Справа № 931/693/24
Провадження № 2/931/259/24
УХВАЛА
про витребування доказів
21.10.2024 селище Локачі
Локачинський районний суд Волинської області у складі:
головуючого судді Безп`ятко О.І.,
з участю секретаря судового засідання Левчук О.В.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду клопотання адвоката Гринчука ІгоряСергійовича,який дієв інтересахпозивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про витребування доказів у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Затурцівської сільської ради Володимирського району Волинської області про визнання права власності на житловий будинок з господарськими будівлями та надвірними спорудами, та права на право на земельну частку (пай) в порядку спадкування,
в с т а н о в и в:
19 вересня 2024 року позивач ОСОБА_1 та ОСОБА_4 , який діє в інтересах позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до Затурцівської сільської ради Володимирського району Волинської області про визнання права власності на житловий будинок з господарськими будівлями та надвірними спорудами, та права на право на земельну частку (пай) в порядку спадкування.
Ухвалою судді Локачинського районного суду Волинської області від 24 вересня 2024 року відкрито провадження у даній справі в порядку загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання на 21.10.2024.
Ухвалою Локачинського районного суду Волинської області від 24.09.2024 витребувано у приватного нотаріуса Володимирського районного нотаріального округу Волинської області Дильного І.Г. матеріали спадкової справи № 203/2024 до майна померлої ОСОБА_5 .
30 вересня 2024 року на виконання вимог ухвали суду надійшла копія спадкової справи № 203/2024.
16 жовтня 2024 року представник відповідача подав до суду заяву, в якій зазначає, що у позивачів є рідні брати ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_2 , матір`ю яких була ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 . Зважаючи на те, що сини ОСОБА_5 ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на час її смерті були малолітніми, проживали та були зареєстровані з нею за однією адресою, фактично вступили у володіння спадковим майном, а тому є такими, які прийняли спадщину після її смерті відповідно до норм ЦК УРСР. Просить залучити до розгляду справи ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які є дітьми спадкодавця, так як рішення суду у даній справі може вплинути на їх права та обов`язки.
21.10.2024 представник позивачів адвокат Гринчук І.С. подав клопотання, в якому просить на підставі ч.1 ст. 84 ЦПК України витребувати з Локачинського відділу ДРАЦС у Володимирському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції актові записи про народження ОСОБА_6 та ОСОБА_7 . Клопотання мотивує необхідністю встановлення родинних відносин із позивачами, що впливає на визначення кола спадкоємців.
Позивачі та їх представник ОСОБА_4 у судове засідання не з`явилися, хоча були належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду відповідно до вимог ст. 128 ЦПК України. 21.10.2024 представник позивачів ОСОБА_4 подав заяву про проведення підготовчого судового засідання без його участі, подане клопотання про витребування доказів підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з`явився також, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду відповідно до вимог ст. 128 ЦПК України. У заяві від 16.10.2024 просить проводити розгляд справи без участі представника Затурцівської сільської ради, у вирішенні справи покладається на розсуд суду.
Розглянувши клопотання про витребування доказів, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до частин першої-третьої, п`ятої статті 12 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК) цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: 1) керує ходом судового процесу; 2) сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами; 3) роз`яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов`язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій; 4) сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; 5) запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.
Частиною 5 та 7 статті 81 ЦПК України визначено, що докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
У ч.1 ст.76 ЦПК України зазначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
В розумінні частини другої статті 78 ЦПК України, обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Судом встановлено, що позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися до суду із позовом до Затурцівської сільської ради Володимирського району Волинської області, у якому просять визнати право власності на 1/3 частки кожному житлового будинку з господарськими будівлями та надвірними спорудами, та право на 1/3 частки кожному права на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_5 .
Із заяви представника Затурцівської сільської ради вбачається, що у позивачів є брати ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , однак до заяви не додано доказів на підтвердження вказаних обставин, а саме, що їх матір`ю є ОСОБА_5 .
Як зазначено у п. 1 Листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №24-753/0/4-13 від 16.05.2013 "Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування" при розгляді справ про спадкування суди мають встановлювати:
- місце відкриття спадщини;
- коло спадкоємців, які прийняли спадщину;
- законодавство, яке підлягає застосуванню щодо правового режиму спадкового майна та часу відкриття спадщини у випадку, якщо спадщина відкрилась до 1 січня 2004 року.
З огляду на те, що спірні правовідносини у даній справі стосуються спадкового майна, в ході розгляду яких обов`язково підлягають з`ясуванню питання щодо кола спадкоємців, тому для об`єктивного з`ясування обставин, визначення прав спадкоємців у спадковій масі, виникла необхідність у витребуванні з Локачинського відділу ДРАЦС у Володимирському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції актових записів про народження ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , після чого вирішити питання про залучення їх до розгляду справи з метою не порушення їх прав.
Витребувана інформація стосується предмету та підстав позову.
Враховуючи вищенаведене, з метою повного, об`єктивного та всебічного розгляду цивільної справи, встановлення дійсних обставин справи, суд дійшов висновку про задоволення клопотання про витребування доказів.
Відповідно до п.4 ч.5 ст. 198 ЦПК України суд може оголосити перерву у підготовчому засіданні у разі необхідності, зокрема у випадку витребування нових (додаткових) доказів.
Керуючись ст.ст. 12, 81, 84, 197-198, 260 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в :
Клопотання адвоката Гринчука Ігоря Сергійовича, який діє в інтересах позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про витребування доказів задовольнити.
Витребувати з Локачинського відділу ДРАЦС у Володимирському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції актові записи про народження ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Витребувані докази надати суду в строк до 05листопада 2024 року.
Роз`яснити, що відповідно до змісту ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У підготовчомусудовому засіданніоголосити перервудо 12:00 год 06 листопада 2024 року.
Копію ухвали надіслати учасникам справи до відома та Локачинському відділу ДРАЦС у Володимирському районі Волинської області до виконання.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на сторінці офіційного веб-порталу судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://lk.vl.court.gov.ua.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя Локачинського районного суду О.І. Безп`ятко
Суд | Локачинський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 24.10.2024 |
Номер документу | 122471635 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Локачинський районний суд Волинської області
Безп'ятко О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні