Справа № 211/6505/24
Провадження № 2-о/211/172/24
У Х В А Л А
іменем України
про залишення заяви без руху
22 жовтня 2024 року
Суддя Довгинцівськогорайонного судуміста КривогоРогу Дніпропетровськоїобласті КостенкоЄ.К.,розглянувши матеріализаяви ОСОБА_1 ,заінтересована особа:Криворізька початковашкола №128про встановленняфакту,що маєюридичне значення,-
В С Т А Н О В И В:
16 жовтня 2024 року до суду через систему «Електронний суд» надійшла заява ОСОБА_1 , заінтересована особа: Криворізька початкова школа № 128 про встановлення факту, що має юридичне значення.
Частиною 1 статті 293 ЦПК України визначено, що окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження, зокрема, справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідно з ч. 1 ст. 316 ЦПК України заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Частиною 4 статті 177 ЦПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до п.п. 4 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання заяви у справах окремого провадження сплачується судовий збір у виді 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 гривень.
Заявником не надано суду документ, що підтверджував би сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документ, який підтверджував би підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Відтак, заявнику необхідно надати суду оригінал квитанції (платіжного доручення), що підтверджує сплату судового збору за одну вимогу немайнового характеру в сумі 605,60 грн. або документ, що підтверджує підстави звільнення від його сплати відповідно до закону.
Статтею 318 ЦПК України визначено, що у заяві повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Відповідно до пункту 12 Постанови пленуму Верховного суду України № 5 від 31.03.1995 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.
Заявник просить встановити факт належності йому свідоцтва про базову середню освіту НОМЕР_1 , виданого середньою загальноосвітньою школою № 128 м. Кривого Рогу.
Разом із цим, заявник не зазначає, чому заінтересованою особою зазначено не середню загальноосвітню школу АДРЕСА_1 .
Крім того, процедуру замовлення, видачі та обліку документів про базову середню та повну загальну середню освіту, що виготовляються на основі фотокомп`ютерних технологій, встановлена Порядком замовлення документів про базову середню освіту та повну загальну середню освіту, видачі та обліку їх карток (далі - Порядок), затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України 10.12.2003 № 811 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України 13.08.2007 №737).
Згідно з п. 1.4. Порядку виправлений документ документ, що виготовляється повторно через наявність помилок у первинному документі.
Відповідно до пп. 3.17, 3.18 Порядку виправлення Документу та заміна Картки здійснюються на підставі письмової заяви його власника на ім`я керівника відповідного закладу освіти, до заяви додається оригінал первинної Картки Документа та копія першої сторінки паспорта або копія документа органу реєстрації актів громадянського стану про зміну статі. Замовлення на заміну Документів та їх Карток, строки розгляду заяв про заміну та інші дії щодо заміни Документів та їх Карток здійснюються відповідно до умов, визначених в пунктах 5.6, 5.8, 5.9 цього Порядку.
Доказів на підтвердження того, що до звернення до суду із даною заявою, заявник звертався до відповідного закладу освіти з заявою щодо внесення виправлень до документа про освіту та йому було відмовлено із зазначенням причини такої відмови, до заяви не додано.
Відповідно до ч. 1 ст. 187 ЦПК України, суд відкриває провадження у справі за заявою за відсутності підстав для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження.
Ознайомившись із змістом та формою заяви, доданими до неї документами, встановлено, що заява не відповідає вимогам, встановленим статтями 177, 318 ЦПК України, тому вважаю за необхідне залишити її без руху, запропонувавши заявнику протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали усунути вказані в ній недоліки, та роз`яснити, що у разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Керуючись ст.ст. 293, 294, 315, 318 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Криворізька початкова школа №128 про встановлення факту, що має юридичне значення - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
У разі невиконання ухвали суду заява буде вважатися неподаною та буде повернена заявникові разом з доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Є.К. Костенко
Суд | Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2024 |
Оприлюднено | 23.10.2024 |
Номер документу | 122461768 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу
Костенко Є. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні