У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
21 жовтня 2024 року м. Чернігівсправа № 927/965/24
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Кузьменко Т.О., перевіривши матеріали позовної заяви б/н, б/д
за позовом: ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ), АДРЕСА_1
про визнання трудових відносин припиненими
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 до Господарського суду Чернігівської області подано позов до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Смолянка» про:
- визнання припиненими трудових відносин між ОСОБА_1 та Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Смолянка» з 07.10.2024 у зв`язку зі звільненням його з займаної посади директора СТОВ «Смолянка» на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП України;
- виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, з розділу: «Відомості про органи управління юридичної особи», відомості про ОСОБА_1 , як керівника Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Смолянка».
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 подав заяву про звільнення з посади директора за власним бажанням, загальні збори для вирішення питання звільнення з посади директора не відбулися, його повідомлення про скликання зборів було проігнороване, а тому просить визнати припиненими трудові відносини у судовому порядку.
Дослідивши позовну заяву з додатками, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху з огляду на таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 162 ГПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову (пункти 4, 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України).
У позовній заяві, як одну із вимог, позивач визначив вимогу про виключення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, з розділу: «Відомості про органи управління юридичної особи», відомості про ОСОБА_1 , як керівника Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Смолянка».
При цьому, в порушення вимог ч. 1 ст. 162 ГПК України позивачем не викладено обставин та правових підстав позову в цій частині вимог.
Відповідно до частини 2 статті 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно зі статтею 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Відповідно до частини першої статті 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування.
Позивачем в якості доказу додано Статут СТОВ «Смолянка», при цьому копії окремих аркушів зазначеного Статуту є неналежної якості у нечитабельному вигляді (розмитий текст окремих аркушів, зміст яких неможливо прочитати), що позбавляє можливості суд дослідити зміст цього документу в цілому.
За таких обставин суд дійшов висновку, що позовна заява подана з порушенням частини 2 статті 164 ГПК України.
Відповідно до частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Сплата судового збору за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів є складовою доступу до правосуддя, який є елементом права особи на судовий захист, гарантованого статтею 55 Конституції України, що має беззаперечно виконуватись сторонами в разі необхідності реалізації цього права.
Відповідно до приписів статті 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду, зокрема, позовної заяви немайнового характеру судовий збір справляється у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір»).
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 3028 грн.
Відповідно до вимог позовної заяви, позивачем заявлено дві немайнові вимоги.
Відтак, сума судового збору, належного до сплати за подачу цього позову, становить 6056 грн (2*3028).
До позовної заяви позивачем надано примірник квитанції № 0.0.3933970998.1 від 10.10.2024 про сплату 3028,00 грн судового збору, що є на 3028,00 грн меншим від суми судового збору, яка підлягає сплаті відповідно до вимог Закону.
За вказаних обставин суд дійшов висновку, що заявником не додано належних та допустимих доказів, які підтверджують сплату судового збору за подання до Господарського суду Чернігівської області цього позову у встановленому розмірі або ж документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, а відтак не дотримано вимоги частини 1 статті 164 ГПК України.
Відповідно до вимог частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
При цьому, залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.
Частиною 2 ст. 174 ГПК України передбачено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків, шляхом надання до суду належної якості (придатного до читання) копії Статуту СТОВ «Смолянка», доказів сплати судового збору в сумі 3028 грн, письмових пояснень з викладенням обставин та правових підстав позову в частині вимог про виключення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, з розділу: «Відомості про органи управління юридичної особи», відомості про ОСОБА_1 , як керівника Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Смолянка».
Крім того, суд зазначає, що у позовній заяві позивачем визначено третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 .
Відповідно до статті 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
В контексті цього суд зазначає, що позовна заява не містить заяви або клопотання позивача про залучення вищевказаних осіб до участі у справі в якості третіх осіб, а також не містить підстав для залучення даних осіб до участі у справі.
Керуючись статтями 162, 163, 164, 172, 174, 234, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви 10 (десять) днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду заяви про усунення недоліків із наданням:
- доказів сплати судового збору в розмірі 3028,00 грн;
- належної якості (придатного до читання) копії Статуту СТОВ «Смолянка», засвідченого в порядку, встановленому чинним законодавством;
- письмових пояснень з викладенням обставин та правових підстав позову в частині вимог про виключення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, з розділу: «Відомості про органи управління юридичної особи», відомості про ОСОБА_1 , як керівника Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Смолянка».
Надати суду докази направлення іншим учасникам справи документів на усунення недоліків позовної заяви.
3. Роз`яснити позивачу, що у відповідності до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі не усунення ним недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано 21.10.2024.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.
Суддя Т.О.Кузьменко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 22.10.2024 |
Номер документу | 122428633 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Кузьменко Т.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні