ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"21" жовтня 2024 р.м. ХарківСправа № 922/3590/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Присяжнюка О.О.
розглянув матеріали
позовної заяви Харківського національного університету радіоелектроніки (61166, місто Харків, проспект Науки, 14) до Фізичної особи-підприємця Жданюк Ігора Іларіоновича( АДРЕСА_1 ) про стягнення коштів
ВСТАНОВИВ:
Харківський національний університет радіоелектроніки звернувся до Господарського суду Харківської області із позовною заявою до Фізичної особи-підприємця Жданюк Ігора Іларіоновича,в якій просить суд:
стягнути з Фізичної особи-підприємця Жданюк Ігоря Іларіоновича (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Харківського національного університету радіоелектроніки (код ЄДРПОУ 02071197) заборгованість з орендної плати за договором № 0039 у розмірі 37938, 26 грн.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця Жданюк Ігоря Іларіоновича (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Харківського національного університету радіоелектроніки (код ЄДРПОУ 02071197) штрафні санкції у розмірі нарахованої подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочення виконання грошового зобов`язання у розмірі 1851, 56 грн.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця Жданюк Ігоря Іларіоновича (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Харківського національного університету радіоелектроніки (код ЄДРПОУ 02071197) судовий збір, що був сплачений позивачем під час звернення до суду.
Позовні вимоги обгрунтовано з посиланням на порушення відповідачем умов Договору про надання послуг оренди нерухомого майна № 0039 .
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 14.10.2024 року, позовну заяву Харківського національного університету радіоелектроніки залишено без руху.
Встановлено Харківському національному університету радіоелектроніки спосіб усунення недоліків шляхом подання актуальної, на дату звернення із позовом до суду доказів реєстрації та місцезнаходження фізичної особи - підприємця, вірного коду РНОКПП та актуальної інформації стосовно організаційно - правової форми відповідача.
17.10.2024 року від представника Харківського національного університету радіоелектроніки надійшла заява про усунення недолків , де представник позивача наголошує на тому, на момент підготовки заявником позовної заяви до суду, ОСОБА_1 перебував у статусі фізичної особи-підприємця, але на момент знаходження позову у суді, відповідач зареєстрував припинення власної господарської діяльності.
Також представник позивача наголосив на тому, що у справі, яка переглядається, спір виник при виконанні договору поставки, укладеного між ТОВ «Зенмех» і ФОП, відтак суди дійшли обґрунтованого висновку про те, що розгляд цієї справи повинен відбуватися за правилами господарського, а не цивільного судочинства (правова позиція Великої палати Верховного суду у справі № 760/13915/18).
Сторони договору за яким виник господарський спір були суб`єктами підприємницької діяльності на час укладення та виконання умов правочину, спір виник із господарських зобов`язань, а тому підлягає розгляду за правилами господарського судочинства.
Отже позивачем визначено організаційно - правову форму відповідача саме як ФОП.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Відповідно до пункту 2 частини 1 та частини 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" встановлено, що з 01.01.2024 прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028,00 грн.
Таким чином, 500 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб буде становити 1 514 000,00 грн. (3028 х 500).
Також згідно приписів частин першої, другої статті 247 Господарського процесуального кодексу України у спрощеному провадженні господарський суд розглядає малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до частини третьої статті 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно статті 250 Господарського процесуального кодексу України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. У випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
Зважаючи на те, що ціна спору у даній справі не перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також приймаючи до уваги характер спірних правовідносин і предмет доказування, які вказують на незначну складність даної справи, суд вважає за можливе визнати справу № 922/3590/24 малозначною та розглядати її за правилами спрощеного позовного провадження. Відповідно до частини п`ятої статті 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
На підставі ч. 5 ст. 252 ГПК України суд задовольняє клопотання позивача частково та вважає за необхідне розглядати справу в судовому засіданні з повідомленням сторін.
Керуючись статтями 12, 120, 176, 234, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
3. Призначити розгляд справи в судовому засіданні на 05 листопада 2024 року о 12:30.
4. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал № 108.
5. Відповідачу у разі наявності заперечень проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження подати суду заяву із обґрунтуванням своїх заперечень протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали.
6. Відповідачу, відповідно до ст. 251 Господарського процесуального кодексу України, встановити строк 15 календарних днів з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву на позов. У зазначений строк відповідач має надіслати суду відзив, який повинен відповідати вимогам ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відзиву до суду, а докази надіслання надати суду разом із відзивом на позов.
7. Позивачу, відповідно до ст. 251 Господарського процесуального кодексу України, встановити строк на подання до суду відповіді на відзив - 5 календарних днів з дня його отримання. Копію відповіді на відзив та доданих до неї документів позивач зобов`язаний надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відповіді на відзив до суду, а докази надіслання надати суду разом із відповіддю на відзив.
8. Відповідачу, відповідно до ст. 251 Господарського процесуального кодексу України, встановити строк на подання до суду заперечень на відповідь позивача на відзив - 5 календарних днів з дня її отримання. Зобов`язати відповідача надіслати (надати) заперечення та додані до нього документи іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) такого заперечення до суду. Докази такого надіслання надати суду.
9. Повідомити сторін про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.
10. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
11. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суд повідомляє позивача, що згідно частини 7 статті 6 ГПК України в редакції Закону №3200-ХІ, що введений в дію 18.10.2023, оскільки судом встановлено, що позивач має зареєстрований електронний кабінет у підсистемі Електронний суд ЄСІТС - суд вручає дану ухвалу та вручатиме будь-які інші документи у справі виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє особу права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Ухвалу підписано 21.10.2024.
СуддяО.О. Присяжнюк
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 22.10.2024 |
Номер документу | 122428476 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Присяжнюк О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні