УХВАЛА
21 жовтня 2024 р.Справа № 520/16348/24 Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Судді-доповідача: Чалого І.С.,
Суддів: Катунова В.В. , Ральченка І.М. ,
розглянувши клопотання про про відстрочення від сплати судового збору у справі за апеляційною скаргою Вінницької митниці на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 03.09.2024 по справі № 520/16348/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ФРІЗОН ТРЕЙД" до Вінницької митниці
про визнання протиправними та скасування рішення та картки відмови,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 03.09.2024 задоволено позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ФРІЗОН ТРЕЙД" до Вінницької митниці про визнання протиправним та скасування рішення та картки відмови.
На зазначене рішення суду Вінницькоа митниця (через підсистему "Електронний суд") подала апеляційну скаргу.
Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 09.10.2024 залишено без руху апеляційну скаргу Вінницької митниці на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 03.09.2024 по справі № 520/16348/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ФРІЗОН ТРЕЙД" до Вінницької митниці про визнання протиправним та скасування рішення та картки відмови.
Надано строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
На виконання вимог зазначеної ухвали суду від апелянта надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору.
В обґрунтування заявленого клопотання апелянтом зазначено, що станом на дату подання цього клопотання видатки на сплату судового збору відсутні, у зв`язку з чим просить відстрочити сплату судового збору.
Згідно з ч. 1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Наведена норма кореспондується зі ст. 8 Закону України "Про судовий збір", згідно якої, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
З наведених положень Закону вбачається, що їх застосування підлягає виключно до осіб, рівень статків яких обмежений, з метою усунення для таких осіб перешкод фінансового характеру для доступу до правосуддя. Інших, ніж незадовільний майновий стан особи, підстав законодавством не визначено.
Таким чином, фактично єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору є незадовільний майновий стан скаржника.
Обмежене фінансування бюджетної установи, суб`єкта владних повноважень, не може бути підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Отже, незабезпечення державою достатнього фінансування органу державної влади, що діє в її інтересах, не може бути визнано достатньою підставою для відстрочення від сплати судового збору.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання скаржника про відстрочення сплати судового збору, оскільки обставини, пов`язані з фінансуванням установи або організації з Державного бюджету та відсутністю у них коштів не можуть вважатися достатньою підставою для задоволення зазначеного клопотання, а сплата судового збору є обов`язком відповідача. Зловживання правом на звільнення, відстрочення чи розстрочення від його сплати є недопустимим. Враховуючи вищевказане, слід зазначити про відсутність підстав для відстрочення апелянту сплати судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 118 КАС України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії.
Згідно з ч.ч. 2, 6 ст. 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Про поновлення або продовження процесуального строку, відмову у поновленні або продовженні процесуального строку суд постановляє ухвалу, яка не пізніше наступного дня з дня її постановлення надсилається особі, яка звернулася із відповідною заявою.
Отже, законодавством передбачено право суду продовжити встановлений ним процесуальний строк.
Крім того, у відповідності до ст.129 Конституції України та ст. 8 КАС України, однією із засад судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Оскільки відповідач має намір усунути недоліки апеляційної скарги, однак, у строк, встановлений судом, недоліки апеляційної скарги не усунуто, з метою забезпечення права відповідача на апеляційне оскарження, суд приходить до висновку про наявність підстав для продовження процесуального строку, встановленого ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 09.10.2024 для усунення недоліків поданої апеляційної скарги.
Керуючись ст. 118, ч. 2 ст. 121, 169, 296, 298, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Вінницької митниці про відстрочення сплати судового збору - відмовити.
Продовжити Вінницькій митниці строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги на 10 календарних днів з наступного дня після отримання копії цієї ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Чалий І.С.Судді Катунов В.В. Ральченко І.М.
Суд | Другий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 23.10.2024 |
Номер документу | 122446947 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо митної справи (крім охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності); зовнішньоекономічної діяльності; спеціальних заходів щодо демпінгового та іншого імпорту, у тому числі щодо визначення митної вартості товару |
Адміністративне
Другий апеляційний адміністративний суд
Чалий І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні