Ухвала
від 22.10.2024 по справі 682/2441/24
СЛАВУТСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 682/2441/24

Провадження № 2-о/682/106/2024

У Х В А Л А

і м е н е м У к р а ї н и

22 жовтня 2024 року

Славутський міськрайонний суд

Хмельницької області у складі:

головуючої судді Мотонок Т. Я.,

за участю секретаря судових засідань Мелашенко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Славута цивільну справу окремого провадження № 682/2441/24 за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Улашанівська сільська рада, приватний нотаріус Шкапій Віра Ярославівна, про встановлення факту постійного проживання,

в с т а н о в и в :

01.10.2024 до суду надійшла заява ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Улашанівська сільська рада, приватний нотаріус Шкапій В.Я., про встановлення факту постійного проживання.

Ухвалою суду від 01.10.2024 у даній справі відкрито провадження та призначено судовий розгляд на 22.10.2024, про що належним чином повідомлено учасників справи.

Від заінтересованих осіб, Улашанівської сільської ради та приватного нотаріуса Шкапій В.Я., надійшли заяви про розгляд справи без їхньої участі за наявними у справі матеріалами.

Заявник ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився та про причини неявки не повідомив.

На підставі ст. 247 ЦПК України, фіксування судового розгляду технічними засобами не здійснювалось.

Вирішуючи питання про можливість подальшого розгляду справи справи, судом встановлено наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України, окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи.

За приписом ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Згідно ч. 1 ст. 316 ЦПК України, заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.

Відповідно до постанови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 3 «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» від 01.03.2013 виключну підсудність встановлено для деяких справ окремого провадження, зокрема, заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

За положеннями статті 29 ЦК України, місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово. Фізична особа може мати кілька місць проживання.

Для визначення підсудності цивільної справи значення має саме зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання чи перебування.

Використання для встановлення конкретного суду за визначеною територіальною підсудністю фактичної адреси проживання матиме наслідком невизначеність при вчиненні окремих процесуальних дій, адже фактичне місце проживання може змінюватись чи не щодня. Крім того, особа може мати більше ніж одне фактичне місце проживання, але зареєстроване може бути лише одне місце проживання.

На цьому наголосила Об`єднана палата Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду у постанові від 24 червня 2024 року по справі №554/7669/21.

Порушення судами правил територіальної юрисдикції має наслідком обов`язкове скасування судових рішень з направленням справи на новий розгляд (ст. 378, п. 6 ч. 1 ст. 411 ЦПК України).

З матеріалів заяви вбачається, що місцем реєстрації заявника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є: АДРЕСА_1 .

Таким чином, посилання заявника на те, що справа підлягає розгляду саме у Славутському міськрайонному суді Хмельницької області з огляду на те, що він фактично проживає в с. Миньківці Шепетівського району Хмельницької області, про що до матеріалів справи не додано жодних доказів, не ґрунтується на нормах закону та суперечить ст. 316 ЦПК України.

Згідно ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Оскільки заявник не надав доказів зареєстрованого місця проживання на території, на яку поширюється територіальна юрисдикція (підсудність) Славутського міськрайонного суду Хмельницької області, суд вважає за необхідне передати справу на розгляд до Святошинського районного суду міста Києва за підсудністю, визначеною за місцем реєстрації заявника.

При цьому суд враховує, що згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року, Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки, за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.

Згідно з ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.

У відповідності до положень ч.ч. 1, 2 ст.32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються і справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Керуючись ст. ст. 283, 316, 354, 355 ЦПК України, суд

у х в а л и в :

Цивільну справу № 682/2441/24 за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Улашанівська сільська рада, приватний нотаріус Шкапій Віра Ярославівна, про встановлення факту постійного проживання, передати на розгляд за підсудністю до Святошинського районного суду міста Києва (вулиця Якуба Коласа, 27а, м. Київ, 03148).

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку, шляхом подачі апеляційної скарги до Хмельницького апеляційного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Мотонок Т. Я.

СудСлавутський міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення22.10.2024
Оприлюднено24.10.2024
Номер документу122470569
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —682/2441/24

Ухвала від 26.11.2024

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

П`ятничук І. В.

Ухвала від 22.10.2024

Цивільне

Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Мотонок Т. Я.

Ухвала від 01.10.2024

Цивільне

Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Мотонок Т. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні