ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
21 жовтня 2024 рокуСправа № 160/27769/24
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Кучма К.С., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Державної установи «Дніпровська установа виконання покарань (№4)», Міністерства юстиції України філії Державної установи «Центр охорони здоров`я Державної кримінально-виконавчої служби України» у Дніпропетровській та Донецьких областях про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач 17.10.2024 року звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить:
-визнати протиправною бездіяльність ДУ «Дніпровська установа виконання покарань (№4)», яка полягає у ненаданні відповіді на адвокатський запит;
- визнати протиправною бездіяльність Міністерства юстиції України філії ДУ «Центр охорони здоров`я Державної кримінально - виконавчої служби України» у Дніпропетровській та Донецькій областях, яка полягає у ненаданні інформації на адвокатський запит;
-зобов`язати відповідачів розглянути адвокатський запит від 25.09.2024 року та надати на нього відповідь.
До суду 21.10.2024 року від позивача надійшла заява про залишення позовної заяви без розгляду, в якій останній також просив вирішити питання щодо повернення судового збору. Вказана заява обґрунтована тим, що 17.10.2024 р. підстави для звернення до суду із зазначеним позовом відпали.
Пунктом 3 частини 3 ст.44 КАС України передбачено, що учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Відповідно до ч.1 ст.47 КАС України, крім прав та обов`язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п`ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно із п.2 ч.4 ст.169 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач до відкриття провадження в адміністративній справі подав заяву про її відкликання.
Враховуючи, що провадження у справі №160/27769/24 за позовом ОСОБА_1 до ДУ «Дніпровська установа виконання покарань (№4)», Міністерства юстиції України філії ДУ «Центр охорони здоров`я Державної кримінально-виконавчої служби України» у Дніпропетровській та Донецьких областях про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії на даний час не відкрито, тобто, заяву подано до відкриття провадження у справі, суд вважає за необхідне позовну заяву повернути позивачу, а не залишити її без розгляду.
Щодо повернення судового збору, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.2 ст.132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір».
Згідно із ст.1 цього Закону судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Частиною 2 статті 7 «Про судовий збір» встановлено, що у випадках, установлених пунктом 1 частини першої цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установлених частиною першою цієї статті, - повністю.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір», сплачена сума повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
Судом встановлено, що позивачем при подачі цього позову до суду сплачено судовий збір у розмірі 1 211,20 грн відповідно до платіжного доручення №41ЗМ-054Т-К36Е-906В від 03.10.2024 року.
Як встановлено судом вище, позовну заяву належить повернути позивачу, з огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення позивачу з Державного бюджету України суми судового збору, сплаченого за її подання.
Керуючись статтями 169, 241-243, 294, 295 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Повернути позовну заяву ОСОБА_1 до Державної установи «Дніпровська установа виконання покарань (№4)», Міністерства юстиції України філії Державної установи «Центр охорони здоров`я Державної кримінально-виконавчої служби України» у Дніпропетровській та Донецьких областях про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Повернути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 1 211,20 грн, сплачений відповідно до платіжної інструкції №41ЗМ-054Т-К36Е-906В від 03.10.2024 року на суму 1 211,20 грн.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст.255 КАС України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.294 КАС України.
Суддя К.С. Кучма
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 23.10.2024 |
Номер документу | 122443171 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Кучма Костянтин Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні