Ухвала
від 22.10.2024 по справі 925/910/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"22" жовтня 2024 р. Черкаси Справа №925/910/24

Господарський суд Черкаської області у складі судді Зарічанської З.В., розглянувши справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа-Лізинг Україна"</a>,

до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Діалог",

про зобов`язання повернути об`єкти лізингу,

УСТАНОВИВ:

15.07.2024 за допомогою системи "Електронний суд" до Господарського суду Черкаської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа-Лізинг Україна"</a> (далі - ТОВ "Альфа-Лізинг Україна") з вимогою зобов`язати Товариства з обмеженою відповідальністю "Діалог" (далі - ТОВ "Діалог") повернути ТОВ "Альфа-Лізинг Україна" об`єкти лізингу у кількості 5 одиниць, які були передані за Договором фінансового лізингу № 087-ЧК-МСБ-Ф-099 від 19.02.2021, а саме:

1) Трактор колісний марки CLAAS AXION 950, 2020 року випуску, заводський № НОМЕР_1 , двигун № НОМЕР_2 ;

2) Сівалка точного висіву марки HORSCH PRONTO 12 NT, 2020 року випуску, заводський № НОМЕР_5;

3) Комбайн зернозбиральний марки CLAAS LEXION 770 TERRA TRAC, 2020 року випуску, заводський № НОМЕР_3 , двигун № НОМЕР_4 ;

4) Жниварка зернова марки CLAAS MAXFLEX 930, 2020 року випуску, заводський НОМЕР_6;

5) Візок для транспортування жниварки марки CLAAS 521, 2020 року випуску, заводський № НОМЕР_7.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем умов Договору фінансового лізингу № 087-ЧК-МСБ-Ф-099 від 19.02.2021, а саме неповернення об`єкта лізингу його власнику після закінчення строку дії договору.

Ухвалою від 22.07.2024 господарський суд відкрив провадження у справі №925/910/24 за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначив на 19.08.2024 об 11:30. Встановив сторонам строк для подання заяв по суті.

Ухвалою від 02.09.2024 господарський суд позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа-Лізинг Україна"</a> залишив без руху. Зобов`язав позивача не пізніше п`яти днів з дня отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви.

09.09.2024, у строк встановлений судом, від позивача надійшла заява про усунення недоліків, якою виконано вимоги ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Ухвалою від 10.09.2024 господарський суд продовжив розгляд справи № 925/910/24. Призначив підготовче засідання на 23.09.2024 об 11:00.

14.10.2024 за допомогою системи "Електронний суд" Товариство з обмеженою відповідальністю "Альфа-Лізинг Україна"</a> подало клопотання, у якому міститься вимога витребувати у ТОВ "Діалог":

1) податкові декларації з ПДВ (звітні та уточнюючі) за період з лютого 2021 року по поточну дату, за кожний місяць, з усіма додатками до них;

2) витяг з системи електронного адміністрування ПДВ № J1401206 з відображенням реєстраційного ліміту ПДВ ТОВ "Діалог" на поточну дату;

3) витяг з особистого електронного кабінету платника податків ТОВ "Діалог" - "Реєстр операцій" за період з лютого 2021 року по поточну дату (зі вказанням динаміки суми ліміту ПДВ у форматі Excel).

Подане клопотання позивач обґрунтовує таким.

26.08.2024 ТОВ "Альфа-Лізинг Україна" отримало від представника відповідача відзив, в якому ТОВ "Діалог" заперечує факт отримання у користування об`єктів лізингу за Договором фінансового лізингу №087-ЧК-МСБ-Ф-099 від 19.02.2021.

При цьому ТОВ "Діалог" підписало акти приймання-передачі об`єктів лізингу та сплачувало лізингові платежі протягом року з моменту укладання Договору на загальну суму 19 128 192, 21 грн.

26.08.2024 на електронну адресу відповідача (dialog2018@ukr.net) та представника відповідача (advocat-p@arou.com.ua) було направлено запит ТОВ "Альфа-Лізинг Україна" про витребування інформації та документів податкової звітності відповідача, а саме:

1) податкові декларації з ПДВ (звітні та уточнюючі) за період з лютого 2021 року по поточну дату, за кожний місяць, з усіма додатками до них;

2) витяг з системи електронного адміністрування ПДВ № J1401206 з відображенням реєстраційного ліміту ПДВ ТОВ "Діалог" на поточну дату;

3) витяг з особистого електронного кабінету платника податків ТОВ "Діалог" - "Реєстр операцій" за період з лютого 2021 року по поточну дату (зі вказанням динаміки суми ліміту ПДВ у форматі Excel).

Станом на 14.10.2024 ніякої відповіді на свій запит ТОВ "Альфа-Лізинг Україна" від 26.08.2024 не отримувало.

Згідно з п. 187.6. Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов`язань лізингодавця (орендодавця) для операцій з фінансового лізингу (фінансової оренди) є дата фактичної передачі об`єкта фінансового лізингу (фінансової оренди) у володіння та користування лізингоодержувачу (орендарю).

У разі наявності дефектів первинних документів та невизнання стороною факту постачання товару, сторони не позбавлені права доводити постачання товару іншими доказами, які будуть переконливо свідчити про фактичні обставини здійснення постачання товару. За приписами ч. 3, 8 ст. 19 Господарського кодексу України, обов`язком суб`єктів господарювання є ведення бухгалтерського обліку та подання фінансової звітності згідно із законодавством, що забезпечує здійснення державою контролю і нагляду за господарською діяльністю суб`єктів господарювання, а також за додержанням ними податкової дисципліни.

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з п. 201.7 ст. 201 Податкового кодексу України податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, тобто спричиняють правові наслідки.

Підставою для виникнення в платника права на податковий кредит з податку на додану вартість є факт реального здійснення операцій з придбання товарно матеріальних цінностей з метою їх використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку, а також оформлення відповідних операцій належним чином складеними первинними документами, які містять достовірні відомості про їх обсяг та зміст.

Встановлюючи правило щодо обов`язкового підтвердження сум податкового кредиту, врахованих платником ПДВ при визначенні податкових зобов`язань, законодавець, безумовно, передбачає, що ці документи є достовірними, тобто операції, які вони підтверджують, дійсно мали місце. Такий висновок сформовано у постанові Великої палати Верховного суду від 29.06.2021 у справі № 910/23097/17.

З урахуванням наведеного, оцінюючи податкові накладні у сукупності з іншими доказами у справі, господарські суди повинні враховувати фактичні дії як постачальника так і покупця щодо відображення ними в податковому та бухгалтерському обліку постачання спірного товару.

Якщо сторона заперечує факт передачі товару за договором поставки, але одночасно реєструє податкові накладні на придбання товарів від постачальника та формує як покупець податковий кредит за фактом поставки товару на підставі спірних видаткових накладних, і жодним чином не пояснює свої дії та правову підставу виникнення в платника права на податковий кредит з ПДВ за цими накладними, то така поведінка сторони не є добросовісною та розумною.

У такому випадку дії сторони з реєстрації податкових накладних засвідчують волю до настання відповідних правових наслідків, тому податкова накладна, виписана однією стороною в договорі (постачальником) на постачання послуг на користь другої сторони (покупця), може бути допустимим доказом факту прийняття товару від контрагента на визначену суму, якщо покупець вчинив юридично значимі дії, зокрема, відобразив податковий кредит за вказаною господарською операцією з контрагентом.

На підтвердження здійснення передання об`єктів лізингу за Договором ТОВ "Альфа Лізинг Україна" долучає до цього клопотання копії податкових накладних, складених за результатами проведення господарських операцій щодо передання об`єктів лізингу позивачу.

Об`єднана палата Касаційного господарського суду Верховного суду у постанові від 03.06.2022 у справі № 922/2115/19 конкретизує, що податкова накладна (в залежності від фактичних обставин певної справи) може бути допустимим доказом, на підставі якого суд встановлює факт постачання товару покупцю та його прийняття ним, якщо сторона, яка заперечує факт поставки вчинила юридично значимі дії: зареєструвала податкову накладну; сформувала податковий кредит за вказаною господарською операцією з контрагентом тощо, оскільки підставою для виникнення у платника права на податковий кредит є факт лише реального (фактичного) здійснення господарських операцій з придбання товарно-матеріальних цінностей та послуг з метою їх використання у власній господарській діяльності.

Оскільки відповідно до пп. 17.1.9 п. 17.1 ст. 17 Податкового кодексу України, ч. 2 ст. 7 Закону України "Про доступ до публічної інформації", ТОВ "Альфа Лізинг Україна" не може самостійно отримати інформацію щодо податкової звітності ТОВ "Діалог", та враховуючи ненадання відповідачем витребуваної інформації та документів щодо відображення у податковій звітності ТОВ "Діалог" податкового кредиту за операціями фінансового лізингу за Договором фінансового лізингу №087-ЧК-МСБ Ф-099 від 19.02.2021, у позивача виникла потреба у звернення до суду з клопотанням про витребування доказів у ТОВ "Діалог".

У зв`язку із повідомленням про замінування будівлі Господарського суду Черкаської області судове засідання 14.10.2024 не відбулося.

Ухвалою від 14.10.2024 господарський суд судове засідання у справі № 925/910/24 призначив на 23.10.2024 о 16:00 та зобов`язав позивача до 22.10.2024 подати суду обґрунтування поданого клопотання про витребування доказів в частині зазначення обставин, які мають підтвердити докази - податкові декларації з ПДВ за період з лютого 2021 року по теперішній час, та витребовувані витяги і на підставі чого такі витяги формуються.

22.10.2024 ТОВ "Альфа-Лізинг Україна" подало заяву - додаткове обґрунтування клопотання про витребування доказів, в якій зазначило обґрунтування витребуваних доказів, а саме:

1) податкові декларації з ПДВ (звітні та уточнюючі) за період з лютого 2021 року по поточну дату, за кожний місяць, з усіма додатками до них.

Згідно з п. 187.6 ст. 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов`язань орендодавця (лізингодавця) для операцій фінансової оренди (лізингу) є дата фактичної передачі об`єкта фінансової оренди (лізингу) у користування орендарю (лізингоотримувачу). Лізингодавцем ТОВ "Альфа-Лізинг Україна" були складені та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкові накладні датою фактичної передачі об`єктів лізингу відповідно до актів приймання-передачі та на всю суму об`єктів лізингу, зазначеної в актах прийому-передачі об`єктів лізингу. Відповідно до абз. 5 п. 198.2 ст. 198 Податкового кодексу України датою збільшення податкового кредиту лізингоодержувача (орендаря) для операцій з фінансового лізингу (фінансової оренди) є дата фактичного отримання об`єкта фінансового лізингу (фінансової оренди) таким лізингоодержувачем (орендарем). Згідно з п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту. Отже, податкові накладні мають відповідати даним первинних документів, які підтверджують здійснення певної господарської операції. Тільки так податкова накладна буде складена належним чином. Суми ПДВ підлягають включенню до податкового кредиту платника податку - покупця товарів/послуг (лізингоодержувача) на підставі податкової накладної, складеної з дотриманням норм податкового законодавства та зареєстрованої в ЄРПН платником податку - постачальником товарів/послуг на такого покупця за фактом здійснення господарської операції з постачання товарів/послуг (відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України). Показники податкової накладної мають відповідати первинним (бухгалтерським) документам, складеним за такою господарською операцією. У разі, якщо дані податкової накладної не відповідають первинним (бухгалтерським) документам, то така податкова накладна не може бути підставою для формування податкового кредиту покупцем. Податкові декларації з ПДВ (звітні та уточнюючі) за період з лютого 2021 року по поточну дату, за кожний місяць, з усіма додатками, на думку позивача, будуть підтверджувати факт включення/не включення в податковий кредит відповідачем всіх наданих та зареєстрованих позивачем податкових накладних, складених на підставі актів приймання-передачі об`єктів лізингу. Якщо відповідач включив ці податкові накладні в податкових кредит (а отже і зменшив свої податкові зобов`язання перед державним бюджетом), це буде доказом, який підтверджує факт здійснення господарської операції, а саме отримання об`єктів лізингу від лізингодавця. Податкові накладні витребуються за період з лютого 21 по поточну дати, оскільки платник податку має право на включення цих податкових накладних в податковий кредит протягом 1095 днів з дати складання податкової накладної (тобто з 22.02.2021 та з 17.03.2021) (відповідно до п. 80 підрозділу 2 Розділу ХХ Податкового кодексу України).

2) витяг з системи електронного адміністрування ПДВ № J1401206 з відображенням реєстраційного ліміту ПДВ ТОВ "Діалог" на поточну дату.

Запит на отримання цього витягу формується в програмі "M.E.Doc" - програмному забезпечені, яке створено для подання звітності онлайн до центральних та територіальних органів з питань оподаткування та обміну первинними документами між контрагентами в електронному вигляді. Витяг з системи електронного адміністрування ПДВ № J1401206 надходить із зазначеною інформацією протягом приблизно 15 хвилин. Згідно з п. 200-1.1 ст. 200-1 Податкового кодексу України система електронного адміністрування податку на додану вартість забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку, зокрема: - суми податку, що містяться у складених та отриманих податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних; - суми поповнення та залишку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування податку на додану вартість; - суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (іншими словами - "реєстраційний ліміт ПДВ"). Згідно з п. 200-1.2 ст. 200-1 Податкового кодексу України платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. Запитуваний витяг, на думку позивача, необхідний для аналізу динаміки зміни суми ПДВ, на яку ТОВ "Діалог" мав право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН. Аналіз показників, вказаних в цьому витягу, дасть можливість встановити, чи збільшив ТОВ "Діалог" за рахунок наданого ТОВ "Альфа-Лізинг Україна" податкового кредиту за Договором фінансового лізингу №087-ЧК-МСБ-Ф-099 від 19.02.2021 розмір суми ПДВ, на яку платник податку мав право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН. Отже, за твердженням позивача, цей витяг буде одним із доказів факту включення відповідачем податкових накладних до свого податкового кредиту, а отже і підтверджувати здійснення господарської операції з отримання об`єктів лізингу від позивача, що останній заперечує.

3) витяг з особистого електронного кабінету платника податків ТОВ "Діалог" - "Реєстр операцій" за період з лютого 2021 року по поточну дату (зі вказанням динаміки суми ліміту ПДВ у форматі Excel).

Запит на отримання цього витягу формується в Особистому електронному кабінеті платника податків на офіційному сайті Державної податкової служби України. В цьому електронному кабінеті відображаються всі дані, звіти, операції, листування з ДПС тощо. Кожен платник податків, маючи ключ ЕЦП, може користуватися Особистим електронним кабінетом. Такий витяг платник податку може отримати одразу, використавши фільтри щодо необхідної операції та періоду. Запитуваний витяг необхідний для аналізу динаміки зміни суми ПДВ, на яку ТОВ "Діалог" мав право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН. Аналіз показників, вказаних в цьому витягу, на думку позивача, дасть можливість встановити, чи збільшив ТОВ "Діалог" за рахунок наданого ТОВ "Альфа-Лізинг Україна" податкового кредиту за Договором фінансового лізингу №087-ЧК-МСБ-Ф-099 від 19.02.2021 розмір суми ПДВ, на яку платник податку мав право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН. Отже, цей витяг буде одним із доказів факту включення відповідачем податкових накладних до свого податкового кредиту, а отже і підтверджувати здійснення господарської операції з отримання об`єктів лізингу від позивача, що останній заперечує. Оскільки відповідач не визнає факту отримання об`єктів лізингу від позивача за Договором фінансового лізингу №087-ЧК-МСБ-Ф-099 від 19.02.2021, позивач має право доводити передання об`єктів лізингу іншими доказами, які будуть переконливо свідчити про фактичні обставини здійснення передання об`єктів лізингу. Такими доказами, у сукупності з іншими, вже наданими до суду позивачем, останній вважає дані податкової звітності відповідача, що витребовуються позивачем поданим до суду клопотанням.

Розглянувши подане позивачем клопотання. господарський суд зазначає таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ГПК України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. (ч. 2 ст. 80 ГПК України)

Водночас господарський суд враховує, що з клопотанням про витребування доказів позивач звернувся поза межами строку встановленого ГПК України у зв`язку з тим, що 26.08.2024 ТОВ "Альфа-Лізинг Україна" отримало від представника відповідача відзив, в якому ТОВ "Діалог" заперечує факт отримання у користування об`єктів лізингу за Договором фінансового лізингу №087-ЧК-МСБ-Ф-099 від 19.02.2021, що спричинило необхідність витребування інших доказів на підтвердження обставин отримання відповідачем об`єктів лізингу. Тому лише 26.08.2024 позивач звернувся із відповідним запитом про витребування інформації та документів від відповідача, на який останній до цього часу не відповів.

Відповідно до ч. 2 ст. 81 ГПК України, у клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів); 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.

Суд встановив, що, з урахуванням додаткового обґрунтування клопотання про витребування доказів, подане позивачем клопотання про витребування доказів відповідає вимогам ст. 80, 81 ГПК України, тому господарський суд вважає за можливе задовольнити таке клопотання.

За ч. 4, 7 - 9 ст. 81 ГПК України, у разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази. Будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Керуючись ст. 81, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа-Лізинг Україна"</a> (вх. № 15758/24 від 14.10.2024) про витребування доказів задовольнити.

2. Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Діалог" у строк протягом п`яти днів з дня отримання цієї ухвали належно засвідчені копії таких документів:

- податкові декларації з ПДВ (звітні та уточнюючі) за період з лютого 2021 року по поточну дату, за кожний місяць, з усіма додатками до них;

2) витяг з системи електронного адміністрування ПДВ № J1401206 з відображенням реєстраційного ліміту ПДВ ТОВ "Діалог" на поточну дату;

3) витяг з особистого електронного кабінету платника податків ТОВ "Діалог" - "Реєстр операцій" за період з лютого 2021 року по поточну дату (зі вказанням динаміки суми ліміту ПДВ у форматі Excel).

У разі неможливості подання відповідних документів надати відповідні письмові пояснення у той же строк.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Копії ухвали надіслати сторонам за допомогою системи "Електронний суд", зокрема для ТОВ "Діалог" для виконання п. 2 резолютивної частини даної ухвали.

Суддя Зоя ЗАРІЧАНСЬКА

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення22.10.2024
Оприлюднено24.10.2024
Номер документу122470862
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань лізингу

Судовий реєстр по справі —925/910/24

Ухвала від 08.11.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 08.11.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 08.11.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 08.11.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 31.10.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 31.10.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 22.10.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 14.10.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 30.09.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 11.09.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні