ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84
УХВАЛА
"21" жовтня 2024 р. Справа № 924/904/24
м. Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Танасюк О.Є., розглянувши матеріали
за позовом Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності „Укрінтеренерго, м. Київ
до Нетішинського професійного ліцею м. Нетішин, Хмельницька обл.
про стягнення 305873,84 грн.
встановив:
07.10.2024 до Господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності „Укрінтеренерго, м. Київ до Нетішинського професійного ліцею м. Нетішин, Хмельницька обл. про стягнення 305873,84 грн.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 07.10.2024 року, вказану позовну заяву передано для розгляду судді Танасюк О.Є.
Ухвалою суду від 11.10.2024 вказану позовну залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків до 21.10.2024 року, але не пізніше десяти днів з дня вручення даної ухвали, а саме: визначити предмет позову з урахуванням заявлених правових підстав; визначити спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
15.10.2024 надійшла заява ДПЗД „Укрінтеренерго про усунення недоліків, в якій визначено предмет позову стягнення заборгованості за поставлену електричну енергію, пені, індексу інфляції та 15% річних за договором, визначено спосіб захисту прав або інтересів примусове виконання обов`язку в натурі.
Крім того позивач зазначає, що під час подання даної позовної заяви, помилково в Електронному кабінеті у підсистемі Електронний суд ЄСІТС було вибрано „позовна заява про відшкодування збитків, пов`язаних з невиконанням умов договору поставки енергоносіїв, замість належної „позовна заява про стягнення заборгованості за договором.
Згідно ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
З огляду на зазначене, суд вважає за необхідне прийняти дану справу до розгляду та відкрити провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 ГПК України Господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження та позовного провадження (загального або спрощеного).
Частиною 3 ст. 12 ГПК України визначено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 12 ГПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:
1) ціну позову;
2) значення справи для сторін;
3) обраний позивачем спосіб захисту;
4) категорію та складність справи;
5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо;
6) кількість сторін та інших учасників справи;
7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;
8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
У даній справі ціна позову не перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не відноситься до справи, які відповідно до ч. 4 ст. 247 ГПК України не можуть бути розглянуті у порядку спрощеного позовного провадження.
Враховуючи предмет та ціну позову, характер спірних правовідносин, предмет доказування у справі, суд вважає за можливе розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 252 ГПК України).
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 176, 247, 250, 252, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
3. Сторонам, за наявності заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін подати суду відповідні заяви, відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 252 ГПК України).
4. Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов до 05.11.2024 року із урахуванням вимог ст. 251 ГПК України, копію відзиву та доданих документів надіслати позивачу, докази надіслання надати суду.
6. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив до 12.11.2024 року, копії відповіді на відзив та доданих документів надіслати відповідачу, докази надіслання надати суду.
7. Встановити відповідачу строк для подання заперечень до 19.11.2024 року, копії заперечень та доданих документів надіслати позивачу, докази надіслання надати суду.
8. Роз`яснити учасникам справи, що:
- докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подала, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї;
- копії доказів, що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи; суд не бере до уваги докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними;
- письмові докази відповідно до ч. 2 ст. 91 ГПК України подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії;
- у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (п. 9 ст. 165 ГПК України).
9. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://km.arbitr.gov.ua
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана 21.10.2024 р.
СуддяО.Є. Танасюк
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 24.10.2024 |
Номер документу | 122470799 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Танасюк О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні