Справа № 243/7928/24
Провадження № 1-кп/243/955/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22жовтня 2024року Слов`янський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючий суддя ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
потерпілої ОСОБА_4
захисника ОСОБА_5
обвинуваченого ОСОБА_6
законного представника
обвинуваченого ОСОБА_7
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в режимі відеоконференції кримінальне провадження № 12024050000000544 від 25 серпня 2024 року за обвинуваченням:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Слов`янськ Донецької області, громадянина України, не працює, навчається у Державному навчальному закладі «Слов`янський професійний аграрний ліцей» на денному відділенні 1 курсу за спеціальністю машиніст крана автомобільного, водій автотранспортних засобів, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, раніше не судимого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 286, ч. 1 ст. 135 КК України,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Слов`янського міськрайонного суду Донецької області перебуває кримінальне провадження відносно ОСОБА_6 , обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 286, ч. 1 ст. 135 КК України.
Прокурор у судовому засідання заявив клопотання про продовження обвинуваченому ОСОБА_6 строку запобіжного заходу у виді домашнього арешту. В обґрунтування клопотання зазначив, що ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні декількох кримінальних правопорушень, у тому числі тяжкого злочину, на даний час заявлені раніше ризики, які стали підставою для обрання запобіжного заходу у виді домашнього арешту, не зменшилися, оскільки обвинувачений у разі скасування чи зміни обраного запобіжного заходу може переховуватися від органу досудового розслідування та суду, незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні, вчинити інше кримінальне правопорушення, у зв`язку із чим, з метою запобігання вказаним ризикам просив продовжити відносно останнього запобіжний захід у виді домашнього арешту строком на два місяці.
Обвинувачений ОСОБА_6 та його законний представник ОСОБА_7 у судовому засіданні не заперечували проти клопотання прокурора про продовження строку запобіжного заходу у виді домашнього арешту, просили ухвалити рішення на розсуд суду.
Захисник ОСОБА_5 у судовому засіданні також не заперечував щодо клопотання прокурора, просив ухвалити рішення на розсуд суду.
Потерпіла ОСОБА_4 у судовому засіданні просила вирішити клопотання прокурора на розсуд суду.
Суд, вислухавши думку учасників кримінального провадження, дослідивши матеріали кримінального провадження, встановив наступне.
Згідно вимог ч. 4 ст. 176 КПК України, запобіжні заходи застосовуються: під час досудового розслідування та до початку підготовчого судового засідання - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з прокурором, або за клопотанням прокурора, а під час судового провадження - судом за клопотанням прокурора.
Відповідно до ч.ч. 1 3 ст. 331 КПК України, під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати, обрати або продовжити запобіжний захід щодо обвинуваченого. Вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченому главою 18 цього Кодексу.
За наявності клопотань суд під час судового розгляду зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження запобіжного заходу до закінчення двомісячного строку з дня його застосування. За результатами розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців. Копія ухвали вручається обвинуваченому, прокурору та надсилається уповноваженій службовій особі до місця ув`язнення.
Згідно із положеннями ст. 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Відповідно до ч. 6 ст. 181 КПК України, строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Сукупний строк тримання особи під домашнім арештом під час досудового розслідування не може перевищувати шести місяців. По закінченню цього строку ухвала про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту припиняє свою дію і запобіжний захід вважається скасованим.
Зокрема ч.3 ст. 199 КПК України передбачено, що клопотання про продовження строку тримання під вартою, крім відомостей, зазначених у статті 184 цього Кодексу, повинно містити:
1) виклад обставин, які свідчать про те, що заявлений ризик не зменшився або з`явилися нові ризики, які виправдовують тримання особи під вартою;
2) виклад обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою.
Згідно з вимогами ч. 4 ст. 199 КПК України слідчий суддя зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку тримання під вартою до закінчення строку дії попередньої ухвали згідно з правилами, передбаченими для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу.
Відповідно до ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Відповідно до ч. 1 ст. 492 КПК України, за наявності підстав, передбачених цим Кодексом, до неповнолітнього з урахуванням його вікових та психологічних особливостей, роду занять може бути застосовано один із запобіжних заходів, передбачених цим Кодексом.
Із матеріалів кримінального провадження вбачається, що ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні декількох кримінальних правопорушень, у тому числі тяжкого злочину, який спричинив загибель людини, за який чинним законом про кримінальну відповідальність передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої. Обвинувачений ОСОБА_6 є неповнолітнім, не працює, навчається у ДНЗ «Слов`янський професійний аграрний ліцей», раніше не судимий.
Вказані обставини у сукупності та дані про особу ОСОБА_6 , тяжкість покарання, що загрожує йому у разі визнання винуватим у вчиненні вищевказаного кримінального правопорушення, свідчать, що ризики, на підставі яких обвинуваченому було застосовано запобіжний захід у виді домашнього арешту, на даний час не зникли та не зменшились, тому є достатні підстави вважати, що ОСОБА_6 перебуваючи на волі та розуміючи тяжкість покарання, яке йому загрожує може переховуватися від органу досудового розслідування та суду, здійснювати вплив на свідків, які ще не були допитані в судовому засіданні, та вчинити інше кримінальне правопорушення.
Крім того, прокурором доведено обставини, передбачені п.3 ч.1 ст. 194 КПК України, а саме недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання вказаним ризикам.
З урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку, що клопотання прокурора слід задовольнити та продовжити обвинуваченому строк запобіжного заходу у виді домашнього арешту на два місяці.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 132, 176, 177, 181, 183, 193, 196, 199, 331, 376, 492 КПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора про продовження строку запобіжного заходу у виді домашнього арешту відносно обвинуваченого ОСОБА_6 задовольнити.
Продовжити ОСОБА_6 , обвинуваченому у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 286, ч. 1 ст. 135 КК України, строк запобіжного заходу у виді домашнього арешту, на два місяці, тобто до 22 грудня 2024 року включно, заборонивши йому залишати житло за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , з 20 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин, крім випадків необхідної евакуації у безпечне місце чи укриття з метою запобігання загрози життю та здоров`ю під час оголошення повітряної тривоги.
Покласти на обвинуваченого ОСОБА_6 наступні обов`язки, а саме:
- не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований та проживає АДРЕСА_1 без дозволу прокурора або суду;
- повідомляти прокурора чи суд про зміну свого місця проживання.
У разі невиконання обвинуваченим ОСОБА_6 покладених на нього вищевказаних обов`язків до нього буде застосовано більш суворий запобіжний захід.
Виконання ухвали про продовження запобіжного заходу у виді домашнього арешту покласти на співробітників Відділу поліції № 4 Краматорського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області, а контроль за його виконанням - на прокурора, який підтримує державне (публічне) обвинувачення у даному кримінальному провадженні.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду, підозрюваним протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали, а іншими учасниками судового розгляду в той же строк з дня її проголошення.
Суддя Слов`янського міськрайонного
суду Донецької області ОСОБА_1
Суд | Слов'янський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2024 |
Оприлюднено | 23.10.2024 |
Номер документу | 122454066 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами |
Кримінальне
Слов'янський міськрайонний суд Донецької області
Пронін С. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні