У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
04 листопада 2024 рокум. Чернігів справа № 927/965/24
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Кузьменко Т.О., перевіривши матеріали позовної заяви б/н, б/д
за позовом: ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ), АДРЕСА_1
про визнання трудових відносин припиненими
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 до Господарського суду Чернігівської області подано позов до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Смолянка» про:
- визнання припиненими трудових відносин між ОСОБА_1 та Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Смолянка» з 07.10.2024 у зв`язку зі звільненням його з займаної посади директора СТОВ «Смолянка» на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП України;
- виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, з розділу: «Відомості про органи управління юридичної особи», відомості про ОСОБА_1 , як керівника Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Смолянка».
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 подав заяву про звільнення з посади директора за власним бажанням, проте загальні збори по вирішенню питання звільнення з посади директора не відбулися, його повідомлення про скликання зборів було проігнороване, а тому просить визнати припиненими трудові відносини у судовому порядку.
Ухвалою суду від 21.10.2024 позовну заяву залишено без руху; встановлено строк на усунення недоліків позовної заяви 10 (десять) днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху та спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду заяви про усунення недоліків із наданням:
- доказів сплати судового збору в розмірі 3028,00 грн;
- належної якості (придатного до читання) копії Статуту СТОВ «Смолянка», засвідченого в порядку, встановленому чинним законодавством;
- письмових пояснень з викладенням обставин та правових підстав позову в частині вимог про виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, з розділу: «Відомості про органи управління юридичної особи» відомості про ОСОБА_1 , як керівника Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Смолянка».
30.10.2024 від позивача через канцелярію суду суду надійшла заява на виконання ухвали суду, у якій повідомляється про усунення недоліків, зазначених в ухвалі суду від 21.10.2024.
Розглянувши вищевказані документи, суд дійшов висновку, що недоліки позовної заяви, зазначені в ухвалі суду від 21.10.2024, усунуті позивачем у встановлений строк.
При цьому, на виконання вимог ухвали суду від 21.10.2024 щодо надання письмових пояснень з викладенням обставин та правових підстав позову в частині позовних вимог про виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, з розділу: «Відомості про органи управління юридичної особи» відомості про ОСОБА_1 , як керівника Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Смолянка» позивач конкретизував позовні вимогина час пред`явлення позову, визначивши їх в наступній редакції: "визнати припиненими трудові відносини між ОСОБА_1 та СТОВ "Смолянка" з 7.10.2024 у зв`язку із звільненням з займаної посади директора на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП України".
Відповідно до частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви в строк, установлений судом, вона вважається поданою в день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Позовна заява відповідає вимогам статті 162 Господарського процесуального кодексу України. Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті відповідно до статей 174, 175 Господарського процесуального кодексу України судом не встановлено.
Про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в справі суд постановляє ухвалу, в якій у тому числі зазначає за якими правилами позовного провадження буде розглядатись справа (частина 2 статті 176 ГПК України).
З огляду на імперативні приписи пункту 3 частини 4 статті 247 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до якого у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, які виникають з корпоративних відносин, за висновком суду дана справа має бути розглянута за правилами загального позовного провадження.
Крім того, позивач подав 30.10.2024 клопотання в якому просить суд залучити до участі у справі в якості третіх осіб на стороні відповідача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору:
- ОСОБА_2 (учасника (засновника) СТОВ "Смолянка");
- ОСОБА_3 (учасника (засновника) СТОВ "Смолянка");
- ОСОБА_4 (учасника (засновника) СТОВ "Смолянка").
Відповідно до ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов`язки, встановлені статтею 42 цього Кодексу. Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.
Отже, нормами процесуального законодавства передбачено залучення третіх осіб до закінчення підготовчого провадження у справі, якщо справа розглядається в порядку загального позовного провадження.
В обгрунтування необхідності залучення третіх осіб позивач посилається на те, що зазначені особи, є учасниками (засновниками) СТОВ "Смолянка" і на них, згідно умов статуту покладається обов`язок приймати рішення щодо призначення та звільнення директора.
Суд зауважує, що існування статусу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, в господарському процесі покликане забезпечити саме дотримання права на справедливий суд тих осіб, які не є позивачем чи відповідачем, однак рішення суду може вплинути на їх права чи обов`язки. Цей статус закріплено у статті 50 ГПК України.
За таких обставин суд залучає до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 як таких, що мають юридичний інтерес до предмета спору в розумінні статті 50 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 12, 50, 162, 165 - 167, 176, 178, 184, 234, 235, 247, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ; ІНП не відомі).
4. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 ; ІНП не відомі).
5. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: ОСОБА_4 ( АДРЕСА_4 ; ІНП не відомі).
6. Підготовче засідання призначити на 02 грудня 2024 року о 10:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернігівської області за адресою: проспект Миру 20, м. Чернігів, 14000, зал судових засідань № 305.
7. Відповідачу, відповідно до статті 165 Господарського процесуального кодексу України, протягом 15 днів з дня отримання даної ухвали надати суду відзив на позовну заяву разом з усіма доказами, які підтверджують викладені обставини. Копію відзиву (з доданими документами) надіслати позивачу, а докази надсилання надати суду.
8. Позивачу, відповідно до статті 166 Господарського процесуального кодексу України протягом 6 днів з дня отримання відзиву на позовну заяву надати суду відповідь на відзив, надіславши одночасно копію цієї відповіді на відзив (з доданими документами) відповідачу, а докази надсилання надати суду.
9. Відповідачу, відповідно до статті 167 Господарського процесуального кодексу України, протягом 6 днів з дня отримання відповіді на відзив, надати суду заперечення (в разі наявності) з викладенням своєї позиції щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень. Копію цих заперечень (з доданими документами) надіслати позивачу, а докази надсилання надати суду.
10. Третім особам в порядку статті 179 ГПК України протягом 10 днів з дня отримання цієї ухвали, відзиву на позов надати письмові пояснення щодо предмету та підстав заявленого позову, письмові пояснення на відзив на позов з одночасним надсиланням копії письмових пояснень з доказами учасникам справи. Докази надсилання надати до суду.
11. Учасникам справи при направленні в судове засідання повноважних представників останнім мати при собі відповідно до статті 60 Господарського процесуального кодексу України документи на підтвердження їх повноважень та документи, які посвідчують особу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвала підписана суддею 04.11.2024.
Інформацію по справі, що розглядається, учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України мережі Інтернет за веб-адресою: https://cn.arbitr.gov.ua/sud5028 та у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою: http://reyestr.court.gov.ua/.
Суд звертає увагу учасників справи, що відповідно до приписів частин 5-8 статті 6 та частин 5, 6 статті 242 ГПК України, пунктів 5.6, 5.8, 10, 16, 17, 29, 37 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, учасникам справи (їх представникам), які є користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, судові рішення в паперовій формі не надсилаються і не вручаються. Суд надсилає такі рішення в електронній формі до електронного кабінету таких осіб, і вони вважаються врученими в день отримання повідомлення про доставку копії судового рішення на офіційну електронну адресу учасника справи (його представника), з якого і починається перебіг процесуального строку, встановленого законом або судом. Обмін процесуальними документами в електронній формі між судом та/або особами, що є (повинні бути) користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, мають здійснюватися виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Суддя Т. О. Кузьменко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 05.11.2024 |
Номер документу | 122760942 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Кузьменко Т.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні