзив на позовну заяву, копія якого з доданими до нього документами має бути одночасно направлена позивачу знаправленням судудокументу, що підтверджує таке надіслання (надання) та роз"яснити, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважної причини, суд вирішує справу на підставі наданих матеріалів.
Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив протягом 5-ти днів з дня отримання відзиву та роз"яснити, що копія відповіді на відзив разом з доданими документами надсилається (надається) учасникам справи одночасно з надсиланням (наданням) відповіді на відзив та документу, що підтверджує надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до нього доказів іншим учасникам справи до суду.
Встановити відповідачу строк для подання заперечення протягом 5-ти днів з дня отримання відповіді на відзив.
Підготовчесудове засіданняпо справіза позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту,проживання однієюсім`юяк чоловіката дружини,визнання прававласності впорядку проведенняподілу майна,що єу спільнійсумісній власності відкласти до 11-00 год. 28.10.2024 року, виклик сторін повторити.
Ухвала не оскаржується.
Суддя
Суд | Коростенський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 22.10.2024 |
Номер документу | 122422225 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Волкова Н. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні