Справа №627/1139/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" жовтня 2024 р. с-ще Краснокутськ
Суддя Краснокутського районного суду Харківської області Бугаєнко І.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійні вимоги: Служба у справах дітей Краснокутської селищної ради Богодухівського району харківської області, Орган опіки та піклування Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області про позбавлення батьківських прав,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до Краснокутського районного суду Харківської області з позовом до ОСОБА_2 , в якому просить позбавити відповідача батьківських прав відносно його малолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.10.2024 справу передано для розгляду судді Бугаєнко І.В.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суддя дійшла висновку про необхідність передачі матеріалів за позовом ОСОБА_1 за підсудністю з наступних підстав.
Частиною 1 статті 27 ЦПК України визначено, що позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачене законом.
У позовній заяві адреса відповідача ОСОБА_2 зазначена: АДРЕСА_1 .
З метою встановлення місця проживання відповідача ОСОБА_2 , суддею було зроблено запит до Єдиного державного демографічного реєстру, з отриманої відповіді вбачається, що інформація, щодо місця проживання відсутня.
Як вбачається з копії довідки № 1429-5000001101 від 19.12.2018 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, зареєстроване місце проживання ОСОБА_2 зазначено за адресою: АДРЕСА_1 . Фактичне місце проживаннязазначено за адресою: АДРЕСА_2 .
Цивільним процесуальним кодексом передбачено використання лише зареєстрованого місця проживання, фактичне місце проживання фізичної особи не має правового значення. На цьому наголосила Об`єднана палата Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, відступаючи від попередніх позицій у постанові від 24 червня 2024 року по справі №554/7669/21.
Таким чином, з урахуванням положень ст.27 ЦПК Українищодо визначення правил територіальної підсудності, дана справа не підлягає розгляду в Краснокутському районному суді Харківської області та відноситься до територіальної підсудності Кіровського районного суду м. Макіївки.
Проте, відповідно до розпорядження Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 02.09.2014 № 27/0/38-14 розгляд справ підсудних Кіровському районному суду м. Макіївка, визначено здійснювати Краматорському міському суду Донецької області.
15.03.2022 розпорядженням Голови Верховного суду за №8/0/9-22 територіальну підсудність судових справ Краматорського міського суду Донецької області змінено на Індустріальний суд м. Дніпропетровська.
Відтак, справу необхідно передати для розгляду до Індустріального районного суду м. Дніпропетровська.
Згідно із ч. 1ст.31ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 32ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленомустаттею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
На підставі наведеного та керуючисьст.ст. 31, 32, 258-261, 353-355 суддя
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали цивільної справи № 627/1139/24 (провадження №2/627/433/2024) за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійні вимоги: Служба у справах дітей Краснокутської селищної ради Богодухівського району харківської області, Орган опіки та піклування Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області про позбавлення батьківських прав - передати за підсудністю до Індустріального районного суду м. Дніпропетровська (49074, м. Дніпро, проспект Слобожанський, 84.).
Копію ухвали направити заявнику для відома.
Роз`яснити, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленоюЦПК Українипідсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першоїстатті 31 ЦПК України, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скаргине пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду, протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
СУДДЯ Бугаєнко І. В.
Суд | Краснокутський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2024 |
Оприлюднено | 23.10.2024 |
Номер документу | 122463647 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Краснокутський районний суд Харківської області
Бугаєнко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні